dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Częściowe ocieplenie zewnętrzne

    Niedługo będę miał stan surowy zamknięty, a kierbud kazał zrobić ocieplenie zewnętrzne przed tynkami. Z powodów finansowych, a do ocieplenia mam 200 mkw, zastanawiam się nad położeniem styropianu tylko na parterze, bo tam sięgnę drabiną, bez wynajmu konstrukcji do ocieplenia szczytów w tym roku.

    Mój chytry, amatorski plan zakłada ocieplenie dwóch stron domu typu stodoła (z poddaszem użytkowym) do dachu na wys.ok.4,3 m (czyli do końca ściany kolankowej), a ściany ze szczytami po 7 m też do wysokości 4,3 m. Nad ociepleniem na szczytach chciałem dać mały daszek, bo i tak planuje z jednej strony garaż, z drugiej szczytowej taras. Celem jest też szybsza przeprowadzka na parter, piętro/ poddasze będzie później wykończone.
    Będę wdzięczny za konstruktywne uwagi.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Zrób całość za jednym zamachem. Jak chcesz sam robić, to kup rusztowanie warszawskie i się baw, ale takie klejenie styropianu za raty to nic fajnego. Masz bardzo mało czasu do zimy, więc moim zdaniem lepiej umówić ekipę na wiosnę i niech dziabną całość od razu. Ja bym poczekaj do przyszłego roku.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    A czym kierbud uzasadnił absolutną konieczność ocieplenia w tym roku?

  4. #4

    Domyślnie

    Kierbud powiedział, aby nie kłaść tynków na jesieni, jeśli ocieplenie będzie w przyszłym roku.

    Dlatego zastanawiam się, czy nie ocieplić samemu ścian niskich, a na szczytowych zamontować daszki na wysokość ściany kolankowej i tam też dociagnać styro, dzięki temu parter bedzie docieplony.

  5. #5

    Domyślnie

    Byłem na początku roku oglądać tynki które wykonawca robił chyba na jesień, a do kolejnej wiosny nie było ocieplenie. Pomimo grzania wychodziła pleśń i wilgoć w rogach domu...
    Wypożyczenie rusztowania nie jest takie drogie, bardzo dużo go też nie potrzeba bo to nie blok a dom piętrowy.
    W związku tym zbierałbym tyłek i robił jak najszybciej ocieplenie przed zimą, oczywiście jeżeli też jest plan grzania na zimę bo jeśli nie to może będzie wszystko ok jak będzie stało wychłodzone ale to nie wiem.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Tynki przed ociepleniem na styropianie - to gwarantowane zatrzymanie wilgoci w budynku na dłuższy czas
    Budynek będzie sechł tylko do środka. Niezbyt szczęśliwe

    Tynkowania ocieplenia - musza być robione na jeden raz , każda praca na raty to gwarantowane widoczne po łączenia płaszczyzn
    i szansa że ściana będzie paskudna. bardzo odradzam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony