dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Oodpływ w łazience

    Witam forumowiczów

    W łazience mam murowany brodzik z prysznicem, ale płytkarz zawalił i nie zrobił spadku do odpływu tylko zachował poziom i woda sama nie chce spływać. Trzeba mopować. Niestety wyjechał z Polski i kontakt się urwał. Szukałem zastępstwa ale tylko jedna osoba zgodziła się poprawić przez montaż odpływu liniowego (skucie starego odpływu) i położenie nowej warstwy płytek na już istniejące (gdzie będzie taka możliwość). Cena za usługę to 2000 + klej, fuga, płytki i odpływ. W sumie pewno będzie bliżej 3000.
    Czy znacie może jakiś inny sposób na zrobienie spadku do odpływu bo 3000 to chyba już lepiej mopować po prysznicu i doczekać do remontu kapitalnego łazienki

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.437
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    U znajomego skuli po prostu kafle i położyli nowe ze spadkiem, mocując odpowiednio odpływ liniowy. Kafle skujesz sam, resztę niech zrobi ktoś kumaty (z Twoim nadzorem). Jak polożysz kafle na istniejące, to jak będzie wyglądało przejście do łazienki? Prób wysoki na 2 cm??? Bez sensu.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie licz na to, że woda będzie sama spływała. Napięcie powierzchniowe na to nie pozwoli. Ściągaczki/pchacza i tak się nie ustrzeżesz. Więc czy warto robić demolkę?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jak polożysz kafle na istniejące, to jak będzie wyglądało przejście do łazienki? Prób wysoki na 2 cm??? Bez sensu.
    Teraz mam 20 cm murek odgraniczający brodzik od reszty łazienki więc mi nie przeszkadza zmiana wysokości samego brodzika.

    Fotka (wreszcie udało mi się ją zamieścić :
    https://photos.app.goo.gl/ybmJfkvSHC8KXohS8

    Chcę jak najmniejszym kosztem finansowym i pracy naprawić tą usterkę.
    Myślałem jeszcze o nowej warstwie płytek ze spadkiem kopertowym do istniejącego odpływu. Co Wy na to?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony