dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pascalt

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    294

    Domyślnie Przerwa w wylewaniu ściany fundamentowej (uszkodzona betoniarka)

    Witam,
    wylewałem dziś 3. warstwę do istniejącej 2-warstwowej ściany fundamentowej. Ma ona posłużyć jako podpora dla ciężkiej okładziny, którą będzie okładana 2-warstwowa ściana elewacji (nie chciałem montować na konsolach, bo styropian ma 20cm - tak mi też doradził znajomy kamieniarz, nie wypowiadał się dobrze na ich temat). Wiem, że lepiej byłoby z gruszki, albo murować z bloczków, ale nie ma opcji, żeby gruszka dojechała pod wykop (ciasnota), a zatrudnianie pompy do 1,5m3 byłoby mało sensowne.
    No i w trakcie wylewania tej ściany uszkodziło się łożysko bębna betoniarki (ściana wylana jest mniej więcej do połowy). Z tego, co wiem, to raczej nie powinno się wylewać elementów betonowych "na raty". Czy w takim wypadku dopuszczalne jest kontynuowanie wylewania w przyszłym tygodniu? Czy lepiej będzie podrównać zaprawą i dokończyć bloczkami?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jak ci wygodniej. Jak zdecydujesz na betonowanie to przygotuj powierzchnię do betonowania , zbij wierzchnią warstwę.......
    a zresztą czytaj: https://pewnycement.pl/2016/03/przerwy_robocze/

  3. #3

    Domyślnie

    Można betonować na raty, ale jeśli chcesz, żeby obydwie warstwy betonu były niemalże jednością, to zastosuj preparat sczepny, np. BE Haftbrucke

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pascalt

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódzkie
    Posty
    294

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi. Pocieszyliście mnie, bo już myślałem, że tragedia mnie spotkała i szykowałem się na najgorsze. W sumie ma to być jedynie podpora dla okładziny, więc najważniejsze, żeby nie osiadła wylewana ściana, a osiąść nie osiądzie, bo stoi na ławie, nawet, jakby się rozwarstiła jakimś cudem. Będę spokojnie spał, teraz tylko naprawić ten wynalazek Skiva SB-120... Ciekawe, czy samo łożysko gdzieś dostanę... I jeszcze jak to wymienić... Ale to już inna historia. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony