dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Izolacja na styku styrodur w gruncie / okno tarasowe

    Witajcie,

    Poruszyłem już ten wątek w innym miejscu ale to chyba właściwsza lokalizacja.

    Zwracam się z prośbą o poradę - dopiero teraz na to zwróciłem uwagę podczas konserwacji tarasu - wcześniej brakło wiedzy a nikt rozsądny na budowie nie doradził.

    Taras zadaszony, okno tarasowe jak widać, od gruntu mur zaizolowany masami + przyklejony styrodur a na nim z zewn czarna guma - generalnie standardowo.

    Listwa podokienna schodząca jeszcze z 20-30cm w dół, tam szczelina między oknem a betonem zapianowana.

    I teraz problem - deska tarasowa jest osadzona wprost na szczycie styroduru, storodur zachodzi pod okno natomiast między styrodurem a murem jest szpara ~0,5cm.
    Obawiam się, że może w tę szparę czasem zaciekać woda, np jak zacina na okna, niedużo, bo jest zadaszenie, ale zawsze, czy podczas konserwacji tarasu (mycie itd).

    Obawiam się, ze w scenariuszu pesymistycznym, woda, która naleci, przesiąknie przez albo samą pianę pod oknami, albo jakieś niesczelności w tej pianie, i wleci w warstwę styropianu pod jastrychem, gdzie zacznie się grzybić (dołem nie odpłynie bo mam hydroizolację poziomą).

    Mieszkam już 1,5 roku, dotychczas nie widzę problemu żadnego, ale może tak jest że jest tej wody mało i nie przebija się do góry kapilarnie bo mam mury na dole zapapowane a styro kiśnie

    I teraz prośba do Was o radę:

    1. Zostawić jak jest, nie powinno być raczej problemu - ewentualnie jak sprawdzić czy coś sie nie dzieje?
    2. Zaizolować styrodur z góry ewentualnie np blachą co się wiąże ze demontażem dużej części tarasu i nie wiadomo czy się uda deski z powrotem stabilnie przykręcić.
    3. Zaizolować bez demontażu desek ale chyba to raczej niemożliwe.

    Załaczam zdjęcia od ogółu do szczegółu

    1 - widok ogólny
    2 - deski dochodzą do progu okna
    3 - kamerkę wchodzę między deski,
    4- widać łączenie belko poddeskowej ze styro
    5 - styrodur dochodzi do listwy podokiennej, które schodzi w dół, na tym dojściu ta szpara z 0,5cm



    Pozdrawiam i dziękuję.
    Krzysiek
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210911_111615.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	457812   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210911_123006_2.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	19,4 KB
ID:	457813   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_11_083_2.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	74,6 KB
ID:	457814   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_21_242_2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	78,9 KB
ID:	457815   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Image_2021-09-11 12_32_28_213_2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	83,8 KB
ID:	457816  


  2. #2

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam - może tymczasowo chociaż wcisnąć w szpary pomiędzy deskami jakiś uszczelniacz/pianę itd żeby woda tam nie spływała?

    Wiem że to nie jest rozwiązanie długofalowe ale nie chcę demolować tarasu dodatkowo jest zadaszony.

    Co myślicie?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.388

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgroenwald Zobacz post
    Tak się zastanawiam - może tymczasowo chociaż wcisnąć w szpary pomiędzy deskami jakiś uszczelniacz/pianę itd żeby woda tam nie spływała?

    Wiem że to nie jest rozwiązanie długofalowe ale nie chcę demolować tarasu dodatkowo jest zadaszony.

    Co myślicie?
    Uszczelniacz może. Ale piana nie jest uszczelniaczem, nie dość, że woda przez nią przelatuje to jeszcze piana nią nasiąka i utrudnia odparowanie wilgoci
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony