dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    quarar

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-501
    Posty
    1

    Domyślnie Domek drewniany na działce budowlanej

    Dzień dobry.

    Wraz z narzeczoną zaczęliśmy myśleć o małym swoim miejscu na ziemi. Wpadł mi taki pomysł do głowy.
    Mianowicie...
    Mam działkę budowlaną z MPZP wraz z mediami dość dużą o wymiarach około 1500mKw. Docelowo kupiłem ją by w przyszłości zbudować na niej pełnowymiarowy dom jednorodzinny lecz są to plany odległe tak za około 10 lat chciałbym rozpocząć budowę (z różnych przyczyn dopiero wtedy). Wpadł mi pomysł do głowy taki żeby na tej działce postawić taki "tymczasowy" domek w którym będziemy mogli mieszkać przez kilka lat. Początkowo myślałem żeby postawić dom murowany do 35mKw ale pomysł odpadł w przedbiegach. Następnie wymyśliłem żeby postawić domek drewniany całoroczny o wymiarach do 35mKw z ewentualną antresolą. Pytanie moje :
    Czy rozwiązanie takie jest możliwe?
    Czy domek powyżej 35mKw jest możliwy do postawienia bez większych problemów papierologicznych.
    Czy jest to opłacalna inwestycja i czy domek taki można przenieść w późniejszym czasie na inną działkę np. przy jeziorze.
    Jaka forma ogrzewania takiego domku byłaby najlepsza?
    Czy podczas budowy domy "pełnowymiarowego" docelowego taki domek mógłby stać na działce na czas budowy.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    sam szukam dobrego rozwiązania na swoją działkę

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał quarar Zobacz post
    Dzień dobry.

    Wraz z narzeczoną zaczęliśmy myśleć o małym swoim miejscu na ziemi. Wpadł mi taki pomysł do głowy.
    Mianowicie...
    Mam działkę budowlaną z MPZP wraz z mediami dość dużą o wymiarach około 1500mKw. Docelowo kupiłem ją by w przyszłości zbudować na niej pełnowymiarowy dom jednorodzinny lecz są to plany odległe tak za około 10 lat chciałbym rozpocząć budowę (z różnych przyczyn dopiero wtedy). Wpadł mi pomysł do głowy taki żeby na tej działce postawić taki "tymczasowy" domek w którym będziemy mogli mieszkać przez kilka lat. Początkowo myślałem żeby postawić dom murowany do 35mKw ale pomysł odpadł w przedbiegach. Następnie wymyśliłem żeby postawić domek drewniany całoroczny o wymiarach do 35mKw z ewentualną antresolą. Pytanie moje :
    Czy rozwiązanie takie jest możliwe?
    Czy domek powyżej 35mKw jest możliwy do postawienia bez większych problemów papierologicznych.
    Czy jest to opłacalna inwestycja i czy domek taki można przenieść w późniejszym czasie na inną działkę np. przy jeziorze.
    Jaka forma ogrzewania takiego domku byłaby najlepsza?
    Czy podczas budowy domy "pełnowymiarowego" docelowego taki domek mógłby stać na działce na czas budowy.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

    Ja w takim domku mieszkałem z rodziną (2 synów) 11 lat. Najlepszy czas! Tyle że murowany...ale dużo drewna. Chcesz zobaczyć, wpadaj do Łazisk koło Wągrowca.

  4. #4

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu i pomyślałem, że mógłbym uzyskać trochę wglądu w ten temat.

    Zastanawia mnie, dlaczego Amerykanie budują domy z drewna jako głównego materiału konstrukcyjnego. Ok, rozumiem: zbudowanie domu z drewna jest tanie i szybkie, ale mam dość oglądania wiadomości o tornadach niszczących całe dzielnice... https://19216811.cam/ https://1921681001.id/ .

    Również niebezpieczeństwo pożaru, wilgoci, uszkodzeń konstrukcyjnych jest bardziej podatne na występowanie w domu z drewna.

    Czy beton lub cegła nie byłyby bardziej odpowiednim materiałem na mieszkanie?

    Jakieś wskazówki?
    Ostatnio edytowane przez karolbags ; 07-06-2023 o 15:49

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał quarar Zobacz post
    Dzień dobry.

    Wraz z narzeczoną zaczęliśmy myśleć o małym swoim miejscu na ziemi. Wpadł mi taki pomysł do głowy.
    Mianowicie...
    Mam działkę budowlaną z MPZP wraz z mediami dość dużą o wymiarach około 1500mKw. Docelowo kupiłem ją by w przyszłości zbudować na niej pełnowymiarowy dom jednorodzinny lecz są to plany odległe tak za około 10 lat chciałbym rozpocząć budowę (z różnych przyczyn dopiero wtedy). Wpadł mi pomysł do głowy taki żeby na tej działce postawić taki "tymczasowy" domek w którym będziemy mogli mieszkać przez kilka lat. Początkowo myślałem żeby postawić dom murowany do 35mKw ale pomysł odpadł w przedbiegach. Następnie wymyśliłem żeby postawić domek drewniany całoroczny o wymiarach do 35mKw z ewentualną antresolą. Pytanie moje :
    Czy rozwiązanie takie jest możliwe?
    Czy domek powyżej 35mKw jest możliwy do postawienia bez większych problemów papierologicznych.
    Czy jest to opłacalna inwestycja i czy domek taki można przenieść w późniejszym czasie na inną działkę np. przy jeziorze.
    Jaka forma ogrzewania takiego domku xnxx byłaby najlepsza?
    Czy podczas budowy domy "pełnowymiarowego" docelowego taki domek mógłby stać na działce na czas budowy.

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
    I got this,...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony