dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Balustrada 10m od czoła wykonanie

    Witam ,
    Chce żałość balustrady balkon jeden nad drugim po 10m . Z racji kamiennego dywanu muszę zrobić montaż do czoła , balkon jest dość gruby przez ocieplenie , ale płyta ma tylko 12cm . Pewna osoba podjęła chęć wykonania , ale kazała mi zerwać gotowy tynk ze styropianem , aby odsłonić płytę , po zobaczeniu nie jest pewna montażu boi się , ze balustrada ze stali czarnej za ciężka i spanie ?
    Czekam na wasze opinie .
    Podsyłam zdjęcia .

    https://zapodaj.net/a8fce1453a5b8.jpg.html
    https://zapodaj.net/75ce8c53f7c81.jpg.html

  2. #2

    Domyślnie

    Dużo balustrad jest montowanych od góry (bo były montowane przed aplikacją "kamiennego dywanu" , jak mocowania są dobrze zabezpieczone np. kotwą chemiczną to nic strasznego się nie dzieje - natomiast wykonawca ma słuszne obawy co do mocowania od czoła > to długa balustrada i za duże obciążenie.

  3. #3

    Domyślnie

    Jestem po montażu , obsadzone do czoła płyta 1mm kotwa i pręt wzmocniony m14 .
    Całość okazała się sztywna nie ma potrzeby kotłownia do ścian budynku ,
    temat można zakończyć .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Program93 Zobacz post
    Jestem po montażu , obsadzone do czoła płyta 1mm kotwa i pręt wzmocniony m14 .
    Całość okazała się sztywna nie ma potrzeby kotłownia do ścian budynku ,
    temat można zakończyć .
    Rozumiem, że mocowałeś do odsłoniętej płyty betonowej. Tak?
    Pytam, bo mnie też ten temat interesuje. Mógłbyś podesłać foto, jak to wygląda po montażu?

  5. #5

    Domyślnie

    Tak musiałem zerwać wykończone w tynku czoło balkonu , żeby wykonawca widział płytę . Balkony mam 10m długie wykonawca zastosował 8 płyt 20x10cm grubych na 10mm i po dwie kotwy na płytę obok siebie m14 . Trzyma jak diabli , balustrada wysoka na 1,1m , od podstawy kotwy 1,4m wiadomo jak się uderzy w poręcz to są minimalne wibracje , ale tego się nie uniknie nawet przy kotwie na balkonie i ścianie .

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki @Program93. Teraz rozumiem ocb.

    Podtrzymam temat, bo też mnie to czeka.
    Czy może ktoś z forumowiczów ma doświadczenia z balustradami montowanymi od czoła /na zewnątrz/ bez naruszania ocieplenia i dewastowania elewacji?
    Chętnie poznam Wasze doświadczenia.

  8. #8

    Domyślnie

    @tenobcy montaż bez naruszenia elewacji wygląda podobnie , po prostu w moim przypadku nie było wiadomo jak przebiega płyta balkonowa do montażu , jeśli masz projekt lub równą płytę i ocieplenie to bez problemu fachowiec wyznaczy linie do wiercenia i montażu ...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony