dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kominek - potrzebny czy nie ?

    Witam wszystkich

    Mam kilka pytań odnośnie kominka i rzeczy z nim powiązanych.

    Nie dawno kupiłem dom od dewelopera, i mam w nim zrobione miejsce pod kominek i jego zabudowę. Komin paleniskowy systemowy z wkładem, dodatkowo doprowadzone powietrze do kominka z zewnątrz. Płytki na podłodze są już położone i dolot powietrza do kominka został zatkany i został pod płytkami. Dodam, że kominek nigdy nie będzie używany.

    1. Czy dolot powietrza z zewnątrz powinienem dodatkowo zatkać aby uniknąć jakiegoś zbędnego wychładzania posadzki ?. Dolot idzie raczej w płycie betonowej.
    2. Czy pozatykać tak samo wyczystkę która wychodzi pod schodami oraz wyjście na spaliny od kominka które jest przy samym suficie. Czy będzie to zabierało dużo ciepła zimą.
    3. Zauważyłem również, że na etapie budowy i wylewek miejsce na skropliny w kominie zostało zalane i nie zostało podłączone do kanalizacji. W tym momencie ewentualna woda opadowa która chcąc nie chcąc dostaje się przy gwałtownych ulewach do środka i wpływa można powiedzieć pod wylewkę. Nie jestem też tego pewien gdyż sprawdzałem to kamerką inspekcyjną. Czy tak robi i postępuje się z tym skraplaczem przy kominkach ?. Deweloper zapewnia mnie, iż nie ma prawa z tym się nic stać. Dodatkowo jak przyłoży się palec do wyjścia skraplacza czuć chłodne powietrze które nie mam pojęcia skąd się tam bierze.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i za ewentualną pomoc .

    Pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Zapianować głęboko dolot, zamknąć szczelnie. Nie wiem co się robi z kominem. Trzeba zaizolować wylot, a do środka zapodać jakieś wypełnienie. Może perlitem wszystko zasypać.. A puste przestrzenie pustaka, jeśli nie dojdzie tam perlit, na przejściu do pomieszczeń ogrzewanych wypełniłbym pianą głęboko, tzn wysoko. Inny problem to wykraplanie się wilgoci w takim kominie.

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież już zadecydowałeś . a komin, gniazdo dla kawek przyda się

  4. #4

    Domyślnie

    A jeżeli ten dolot powietrza nie jest w wylewce tylko jeszcze pod nią w płycie betonowej ocieplony to będzie to miało w ogólę wpływ na ochładzanie posadzki ?. W całym domu mam ogrzewanie podłogowe oraz wiadomo styropian.

    A jeżeli tego komina nie zamknę, tylko założę daszek od góry żeby zabezpieczyć od deszczówki i go po prostu tak zostawię ?.

  5. #5

    Domyślnie

    Pytam czy jest to niezbędne bo nie ukrywam, że chciałbym uniknąć zbędnych kosztów które są po prostu niepotrzebne.

  6. #6

    Domyślnie

    U mnie też jest dolot powietrza z zewnątrz do miejsca gdzie przewidzainy jest kominek. W kanał na zewnątrz wsadziłem kawałek styropianu, który został po izolacji elewacji i jest ok. W kominie otwór wewnątrz - ten na rurę kominową od wkładu -jest zaklejony taśmą zbrojoną. Akurat była pod ręką. Żadnych innych udziwnień. wszędzie podłogówka. Chodziłem przy ostatnich większych mrozach z kamerą termowizyjną po domu jak i na zewnątrz. Obszar komina tam gdzie ma iść kominek w ogóle nie przykuł uwagi. Podobnie na zewnątrz ściana gdzie wchodzi kanał dolotowy wyglądała bez zastrzeżeń. Ja się w każdym razie nie martwię.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony