dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze elektryczne - kto kładzie kabel pod drogą

    Cześć, potrzebuję pomocy z interpretacją warunków przyłączenia jakie otrzymałem od Tauronu.
    Byłem już w BOK, jednak pani zgodnie z moimi oczekiwaniami nie potrafiła mi odpowiedzieć na moje pytanie więc wystosowaliśmy pismo.
    Nurtuje mnie jednak kwestia wspomniana w tytule...

    Kilka szczegółów:
    1. Miejsce dostarczenia energii: zaciski pradowe na istniejacej sieci nN na slupie w kierunku instalacji odbiorcy.
    2. Rozgraniczenie wlasnosci urzadzen elektroenergetycznych: j.w
    3. Przylaczenie obiektu do sieci wymaga:
    - w zakresie przylacza: nie wymaga
    - w zakresie sieci: nie wymaga
    - w zakresie przylaczanych urzadzen, instalacji wnioskodawcy:
    montaz przystawki pomiarowej terenu budowy, ktora zasilic z napowietrzej linii nN, poprzez zabezpieczenie topikowe dobrane w sposob zapewniajacy selektywnosc dzialania zabezpieczen zwarciowo-przeciazeniowych i zabudowane w skrzynce Z-2 na tym slupie. Wykonac uziemienie oraz rozdzial przewodu PEN na PE i N.
    4. Na caly zakres inwestycji okreslony w warunkach przylaczenia wymagane jest opracowanie i uzgodnienie z Tauron dystrybucja SA:
    - w zakresie przylacza i sieci: nie wymagane
    - w zakresie instalacji wnioskodawcy: schematu jednokreskowego.

    Mam watpliwosci, czy dobrze interpretuje to pismo. Czy po mojej stronie nalezy tylko zamontowanie skrzynki Z-2 na slupie i przystawki pomiarowej, czy takze polaczenie kablowe od słupa do skrzynki w granicy działki? Między działką a słupem jest droga.
    Dodam także, że wniosek został złożony na przyłącze docelowe ziemne, z wczesniejszym wykorzystaniem do zasilania placu budowy.

    Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    1. Miejsce dostarczenia energii: zaciski pradowe na istniejacej sieci nN na slupie w kierunku instalacji odbiorcy.
    2. Rozgraniczenie wlasnosci urzadzen elektroenergetycznych: j.w

    Miejscem dostarczenia energii oraz rozgraniczeniem własności jest ewidentnie słup.
    Zabezpieczenie oraz przystawkę pomiarową na słupie zamontuje prawdopodobnie Tauron.
    Przejście przez drogę oraz skrzynka budowlana jest po Twojej stronie.
    Jest to rozwiązanie na czas trwania inwestycji czyli budowy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, ze mimo tego, iż wnioskowałem o przyłącze docelowe z wykorzystaniem na plac budowy to i tak będzie po mojej stronie?
    Wspomniałeś, że jest to rozwiązanie na czas budowy, a czy w tym przypadku będzie wymagana jakaś zmiana po budowie? Z jednej strony szkoda, bo koszta będą większe, ale z drugiej gdy zrobię to samemu to myślę, że samo wpięcie instalacji do sieci nie powinno zająć ZE aż tak długo... mam nadzieję że mam rację,

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvetrick Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź.
    Rozumiem, ze mimo tego, iż wnioskowałem o przyłącze docelowe z wykorzystaniem na plac budowy to i tak będzie po mojej stronie?
    Wspomniałeś, że jest to rozwiązanie na czas budowy, a czy w tym przypadku będzie wymagana jakaś zmiana po budowie? Z jednej strony szkoda, bo koszta będą większe, ale z drugiej gdy zrobię to samemu to myślę, że samo wpięcie instalacji do sieci nie powinno zająć ZE aż tak długo... mam nadzieję że mam rację,
    Skoro wnioskowałeś o przyłącze docelowe to takie będziesz miał z tą różnicą że możesz dostać taryfę C a nie G, a po wykonaniu SSZ i instalacji elektrycznej wewnątrz możesz zmienić taryfę na G.
    Na jakim etapie jesteś z budową?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvetrick Zobacz post
    Wspomniałeś, że jest to rozwiązanie na czas budowy, a czy w tym przypadku będzie wymagana jakaś zmiana po budowie? Z jednej strony szkoda, bo koszta będą większe, ale z drugiej gdy zrobię to samemu to myślę, że samo wpięcie instalacji do sieci nie powinno zająć ZE aż tak długo... mam nadzieję że mam rację,
    Proponuję zamieścić w załączniku skan warunków przyłączenia.
    Prawdopodobnie uda się z tego wyczytać jeszcze coś ciekawego dotyczącego Twojej sprawy.
    W warunkach na początku jest napisane czy sprawa dotyczy placu budowy czy budynku mieszkalnego.
    Jeśli to jest jedna działka budowlana to prawdopodobnie linia pod drogą będzie w Twojej gestii natomiast jeśli działek budowlanych jest więcej to Tauron pewnie zainwestuje w zejście ze słupa ciągnąc linie pod ziemią oraz postawi skrzynkę na granicy Twojej działki

    Jeśli droga nie jest asfaltowa itp. to sprawa jest prostsza.
    Poszukaj dojścia do kogoś władnego w Rejonie Energetycznym porozmawiaj jak człowiek z człowiekiem bez żadnych oficjalnych pism aby wykonali zejście ze słupa, i postawili skrzynkę na granicy Twojej działki lub idź po prostu do okienka lub sekretarki pytając o telefon do uczynnego fachowca z pogotowia energetycznego.
    Oni często wykonują po godzinach różne "fuszki" więc jeśli dobrze trafisz i będzie zainteresowany to w jedno popołudnie razem z kolegą zrobią ci to bez jakichkolwiek papierologii, projektów itp rzeczy uzgadniając wszystko z kolegami wewnątrz firmy.

    Jeśli droga jest asfaltowa, lub utwardzona z podbudową itp. to gorzej i sprawa dodatkowo wymaga przywrócenia drogi do stanu początkowego.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 17-09-2021 o 11:02
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6

    Domyślnie

    W sumie to wliczając moją działkę to łącznie będzie ich pięć, myślę, że może udało by się coś wynegocjować. Na tą chwilę poczekam na odpowiedź na moje pismo od ZE.

    Henrykow - obecnie zaczynamy z żoną przygotowania do budowy, chcemy sobie wszystko co możliwe pozałatwiać, żeby nie biegać na ostatnią chwilę przed budową a jeśli chodzi konkretnie - zaczynamy pracę z architektem dopiero. Więc jeszcze dużo przed nami.

    Dzięki za odpowiedzi. Dla laika w temacie każda z nich jest pomocna

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.246

    Domyślnie

    Jeśli działek jest 5 to Tauron na 100% traktuje to jako rozwiązanie tymczasowe, tzn. na czas budowy gdyż wątpię aby skrzynka ze złączem i układem pomiarowym ze słupa posłużyło następnie do celów rozbudowy o następne układy pomiarowe dla pozostałych 4 właścicieli.
    Jeśli wszyscy właściciele będą chętni to tak czy inaczej muszą rozbudować sieć schodząc ze słupa i przechodząc przez drogę.

    Z oficjalnymi pismami raczej się wstrzymajcie tak aby nie zamknąć sobie nimi i odpowiedzią jakiejś innej drogi załatwienia sprawy.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony