dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie dachu, dom typu gierkowska kostka

    Witam wszystkich.
    Prosba o porade przy operacji docieplenia dachu starego domu typu kostka. Dach kopertowy 4ro spadowy ale plaski z niskim poddaszem ( ok 30cm przy krawedziach budynku i ok 70cm w osi budynku) pokryty wylacznie papa. Wejście do przestrzeni przez właz w dachu. Przestrzeń wentylowana jednym otworem kominowym. W przestrzeni jako izolacja wysypana szlaka, w grubości ok 20-30cm. Przestrzen wolna od wilgoci, dach pokrywany papa ok 5lat wczesniej. Niestety z uwagi na kiepskie warunki izolacyjne szlaki i fakt ze nie mozna przez nia do konca przeprowadzic inspekcji szczelności dachu ( dodam ze brak jakichkolwiek zaciekow w pokojach w najwyzszej kondygnacji) chcialbym nieco ulepszyc izolacje dachu. Niestety powstal pewien metlik w mojej głowie po rozmowach z różnymi dekarzami. Pojawiły sie nastepujace opcje:
    1) Zostawic szlake jak jest i przykryc ja wylacznie welna.( osobiscie nie podoba mi sie ten wariant, choc jest praktycznie bardzo tani)
    2) Usuwamy szlake i w jej miejsce kładziemy welne 192.168.10.1 .
    3) j.w. tylko ze zamiast welny, styrodur/styropian plus wypełnienie szczelin pianka. Tu dekarz poleca jeszcze, gruntowanie stropu i ułożenie folii.

    No i wlasnie. O ile usuniecie szlaki uwazam za mus - jest tego ok 20-30m3 10.0.0.0.1 wiec troche to wazy i jest kiepskim izolatorem to nie wiem co lepsze jesli chodzi o izolacje. Skłaniam sie do welny, bo latwiej ja tam układać i można ciasnej spasowac ale tez znam osobiście skuteczne właściwości np styroduru.
    No i pozostaje kwestia wentylowania stropu. Czy kladzenie folii na strop i na to izolacje to aby rozsadne? Czy nie spowoduje to jakichs niespodzianek typu skraplanie sie pod folia wilgoci i zaciekanie sufitow? Do tego jesli kiedys zacznie coś leciec przez pape, to welna np bedzie ja pic ale folia juz nie puści nizej (chyba ze na laczeniach 192.168.1.254).

    Czy tez znacie jakies inne, lepsze rozwiązanie?. Dodam ze izolacja dachu od gory (pod papa) nie wchodzi w gre.

    Pozdrawiam
    Vihaan
    Ostatnio edytowane przez VihaanWang ; 29-09-2021 o 22:42

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Nie jestem specjalistą, ale będę ocieplał podobnie niskie, płaskie poddasze nieużytkowe jeszcze w tym sezonie. Mi kilka niezależnych firm od ociepleń poleciło granulat celulozy i też pytałem o folię paroizolacujną itp. to stwierdzili, że ze względu na właściwości celulozy nie jest to potrzebne.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ladybird76
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Ruda Śląska
    Kod pocztowy
    41-707
    Dzielnica
    Ruda Śląska
    Posty
    690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Witam. Obracając się w tym samym temacie poszukuje ekipy na Śląsku do modernizacji dachu w starej kostce (papa, szlaka, beton, papa). Trzeba wszystko "wywalić" i zrobić zabezpieczenie od nowa. Mało kto chce się tego podejmować Może ktoś mógłby podpowiedzieć/polecić ekipe?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Zdecydowanie usunąć szlakę. Rozłożyć folię bez względu na rodzaj izolacji cieplnej i zasypać granulatem (ekofiber lub wełna). Na dachu zamontować elementy wentylacji umożliwiające wentylację tego strychu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Ja równiez proponowąłbym usunąć szlakę. Rozłożyć folię a następnie położyć węłnę w granulacie skalnym albo skalna w rolkach (jest hydrofobizowana). Na dachu zamontować elementy wentylacji umożliwiające wentylację o czym wspomniał Pan Andrzej . Dodatkowo możesz na wełnę położyć też membrane wysokoparoprzepuszczalną która w przypadku nieszczelności zawsze sposowduje osłonięcie izolacji
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony