dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Rekuperator Defro

    Czy miał ktoś do czynienia z rekuperatorami Defro? Początkowo sprzedawca zaproponował mi Thesslę, ale jest dłuższy czas oczekiwania i jakieś problemy z przedstawicielem, więc proponuję w zamian Defro DRX HE. Sama firma dość znana, ale o ich rekuperatorach w necie raczej cisza, robią je od ubiegłego roku. Cena podobna.

  2. #2

    Domyślnie

    Całkiem solidna i dobrze wykonana kopia Thessli.
    Oparty na polskim sterowniku TECH.

    Jak za tą samą cenę, to jednak trochę za drogi.
    Thessla ma lepsze wentylatory.

    Nie ma się co napalać, aktualnie czeka się niemal na wszystko.
    Samą centralę wentylacyjną lepiej montować jak najpóźniej.

  3. #3

    Domyślnie

    A wersja DRT np: https://crsklep.pl/product-pol-3881-...DRT-350-H.html
    Cena fajna ale ten rekuperator ma w ogóle jakiś sterownik, ten wentylatory są DC?

    Ulotka:
    https://crsklep.pl/data/links/1c78e9...4/3881_599.pdf

    "Wyposażenie standardowe: centrala wentylacyjna, komplet uchwytów naściennych, naścienny regulator obrotów, instrukcja obsługi"

    Widać na zdjęciu w katalogu że zawiera: Sterownik, regulator temperatury STC-1000
    Ostatnio edytowane przez 3rav ; 17-09-2021 o 13:51 Powód: DEFRO DRT

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Całkiem solidna i dobrze wykonana kopia Thessli.
    Oparty na polskim sterowniku TECH.

    Jak za tą samą cenę, to jednak trochę za drogi.
    Thessla ma lepsze wentylatory.

    Nie ma się co napalać, aktualnie czeka się niemal na wszystko.
    Samą centralę wentylacyjną lepiej montować jak najpóźniej.
    Tyle, że Defro ma wymiennik entalpiczny, a Thessla wciąż nie. To dla mnie istotne, więc wybór nie jest prosty.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Całkiem solidna i dobrze wykonana kopia Thessli.
    Oparty na polskim sterowniku TECH.

    Jak za tą samą cenę, to jednak trochę za drogi.
    Thessla ma lepsze wentylatory.

    Nie ma się co napalać, aktualnie czeka się niemal na wszystko.
    Samą centralę wentylacyjną lepiej montować jak najpóźniej.
    A konkretnie jakie bo same słowo lepsze nie za wiele mówi? No ceny "trochę" odjechane ale podejrzewam ,że targetem są już użytkownicy innych produktów tego samego producenta .Coś na zasadzie mam smartfona samsunga i jestem zadowolony więc dokupię z tego samego brandu pralkę,tv i lodówkę .Ogólnie Defro stara się wkładać markowe rzeczy w swoje produkty.Stwierdzam to po swoim kotle gdzie zastosowali went.wyciągowy EMB i reduktor podajnika Koreański.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    A konkretnie jakie
    Thessla montuje Ziehl-Abegg z wirnikiem o średnicy 200 mm. EBM do tego typu rozwiązań ma w ofercie wentylator z wirnikiem wyłącznie 190 mm.
    Delikatna różnica, ale jednak efektywność mają lepszą.
    Jeśli chodzi o jakość, to są to te same produkty, obie marki mają wspólne pochodzenie.

  7. #7

    Domyślnie

    Po rozważeniu wszystkich za i przeciw, szczegółowym porównaniu parametrów obu urządzeń oraz rozmową z instalatorem, który kilka ich zainstalował i zaglądał do środka, zdecydowałem się jednak na Defro. Zaważyła dostępność i wymiennik entalpiczny. Parametry i jakość komponentów praktycznie jak w Thessli. Firma również na rynku od dekad, więc nie sądzę, że zaraz się zawiną. Dzięki za wszystkie opinie.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wykonanie, to Defro jest zupełnie jak pierwsze serie od Thessli.
    Solidna, przemyślana obudowa.
    Komponenty od dostawców są identyczne.
    Różnica jest taka że Thessla płytę oraz soft produkuje pod siebie, a Defro korzysta z gotowego sterownika produkcji Tech.

    Widać, że Defro zainwestowało trochę w opracowanie tych konstrukcji i nie jest to produkt "sklecony" na szybko w przydomowym warsztacie.

  9. #9

    Domyślnie

    Już jakiś miesiąc temu napisałem na wiadomość z pytaniem odnośnie serii DRT firmy Defro na ich oficjalnego maila kontaktowego, do dziś nie mam żadnej odpowiedzi. Wygląda na to że nie przyznają się do własnego produktu, szkoda że firma prowadzi taką politykę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony