dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zomo88

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    brak
    Kod pocztowy
    33-333
    Posty
    1

    Domyślnie Dietrich AMC + opentherm

    Witam,
    Mam następujący problem. Posiadam kocioł dietrich AMC25

    Zakupiłem taką bramkę: https://www.nodo-shop.nl/en/openther...m-gateway.html
    Bramka pracuje na protokole opentherm. Służy ona żeby wyciągnać parametry pracy kotła np. do domoticz, home assistant itp..
    Wpina się ją między kocioł a termostat lub też samą zamiast termostatu. Problem polega na tym, że kocioł mi nie widzi tej bramki. Wpięta jest to płyty przy palniku w gniazdo R-Bus. Ktoś ma jakieś doświadczenia podpinania bramek albo termostatów na protokole opentherm do tych kotłów? Nie wiem dlaczego nie rozpoznaje

  2. #2

    Domyślnie

    Hej!
    Mam AMC15 (to samo co Twój, tylko słabszy, ale cała elektronika jest identyczna). Też myślę o tym aby móc piecem sterować. Napisałem tutaj:
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8082960
    Jeśli podepniesz SmartTC to on się nie komunikuje protokołem OpenTherm tylko Remeha. I pewnie stąd problem.
    Po co w ogóle wpinać to pomiędzy termostat a piec? Nie można wpiąć po prostu do pieca do innego złącza?
    Na pewno masz 4 miejsca do wpięcia:
    Za wyświetlaczem (płytka CB-03):
    • R-Bus

    Płytka SCB-10 (po lewej stronie pieca):
    • R-Bus A
    • R-Bus B
    • R-Bus C


    W instrukcji pieca jeszcze jest takie zdanie:

    Styki współpracują z termostatem zał./wył., termostatem pokojowym, regulatorem OpenTherm lub regulatorem OpenTherm Smart Power.

    Nie wiem czym się różni "OpenTherm Smart Power" od "OpenTherm". Z tego co słyszałem, to w przyadku zastosowania protokołu OpenTherm termostat z tym protokołem jest nadrzędny i rządzi piecem i z charakterystyka grzewcza jest kontrolowana z termostatu. W przypadku protokołu Remeha (np. sterownik SmartTC) wszystkie nastawy pieca są nadrzędne.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony