dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Uzupełnienie podmurówka pod gabion

    Cześć,
    Mam problem z podmurówką pod gabionem. Poprosiłem ekipę od ogrodzenia, żeby w miejscach na gabiony wylali podmurówkę. Gabiony miałem montować sam i właśnie podczas montażu okazało się, że pod jednym gabionem wylewka jest źle wylana.
    Poniższy obrazek powinien rozjaśnić o co chodzi (rzut z góry)
    (Nie potrafię dodać obrazka więc podaje link)

    Goście od ogrodzenia zrobili szalunek w taki sposób, że jedna deska spowodowała ubytek i prawy dolny róg gabionu nie opiera się o beton. Szczerze to bym to olał, bo gabion jako taki ma dobre podparcie, a główny ciężar kameni będzie spoczywał na betonie. Mam jednak cichy głos w tyle głowy, że jak tego nie naprawię to będzie mi się to śniło po nocach.

    Pytanie co zrobić:
    1. Olać
    2. Uzupełnić

    Jeżeli uzupełnić to jak?
    1. Dać szalunek i po prostu uzupełnić betonem np B30 (sama podmurówka jest B25, ale myślę, że taki kawałek uzupełniany powinien być wytrzymalszy?)
    2. Zagruntować jakąś warstwą szczepną? Jaką
    3. Skuć trochę betony żeby uzupełnienie miało większą obijętość?

    Osobiście skłaniam się ku opcji z podkuciem kawałka podmurówki tak żeby beton uzupełniający miał się na czym oprzeć + zastosować jakąś warstwę szczepną (ale jaką?)

    Poradzicie coś?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak Ci zależy to wbij kilka drutów na przewiązanie, wsadź siatkę stalową, zaszaluj, rozrób beton w betoniarce i lej.
    Wytrzymałość będzie żadna, ale Twoje sumienie będzie spokojne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony