dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.bdg Zobacz post
    Podsumowanie 3 doby znacznie lepiej ale dzisiaj już grzałem i to poprawiło wydajność za 3 dni łącznie 15-49 z tego dzisiaj 7-31 COP 4,4 Potwierdza sie informacja że grzanie jest znacznie sprawniejsze niż CWU. Gdybym to wiedział zostawiłbym stary 140 litrowy bojler na prad (wody nigdy mi nie zabrakło) a PC tylko do ogrzewania domu. Instalacja prostsza i tańsza a PC polowe roku „odpoczywa”
    U mnie pompa grzeje zbiornik 300l raz dziennie. Ma ustawiony czas max 60 minut w ciągu dnia . Obecnie grzeje do 46 stopni w około 30 minut. Zużycie średnie dzienne około 1.1kwh.W okresie letnim spokojnie można osiągnąć grzejąc cwu cop około 4 ale dużo zależy od wielkości wężownicy- u mnie 3,4m2 i temp zasilania i temp. Początkowej wody.Grzanie wody pompa zawsze będzie sporo tańsze niż grzanie grzałka

  2. #22

    Domyślnie

    Ja też grzeje 300 l. Zużycie 2,5 kWh zgodnie z podlicznikiem. Cztery osoby w tym dwie córki. Woda leje się bez opamiętania.

  3. #23
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Swq

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-215
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie pompa grzeje zbiornik 300l raz dziennie. Ma ustawiony czas max 60 minut w ciągu dnia . Obecnie grzeje do 46 stopni w około 30 minut. Zużycie średnie dzienne około 1.1kwh.W okresie letnim spokojnie można osiągnąć grzejąc cwu cop około 4 ale dużo zależy od wielkości wężownicy- u mnie 3,4m2 i temp zasilania i temp. Początkowej wody.Grzanie wody pompa zawsze będzie sporo tańsze niż grzanie grzałka
    Mam taki sam zbiornik - 300l 3,4m^2 wężownicy (Webber W15). Wodę również grzeje raz dziennie do temp 43st. (czujnik na dole zbiornika), ale moje dzienne średnie zużycie to 1,7kWh.
    Masz czujnik na środku? Czy tak mało wody zużywasz, że twoje zużycie to 1,1kWh?? No i jaka pompa?
    Pytam z ciekawości.
    Dom HomeKoncept-53: pustak H+H 24cm; Styro 20cm grafit 031; podłogi EPS100 10cm,wylewki cementowe parter-10cm, poddasze 7-8 cm; dach wełna 30cm 032. Powierzchnia grzanych podłóg 180m^2 + nieogrzewany garaż 35m^2 i pom.techniczne 9,73m^2. Rekuperacja Zehnder Q350, Pompa P-W Panasonic HP 9kW (WH-SDC0709J3E5 - jedn. wew. WH-UD09JE5-1 - jedn. zew).

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony