dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podłoga a ogrzewanie

    Witajcie

    Jestem na etapie podłogi, planuje położyć panele firmy quick step o grubości 12mm, wraz z ich dedykowanym podkładem, planowo chciałem założyć jeszcze folie grzewcze ale wiele osób mi odradza bo twierdzi ze to nie potrzebne bo podłoga będzie ciepła, a dodam ze w każdym pomieszczeniu są grzejniki.

    Proszę o radę.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    A co ma być pod tym dedykowanym podkładem?
    To wszystko zależy. Może być zimno w nogi, a może być ciepło, nie do końca zależy to od okładziny.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  3. #3

    Domyślnie

    Obecnie jest wylana posadzka która jest ocieplona 15 cm styropianem, jesli by miały być od razu panele no to podkład firmy quick step o grubości 3mm i panele 12mm. Ale dużo osób odradza by zakładać folie grzewcze skoro jest posadzka ocieplona

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    A co ma być pod tym dedykowanym podkładem?
    To wszystko zależy. Może być zimno w nogi, a może być ciepło, nie do końca zależy to od okładziny.

    Obecnie jest wylana posadzka która jest ocieplona 15 cm styropianem, jesli by miały być od razu panele no to podkład firmy quick step o grubości 3mm i panele 12mm. Ale dużo osób odradza by zakładać folie grzewcze skoro jest posadzka ocieplona

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidx97 Zobacz post
    Ale dużo osób odradza by zakładać folie grzewcze skoro jest posadzka ocieplona
    Gdzie te osoby? Jest dokładnie odwrotnie - bo brak ocieplenia, zwłaszcza przy podłodze na gruncie, dyskwalifikuje podłogówkę.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Dawidx97 od kiedy to laminat jest ciepły ?To chyba mówią osoby które maja duszności przy 21 stopniach .Ja bez ogrzewania podłogowego laminatu bym nie założył drugi raz.Mam porównanie bo na górze są panele LVT i jest różnica na korzyść LVT .Jak chcesz ciepłą podłogę latem i zimą bez ogrzewania to podłoga korkowa.Nie mylić z podkładem
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony