dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    domator222

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    sda
    Kod pocztowy
    77-999
    Posty
    17

    Domyślnie suszarka na pralce problem z ustawieniem

    Hej
    myśle czy by nie kupić suszarki bębnowej, którą ustawiłbym bezpośrednio na pralce. Problem polega na tym, że mam bardzo ograniczone miejsce. Pralka jest umieszczona we wnęce, praktycznie na styk. Przed wnęką jest też mało miejsca. Wyciągnięcie pralki, postawienie na niej suszarki i włożenie całego zestawu nie wchodzi w grę. Mam możliwość tylko podnieść suszarkę i wstawić ją na pralkę. Nie wiem jak to wygląda z zamocowaniem takiej suszarki. Widziałem, że sporo modeli ma klipsy spinane od tyłu dodatkowo przykręcane. Ja nie mam dojścia od tyłu. Czy są jakieś inne metody mocowania? Rozumiem, że po prostu postawienie suszarki na pralce nie wchodzi w gre... Dzięki

  2. #2
    p_n_usunięte
    Guest
    p_n_usunięte

    Domyślnie

    Witaj Kolego

    Nie wiem jakiej marki masz suszarkę,ale polecam wpisać w Google ( Łącznik do pralki i suszarki)

    Łączniki są dedykowane do konkretnej marki oraz są również łączniki uniwersalne.

    Do Ciebie nalezy wybór.

    Mam nadzieje że nie zostanę posądzony o reklamę i nie zamierzam nic reklamować , lecz chciałbym żeby kolega domator222 obejrzał film jak przebiega montaż

    takiego łącznika.

    https://www.youtube.com/watch?v=B_n0TIQANrU

    Pozdrawiam

    plasticfun

  3. #3

    Domyślnie

    Pomimo tego, ze można w słupku jedno na drugim bezpośrednio ja zamierzam pomiędzy pralką i suszarką zrobić półkę i boki z obu stron, będzie stabilniej.
    Łączniki które wymagają wiercenia w górnej pokrywie pralki zniechęcają mnie, natomiast klejone/nakładane dedykowane są do sprzętu tego samego typu, ja ze względu na max głębokość będę miał chyba pralkę z Elektoluxa a suszarkę z Beko i jestem związany jedynie wymiarami zewnętrznym, które są identyczne.
    Serdecznie pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Cytat Napisał domator222 Zobacz post
    Mam możliwość tylko podnieść suszarkę i wstawić ją na pralkę. Nie wiem jak to wygląda z zamocowaniem takiej suszarki. Widziałem, że sporo modeli ma klipsy spinane od tyłu dodatkowo przykręcane. Ja nie mam dojścia od tyłu. Czy są jakieś inne metody mocowania? Rozumiem, że po prostu postawienie suszarki na pralce nie wchodzi w gre... Dzięki
    Ustaw suszarkę na pralce i po temacie.
    Nie musisz mocować.
    Musisz mieć dobrze ustawioną pralkę która nie będzie "latać" podczas prania.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ustaw suszarkę na pralce i po temacie.
    Nie musisz mocować.
    Bez jakiegokolwiek łącznika, czy półki?, nie miałem nigdy suszarki, nawet nie wiem jak pracuje podczas obrotów bębna. A mam niestety doświadczenie z tańcząca po łazience Amicą
    Serdecznie pozdrawiam.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Mam suszarkę na prace bez jakichkolwiek łączników i mat pod suszarką.
    Całość działa bez problemu.

    Suszarka kręci bęben dosyć wolno.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Pomiędzy pralką, a suszarką (obie Bosch) taki łącznik:
    UNIWERSALNY ŁĄCZNIK Z PÓŁKĄ DO SUSZARKI WPRO 60X60
    https://allegro.pl/oferta/uniwersaln...MzZiZDk1NmI%3D
    Suszarka jest nad pralką. Wszystko się sprawdza dobrze i podpięte do jednego odpływu przewidzianego wcześniej na pralkę.

    Podobno te firmowe np. Bosch wymagają wiercenia w pralce, dlatego kupiłem ten uniwersalny jak powyżej. Tańszy i lepszy. Ma w komplecie taki pas mocujący, który obejmuje suszarkę. I jest szuflada-półka, co wygodne jest przy ładowaniu suszarki.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Mam suszarkę na prace bez jakichkolwiek łączników i mat pod suszarką.
    Całość działa bez problemu.
    Suszarka kręci bęben dosyć wolno.
    Ok., dzięki fest , zatem spróbuję taki wariant na początku, jedyny minus to brak tej półki na kosz z bielizną ale nie ja będę obsługiwać ten sprzęt, hehehe
    A jakby moje dziewczyny nie były zadowolone to mogę skorzystać z wariantu kolegi @Lew2, zatem wstrzymuję się z instalacją boków i półki drewnianej.
    Serdecznie pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Pomiędzy pralką, a suszarką (obie Bosch) taki łącznik:
    UNIWERSALNY ŁĄCZNIK Z PÓŁKĄ DO SUSZARKI WPRO 60X60
    uniwersalny-lacznik-z-polka-do-suszarki-wpro-60x60
    A propos, jakie masz modele pralki i suszarki. Jak się sprawują?

  10. #10

    Domyślnie

    Teraz sobie uświadomiłem, że jak będę miał pralkę i suszarkę o głębokości 48-50cm to chyba nie wykorzystam tego łącznika 60x60, jakby była taka potrzeba?
    Serdecznie pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Pralka: Bosch WAN2417SPL
    Suszarka: Bosch WTH85V0SPL
    Kupione w lipcu 2021 r. Generalnie spisują się bardzo dobrze. Nie wiedziałem, że suszarka w czasie pracy tak się tłucze - coś jak pralka przy wirowaniu. Suszarka to bardzo wygodne urządzenie, że nie chce się rozwieszać prania. Zużycie energii: pralka ok 850 Wh za pranie. Suszarka ok. 500 Wh za suszenie. Jak widać suszarka mimo, że pracuje zwykle dłużej niż pralka to bierze mnie prądu. Razem pranie + suszenie kosztuje mniej niż 1 zł za prąd do tego woda + kanalizacja, to wyjdzie jakieś 1 zł za jedno pranie z suszeniem - nie licząc płynu do prania, który jest bardzo drogi. Odnośnie płynu, to trzeba dodatkowo dokupić specjalną wkładkę do szuflady na proszek, bo inaczej nie da się wlać płynu.
    Suszarka ma jedną drobną usterkę. Tam jest panel dotykowy i w polu gdzie jest główny włącznik (Start) nie styka. Trzeba czasem pół minuty się pomęczyć, aby załapała. Zgłoszę to na gwarancji.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Pralka: Bosch WAN2417SPL
    Suszarka: Bosch WTH85V0SPL
    Nie wiedziałem, że suszarka w czasie pracy tak się tłucze - coś jak pralka przy wirowaniu.
    A kolega @d7d uważa, że suszarka kręci wolno ...
    Ostatnio edytowane przez Zig_Zag ; 07-11-2021 o 11:11
    Serdecznie pozdrawiam.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zig_Zag Zobacz post
    A kolega @d7d uważa, że suszarka kręci wolno ...
    Kręci wolniej niż pralka, ale chodzi głośniej tzn. tłucze się jakby tam kamienie były suszone. W sumie nie wiem dlaczego to jest takie głośne...
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Kręci wolniej niż pralka, ale chodzi głośniej tzn. tłucze się jakby tam kamienie były suszone.
    To coś chyba jest nie halo..., pralka czasami "potłucze" jak rozkłada równomiernie pranie w bębnie do czasu kiedy je nie ułoży, jest na dodatek mokre więc i cięższe. Dopiero zamierzam kupić suszarkę więc nie mam praktyki
    Serdecznie pozdrawiam.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.774

    Domyślnie

    Suszarka nie tłucze, może latać pralka pod suszarką jeżeli ta pralka jest źle ustawiona.
    Może też być źle ustawiona suszarka - ma 4 punkty podparcia (tak jak pralka).
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Suszarka nie tłucze, może latać pralka pod suszarką jeżeli ta pralka jest źle ustawiona.
    Może też być źle ustawiona suszarka - ma 4 punkty podparcia (tak jak pralka).
    Ja mam suszarkę bębnową Beko z pompą ciepła, tłucze się jak kolega opisywał wyżej. Strzela i wydaje naprawdę głośne odgłosy które można porównać do tańczących kamieni wewnątrz. Dodam, że pracuje ona tak od nowości. Po pierwszych dwóch suszeniach wezwałem serwis, który potwierdził mi, że ten typ tak ma. Suszarka działa już trzy lata i w pełni spełnia swoją funkcję bez usterek.

  17. #17

    Domyślnie

    No jesli to Beko to chyba nic dziwnego. Miałem kilka sprzętów tej firmy i nigdy więcej tego badziewia. Zmywarka po roku się rozpadła na kawałki.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony