dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian16149

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Policzna
    Kod pocztowy
    26-720
    Posty
    2

    Domyślnie Kupno domu w sąsiedztwie drogi ekspresowej oraz obwodnicy miasta

    Witam. Mam możliwość zakupienia domu w fajnych pieniążkach, jakieś 200 m od niego będzie biegła droga ekspresowa, zaś jeszcze jest planowana obwodnica miasta, odległość również podobna. Czy warto się pchać w takie coś?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Nie warto.
    Brat rozważał działkę w odległości około 1 km od ekspresówki, podjechali wieczorem i szum od drogi był wyraźnie słyszalny. Kuzynka żony mieszka jakieś 700 m od S8 i mają to samo.

  3. #3

    Domyślnie

    Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić i przywyknąć.
    Ja kiedyś miałem hotel około 20 m od torów kolejowych gdzie pociągi przejeżdżały praktycznie non stop. Dwie, trzy noce się męczyłem a potem już się przyzwyczaiłem i mi to nie przeszkadzało. Mieszkałem tak kilka miesięcy.
    Co do zakupu tego domu to zależy jak atrakcyjna jest ta cena za ten dom i co to za dom.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    damian16149

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Policzna
    Kod pocztowy
    26-720
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cena to jakieś 270 tys.( W tym dom i budynek gospodarczy z garazem)Dorzucam link ze zdjęciem
    Dodaje link ze zdjęciem (czerwona to ekspresówka, granatowa wariant obwodnicy , a ten jasny niebieski był również wariantem obwodnicy, dom zaznaczony żółtą strzałką)
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/90740b556103d57f

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Od projektowanej nie wskazane. Npl jest nierozpoznany, lokalizacja (przebieg) może się zmienić w ostatnim momencie wskutek nacisków lokalnych bonzów koloru od zielonego do fioletowego czyli nie wiesz nic. To czysta fizyka a właściwie jej dział - akustyka. Wbrew pozorom dla niektórych daleki szum z szosy tez bywa dokuczliwy a jeśli to jedyny dom w pobliżu drogi, to jeszcze trzeba mieć zestaw ratunkowy medyczny i aprowizacyjny na wypadek losowy (kraksa lub siły przyrody). Chyba, że na pukanie do okna w nocy o pomoc, spuszczasz owczarki kaukaskie, naciągasz pierzynę na uszy i modlisz się aby nikt już nie tłukł się w okienko. Twój wybór.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian16149 Zobacz post
    Cena to jakieś 270 tys.( W tym dom i budynek gospodarczy z garazem)Dorzucam link ze zdjęciem
    Dodaje link ze zdjęciem (czerwona to ekspresówka, granatowa wariant obwodnicy , a ten jasny niebieski był również wariantem obwodnicy, dom zaznaczony żółtą strzałką)
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/90740b556103d57f
    Będzie szumieć, ale z czasem się przyzwyczaicie. Nie będzie huku i trzęsących się szyb. Ale:
    - jeśli wcześniej mieszkaliście w mieście, to szum nie będzie przeszkadzał
    - szum z czasem jest wycinany przez mózg i nie przeszkadza
    - w miarę jak będzie się zwiększać chropowatość terenu ten szum będzie coraz delikatniejszy. Zimą dźwięki wygłusza śnieg ,latem zielen
    - przy drodze mogą być ustawione ekrany dźwiękochłonne, co pomaga
    - jeśli teren pod drogą ekspresową jest płaski, to szum hałas będzie mniejszy (ciężarówki nie podjeżdżają pod górę)

    Moim zdaniem najlepiej jest pojechać w tę okolicę i posiedzieć z godzinkę lub dwie na świeżym powietrzu i sprawdzić, czy układ nerwowy ma dość czy się przyzwyczaja

    ps. Ja obecnie mieszkam 100m od bardzo ruchliwej drogi, której wcale nie słyszę, bo między nami jest pagórek i kilka bloków.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał damian16149 Zobacz post
    Cena to jakieś 270 tys.( W tym dom i budynek gospodarczy z garazem)Dorzucam link ze zdjęciem
    Dodaje link ze zdjęciem (czerwona to ekspresówka, granatowa wariant obwodnicy , a ten jasny niebieski był również wariantem obwodnicy, dom zaznaczony żółtą strzałką)
    https://m.fotosik.pl/zdjecie/90740b556103d57f
    Dom ile lat sobie liczy? Ważne jest w jakiej kondycji jest ten dom czy n ie wymaga remontu, ogrzewanie, pokrycie dachowe,, ocieplenie itp na to trzeba zwrócić uwagę aby potem nie okazało się że jeszcze z 200 tys będziesz musiał wyłożyć a musisz wiedzieć że przy remoncie zakres robót jest dwa razy droższy niż przy budowie od zera.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony