dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Raki w słupkach i wieńcu

    Dzień dobry,

    pierwszy post na forum i z gatunku tych mniej przyjemnych - proszę rzucić okiem na fotki słupów i wieńca w malej parterówce. Mi się to mocno nie podoba...
















  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Fotek brak. Ale wrzuć w szukajką "raki" - pewnie dostałbyś podobne opinie i rady.

  3. #3

    Domyślnie

    W FF fotki są w Operze nie ma, nie wiem o co biega?

    Linki do zdjęć:

    foto_1
    foto_2
    foto_3
    foto_4
    foto_5
    foto_6
    foto_7
    foto_8
    Ostatnio edytowane przez Michal_jura ; 19-09-2021 o 06:51 Powód: poprawa linków

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Nie ma tragedii, słabo wibrowane ale bywają gorsze

  5. #5

    Domyślnie

    Przyczyna - gęsty beton i brak wibrowania. Niech to obejrzy kierownik bo to on będzie się pod tym podpisywał nie forum. A wystarczyło powiedzieć operatorowi by dał chemii opóźniającej wiązanie. Beton by się zrobił ładnie lejący i wówczas sama łata do wibrowania by starczyła....

  6. #6

    Domyślnie

    Kierownik powinien to zobaczyć i ocenić. Jeżeli konstrukcyjnie jest ok (po weryfikacji kier bud lub konstruktora), trzeba to naprawić za pomocą masy ceresit cd 25 lub podobnej w taki sposób, żeby zbrojenie było niewidoczne, czytaj w pełni otulone zaprawą (ochrona przed korozją) U mnie przy zdejmowaniu płyt szalunkowych z OSB z trzpieni powstały malutkie wgłębienia w kilku miejscach (nie było widać zbrojenia), które wypełniliśmy ceresitem. Na Twoim miejscu poważnie porozmawiałbym z majstrem. U mnie w projekcie jest całe mnóstwo belek / podciągów, trzpieni i słupów i wszystkie są gładkie jak lustro po rozszalowaniu (zero ubytków, poza kilkoma 2-3 mm przy zdejmowaniu płyt ze słupów). Na przyszłość pamiętaj, ze beton musi być odpowiednio wibrowany podczas wylewania a potem pielęgnowany (polewany wodą).

  7. #7

    Domyślnie

    Wczoraj rozszalowali mi słupy i na jednym z nich moim oczom ukazały się 2 duże raki wielkości mandarynki. Pozostałe słupy lustro, tylko ten jeden. Kier bud zdecydował skuć ten słup powyżej raków i zalać jeszcze raz. Co się okazało….z gruszki poleciała gruda starego betonu, która ewidentnie zablokowała dostęp mieszanki w rejon raka. To tak przy okazji tego wątku - czasami beton z betoniarni tez nie jest idealny. W poniedziałek utrę im nosa, bo to już nie pierwszy raz taki numer.

    Na początku gdy zobaczyłem te raki byłem wściekły na chłopaków budowlańców…nie miałem racji za co przeprosiłem!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony