dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie Dwa domy jedno przyłącze wody

    Dobry wieczór,
    Pytanie jest takie. Tata przekazał mi w darowiznie połowę swojej działki. Na jego części stoi mój rodzinny dom, na drugiej właśnie zaczynam się budować. Pytanie dotyczy doprowadzenia wody. Tata wyraża zgodę na podpięcie się do jego ujęcia (za licznikiem) i z tego miejsca doprowadzenie wody do nowego domu. Ja założę sobie podlicznik i będę się na tej podstawie rozliczać finansowo. Rozliczanie rachunku jest już w naszej gestii. Czy jest w ogóle taka możliwość. Czy mogę iść do wodociągów z taką propozycja? Czy zakończenie budowy zostanie odebrane? Ktoś miał może podobne przejścia? Będę wdzięczna za każdą informacje.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Rodzice najczęściej nie żyją wiecznie, stary budynek zmieni właściciela i wówczas na gwałt będziesz przerabiał przyłącze? Wodociągi wiedzą, że zależne przyłącza to źródło potencjalne konfliktów, których rozwiązanie spadnie na zarządcę sieci. Dalej mam tłumaczyć dlaczego nie dają zgody na takie kombinacje?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Rodzice najczęściej nie żyją wiecznie, stary budynek zmieni właściciela i wówczas na gwałt będziesz przerabiał przyłącze? Wodociągi wiedzą, że zależne przyłącza to źródło potencjalne konfliktów, których rozwiązanie spadnie na zarządcę sieci. Dalej mam tłumaczyć dlaczego nie dają zgody na takie kombinacje?
    Budynek o którym mówisz jeśli zmieni właściciela, to będę nim ja i nie mam zamiaru sprzedać komukolwiek obcemu tej nieruchomości. Nie prosiłam o radę tyczącą się długości życia moich rodziców, a o prawne uzgodnienia w temacie i możliwości takiego rozwiązania.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Wielokrotnie widziałem jak życie weryfikowało plany właścicieli z powodu dziedziczenia czy wypadków losowych, więc nie unoś się bo nie ma czym. Podziały wykonuję od ponad 40 lat, czyli trochę przypadków już widziałem.

    Ty nie masz zamiaru. A twoje dzieci czy wnuki?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał the rock Zobacz post
    Budynek o którym mówisz jeśli zmieni właściciela, to będę nim ja i nie mam zamiaru sprzedać komukolwiek obcemu tej nieruchomości. Nie prosiłam o radę tyczącą się długości życia moich rodziców, a o prawne uzgodnienia w temacie i możliwości takiego rozwiązania.
    Jest taka możliwości o której wspominałeś. Tylko musisz to zgłosić do wodociągów (być może u Ciebie nie ma takiego obowiązku) aby założyli podlicznik. Wtedy tata będzie płacił za wodę tyle ile zużył a resztę Ty zapłacisz i wszystko zgodnie z prawem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wielokrotnie widziałem jak życie weryfikowało plany właścicieli z powodu dziedziczenia czy wypadków losowych, więc nie unoś się bo nie ma czym. Podziały wykonuję od ponad 40 lat, czyli trochę przypadków już widziałem.

    Ty nie masz zamiaru. A twoje dzieci czy wnuki?
    Nie unoszę się tylko tak jak pisałam proszę o informację w temacie możliwości, a nie gdybania i przepowiadania przyszłości.
    Nie mam dzieci i mieć ich nie będę więc tym samym nie będzie też wnuków. Dom skończy swój żywot wraz z moją śmiercią. A co będzie po niej, to mało już mnie obchodzi.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar the rock
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    zaglębie
    Kod pocztowy
    41-300
    Posty
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Jest taka możliwości o której wspominałeś. Tylko musisz to zgłosić do wodociągów (być może u Ciebie nie ma takiego obowiązku) aby założyli podlicznik. Wtedy tata będzie płacił za wodę tyle ile zużył a resztę Ty zapłacisz i wszystko zgodnie z prawem.
    Dziękuję, najpewniej podjadę do wodociągów żeby ten temat przegadać.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Cytat Napisał the rock Zobacz post
    ... Dom skończy swój żywot wraz z moją śmiercią. A co będzie po niej, to mało już mnie obchodzi.
    Dom skończy żywot o ile go podpalisz i ciebie może to nie obchodzić. Lecz dopóki budynek/budynki stoją (może zapiszesz je darowizną lub przejdzie na skarb państwa?), to obchodzą dostawcę wody, który chce uniknąć pakowania się w kłopoty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony