dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mikelangelo

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    ZGIERZ
    Kod pocztowy
    95-100
    Posty
    10

    Domyślnie Montaż starej podłogi z rozbiórki

    Dzień dobry
    Panie i Panowie
    Uprzejmie proszę o podpowiedzi, opinie i sugestie:

    Będę budował domek letniskowy nad jeziorem. Domek murowany z betonu komórkowego. Klasyczny fundament. To konstrukcja. Dalej chcę aby z zewnątrz i w miarę możliwości wewnątrz dom miał stylizację typu „mazurska chata”, z tego względu ściany domu mają być jednowarstwowe z zewnątrz obite starymi deskami (nie balami).

    Podłogi wewnątrz w planach stare deski rozbiórkowe na legarach.

    I teraz następujące pytania:
    1. Podłoga na parterze = tradycyjny fundament + płyta betonowa + legary +ocieplenie z wełny między legarami, na legarach deski. W takich warunkach jak wysokie powinny być legary i jak gruba warstwa wełny powinna być pod podłogą?

    2. Chcę kupić stare deski podłogowe o grubości minimum 2,5 cm. Najbardziej szerokie jak się da. Czy takie deski (zarówno, parter jak i strop) KONIECZNIE montuje się na pióro-wpust, czy też można po prostu przybić do legarów, dokładając jedna do drugiej bez pióro wpustu?

    3. Zaznaczam, iż wnętrze ma być w starym stylu, a więc nie mam zamiaru ze starych desek uczynić ślicznych i nowych. Nie chcę również kupować desek nowych a stylizowanych na stare.

    4. Deski o których piszę, nie są pokryte żadną powłoką, jakiegokolwiek preparatu. W jaki sposób należy przeprowadzić obróbkę takich desek aby były gładkie i przy chodzeniu bosą stopą nie narazić się na drzazgi? Stare drewno, bale, deski, czasami jest tak wyślizgane, że bez obaw można przejechać dłonią po powierzchni. Ale jest ona w widoczny sposób stara czyli z uszczerbkami, dziurami, wyżłobieniami. I taka ma być. A więc nie chcę ze starej podłogi uczynić tafli lodowiska. Obawiam się jednak drzazg . Czy jest jakiś proces obróbki takiej podłogi, który nie jest szlifowaniem parkietu a niejako „wyślizganiem podłogi”?

    5. Czy i jaki wpływ na drewno może mieć fakt, iż domek nie będzie raczej użytkowany zimą? Jednak poprzez elektryczne sterowanie planuję utrzymywanie temperatury dodatniej.

    6. W jaki sposób należy zabezpieczyć takie deski przed niszczeniem, użytkowaniem, estetycznie?

    Poniże zdjęcie desek jakie można nabyć (zdjęcie poglądowe)
    Drugie zdjęcie gotowej podłogi, - załóżmy, że o taki efekt chodzi.

    https://photos.app.goo.gl/VWLZavoTKJ7AjXPr5








    Ostatnio edytowane przez Mikelangelo ; 19-09-2021 o 13:32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony