dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Zapieczony zawór czterodrożny AFRISO

    Dzień dobry,
    Posiadam w instalacji CO zawór czterodrożny AFRISO. Nie był używany przez okres letni i w tej chwili nie można go ruszyć. Pewnie "obrósł" kamieniem.
    Chciałbym go rozkrecić i wyczyścić, ale mam pewne obawy czy po ponownym skręceniu będzie szczelny.

    Czy Waszym zdaniem kombinować z samodzielną naprawą, czy wezwać hydraulika i wymienić.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Bez problemu, po zdjęciu pokrętła w zależności od czasu w którym wyprodukowano zawór będą, albo cztery lub dwie śruby na płaski wkrętak, albo cztery Imbus. Po ich odkręceniu silnym pociągnięciem powinieneś wyjąć wnętrze zaworu. Jest mosiężny więc oczyszczenie nie będzie sprawiało problemu - najlepiej coś na kamień i rdzę i czystą miękką szmatką. Ostatecznie wnętrze również musisz oczyścić np: pastą polerską, pastą do zębów czy mleczkiem Cif na szmatce. W czasie składania elementy musisz nasmarować delikatnie smarem, tak samo jak rant zaworu który styka się bezpośrednio z oringiem (jest on w zagłębieniu i bardzo rzadko ulega uszkodzeniu podczas demontażu.
    Oczywiście najlepiej jest zdemontować zawór poza instalację i metodą zanurzeniową poddać go samoczynnemu oczyszczeniu w preparacie bez zdejmowania głowicy ale nie zawsze jest możliwość i są śrubunki aby zrobić to bezstresowo.
    Pamiętaj, aby zaznaczyć położenie nim wyjmiesz wnętrze zaworu - bo to jest ważne - oś zaworu posiada spłaszczenie które wchodzi do pokrętła czy siłownika.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 20-09-2021 o 07:54
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Wczoraj rozkręciłem zawór, zgodnie z Twoimi wskazówkami.
    Wszystko odbyło się bez problemu. Zawór ponownie skręciłem, działa bez zarzutu. Wielkie dzieki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario_pab Zobacz post
    Wczoraj rozkręciłem zawór, zgodnie z Twoimi wskazówkami.
    Wszystko odbyło się bez problemu. Zawór ponownie skręciłem, działa bez zarzutu. Wielkie dzieki.
    Super, cieszę się razem z Tobą. Taki zawór najlepiej chociaż raz w sezonie letnim przekręcić ręcznie - wiem , że trudno o tym pamiętać ale....jest to niekiedy konieczne.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony