dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 6
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 114
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daniel_P Zobacz post
    Czy można składać wnioski jeszcze przed budową? czy to będzie dotyczyć domów już zbudowanych? EP w projekcie 61kWh/m2/r.
    "Beneficjentem jest osoba fizyczna będąca właścicielem bądź współwłaścicielem nowego budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Przez nowy budynek mieszkalny jednorodzinny rozumie się budynek, w przypadku którego na dzień składania wniosku o dofinansowanie:
    nie złożono zawiadomienia o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub nie złożono wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1333, z późn.zm.) albo
    złożono zawiadomienie o zakończeniu budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego nie wcześniej niż 01.01.2021 r. lub złożono wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie nie wcześniej niż 01.01.2021 r."
    W warunkach okreslono ze wniosek dotyczy budynku, a nie projektu budynku. Wybuduj i złoz wniosek, jezeli w tym roku to Ep z charakterystyki wystarczy, jezeli w przyszłym roku juz nie i trzeba bedzie cos poprawic aby Ep sie zgadzalo

  2. #62
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Pytanie teraz brzemi.. jeśli projekt zakładał EP na poziomie 100, dokonałem zmian od projektu by uzyskać wymagane 63. Czy architekt może dołączyć mi pismo co zostało zmienione i dołączone czyli reku i pv oraz zmiana grubości ocieplenia które w narodowym mi zaakceptują czy musi być wykonana charakterystyka energetyczna?
    Ps. Wysyłał już ktoś wniosek? Może ktoś pomoże jak to zrobić krok po kroku?

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Pytanie teraz brzemi.. jeśli projekt zakładał EP na poziomie 100, dokonałem zmian od projektu by uzyskać wymagane 63. Czy architekt może dołączyć mi pismo co zostało zmienione i dołączone czyli reku i pv oraz zmiana grubości ocieplenia które w narodowym mi zaakceptują czy musi być wykonana charakterystyka energetyczna?
    Ps. Wysyłał już ktoś wniosek? Może ktoś pomoże jak to zrobić krok po kroku?
    Potwierdzeniem zakladanego Ep jest tylko i wyłacznie albo charakterystyka energetyczna budynku lub gdy budowa jest ukonczona i jest zgloszenie do PINB swiadectwo energetyczne. Co do wniosku to wykonałem juz kilka charakterystyk i swiadectw na potrzeby złozenia wniosków i z tego co mi wiadomo od inwestorów wnioski zostały przyjete.

  4. #64
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Czyli nie ma szans gdy architekt który robił mi projekt wypisze mi na papierku jakie zmiany zostały wprowadzone w budynku i jaki dzięki temu uzyskany został współczynnik ep? Tylko i wyłącznie charakterystyka podpisana przez uprawnionego gościa?

  5. #65
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Czyli nie ma szans gdy architekt który robił mi projekt wypisze mi na papierku jakie zmiany zostały wprowadzone w budynku i jaki dzięki temu uzyskany został współczynnik ep? Tylko i wyłącznie charakterystyka podpisana przez uprawnionego gościa?
    Kazdy architekt ma uprawnienia do sporządzania swiadectw energetycznych to i charakterystykę tez moze wykonac. Czy sie na tym zna i czy prawidłowo te charakterystykę wykona to inna rzecz. W kazdym razie zwórc sie do niego o aktualną charakterystykę, ten papier ze zmianami jest warty tyle co nic. jeszcze jedno jezeli zeszedł z Ep=100 do 63 bez fotowoltaiki to mistrzostwo swiata,, ale szyte gubymi nićmi

  6. #66
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Pv są więc spokojnie. Każdy już podejrzewa oszustwa żeby zdobyć pieniążki za friko

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Pv są więc spokojnie. Każdy już podejrzewa oszustwa żeby zdobyć pieniążki za friko
    Wiem kiedy jest oszustwo a kiedy nie, jezeli było 100 kWh/m2*a, to projekt musiał byc bardzo stary skoro taki parametr mu wyszedł

  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Ja też wiem czym da się obniżyc ten parametr.. Nie aż taki stary bo z 2016roku..

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Wiem kiedy jest oszustwo a kiedy nie, jezeli było 100 kWh/m2*a, to projekt musiał byc bardzo stary skoro taki parametr mu wyszedł
    Czyli jak nie mam rekuperacji to nie ma sensu się w to bawić ? dom ocieplony 15 cm 0,31 dach około 30cm biały do tego instalacja PV 10KW, zamontowany kocioł gazowy. Czy jest szansa czy szkoda nerwów ?

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał zip20 Zobacz post
    Czyli jak nie mam rekuperacji to nie ma sensu się w to bawić ? dom ocieplony 15 cm 0,31 dach około 30cm biały do tego instalacja PV 10KW, zamontowany kocioł gazowy. Czy jest szansa czy szkoda nerwów ?
    To jest program do nowych domów. Jeszcze nie odebranych. A jeśli nie masz jeszcze odebranego to spokojnie dostaniesz jeśli masz pv

  11. #71
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    To jest program do nowych domów. Jeszcze nie odebranych. A jeśli nie masz jeszcze odebranego to spokojnie dostaniesz jeśli masz pv
    Skąd to wiadomo, jesli jest zamontowany kocioł gazowy?, liczyłes ozc i charakterystykę i wiesz ze bez rekuperacji a z PV wyjdzie wymagane Ep?

  12. #72

    Domyślnie

    asolt - Dom jest nie odebrany, ale jest instalacja gazowa i ogrzewanie kotłem kondensacyjnym, tak jak pisałem nie ma rekuperacji, ocieplanie jak wyżej. Okna tez 3 szybowe o trochę lepszej przenikalności. Pytanie czy jeśli jest gaz (a jest ) to w ogóle można brać ten program pod uwagę ? Druga sprawa jeśli można z gazem to czy jest sens bo jeśli ma to być naciągane to dziękuje bardzo. Druga sprawa znajomy powiedział mi że PV owszem zmniejszają Ep budynku ale nie do końca wiadomo jak to liczyć bo nie wiadomo jaka cześć jest przeznaczana na cześć bytową a jaka zostanie nadwyżka wiec to wszystko mocno naciągnę. Stąd moje pytanie czy jest sens, czy lepiej odpuścić (nigdy z tych programów rządowych nie korzystałem i nawet się cieszę bo nie jestem przywiązany do gazu i nie mam zakazu montażu innego źródła ciepła )
    Ostatnio edytowane przez zip20 ; 13-06-2022 o 15:18

  13. #73

    Domyślnie

    Czy ktoś już przebrnął z sukcesem przez tę pokrętną procedurę?

  14. #74
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Czy ktoś już przebrnął z sukcesem przez tę pokrętną procedurę?
    Kliku moich klientów juz tak, poza tym ta procedura nie jest wcale pokrętna. Wystarczyła aktualna charakterystyka energetyczna lub świadectwo, protokół od instalatora (to najmniejszy problem) i tyle jezeli chodzi sprawy techniczne.

  15. #75

    Domyślnie

    Ja złożyłem wniosek z końcem maja i jak na razie mam informację, że wniosek jest przyjęty w Funduszu i nic więcej się nie dzieje.
    Dom piętrowy, grzane 190m2. Podłogówka 100%. Płyta fundamentowa. Ściany silikat 18cm + 25cm styropianu 0,031, strop 30cm PUR. Zapotrzebowanie na ciepło by ASOLT: 31 kWh/m2. PW Daikin Altherma III 8kW, rekuperator Wanas 615 entalpiczny. PV 7,12kWp 25o (południe 4,45kWp, zachód 2,67kWp).
    Sezon od 1 października do 30 września.
    Sezon 2021-2022 - CO 2 570 kWh, CWU 1 041 kWh, SCOP 3,32
    Sezon 2022-2023 - CO 1 974 kWh, CWU 1 113 kWh, SCOP 3,35

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Kliku moich klientów juz tak, poza tym ta procedura nie jest wcale pokrętna....
    Nie jest pokrętna? Na 40 złożonych wniosków - 20 odrzuconych "na dzień dobry" przez EP.
    Bez rekuperacji - praktycznie nie ma co składać wniosku.

  17. #77

    Domyślnie

    U mnie identycznie wniosek złożony na początku maja i cisza.

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Nie jest pokrętna? Na 40 złożonych wniosków - 20 odrzuconych "na dzień dobry" przez EP.
    Bez rekuperacji - praktycznie nie ma co składać wniosku.
    Nie jest, nie znam przypadku odrzucenia wniosku gdy zgadza sie wymagane Ep. Po co składac wniosek w którym Ep nie jest spełnione. Przeciez takie wnioski są gory odrzucane?. Problem jest w innym miejscu, na to zwracałem juz dawno uwagę. Chodzi o to ze bez rekuperacji, a przy gazie, weglu, czy PC taki projekt nie powinien uzyskac PNB. Uzyskał je tylko dzieki oszustwu architekta, który wpisał Ep z czapy tak aby tylko spełnianiało wymagania WT. Na szczescie ktos w ministerstwie sie tym zajął i mysle, ze ta patologia powoli będzie malała. Nawiasam mówiąc ta patologia miała tu na forum wielu zwolenników, prawdopodobnie zadziałała kasta, ale ostatnio coraz mniej obronców czci tych oszustów
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 13-07-2022 o 14:31

  19. #79
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    krzys504

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Koszęcin
    Kod pocztowy
    42-286
    Posty
    22

    Domyślnie

    Mój wniosek zostal zarejestrowany 20 maja.Na razie cisza.

  20. #80
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jest, nie znam przypadku odrzucenia wniosku gdy zgadza sie wymagane Ep. Po co składac wniosek w którym Ep nie jest spełnione. Przeciez takie wnioski są gory odrzucane?. Problem jest w innym miejscu, na to zwracałem juz dawno uwagę. Chodzi o to ze bez rekuperacji, a przy gazie, weglu, czy PC taki projekt nie powinien uzyskac PNB. Uzyskał je tylko dzieki oszustwu architekta, który wpisał Ep z czapy tak aby tylko spełnianiało wymagania WT. Na szczescie ktos w ministerstwie sie tym zajął i mysle, ze ta patologia powoli będzie malała. Nawiasam mówiąc ta patologia miała tu na forum wielu zwolenników, prawdopodobnie zadziałała kasta, ale ostatnio coraz mniej obronców czci tych oszustów
    Państwo kradnie, skąd popadnie, a najgorsze jest to że okrada własny lud.. Tylko nam odbiera a jak daje to podwyżki.. Dziwi Cię to że w dzisiejszych czasach ludzie chcą oszukać by dostać chociaż te 7 tysi na pompę? Na stare domy kwoty są pokaźne.. na nowe średnio.. Kowalski który buduje swój wymarzony domek przez 5 czy 8 lat, decyduje się w ostatnim momencie na pompę.. ma kredyt, a wiadomo co się dzieje z kredytami, i chce odzyskać 7 koła, bo mu ciężko jest na końcu budowy.. takie to dziwne oszustwo? Nie róbcie się wszyscy tacy uczciwi, bo mieszkamy w nieuczciwym kraju, a kilku mądrali którzy zarabiają krocie i na wszystko ich stać niestety i tak tego nie zmienią..

Strona 4 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony