dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 114
  1. #1

    Domyślnie Program Moje Ciepło

    FOŚiGW planuje w przyszłym roku uruchomić program dotacji na pompy ciepła o nazwie Moje Ciepło.

    https://gadzetomania.pl/62776,dotacj...za-moje-cieplo
    https://www.gramwzielone.pl/dom-ener...kilka-miesiecy

    W wielkim skrócie:
    "...Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej chce jednak zmienić ten stan rzeczy dzięki uruchomieniu dotacji z programu o nazwie Moje Ciepło.Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW, informuje, że formą wsparcia udzielanego w ramach tego programu ma być dotacja do 30 proc. kosztów kwalifikowanych, w zależności od rodzaju zastosowanej pompy ciepła, lecz nie więcej niż 21 tys. złotych....obecne plany NFOŚiGW zakładają ogłoszenie i rozpoczęcie pierwszego naboru wniosków o dotacje z Mojego Ciepła już w pierwszym lub drugim kwartale 2022 r.

    Program priorytetowy Moje Ciepło dotyczyć będzie zakupu i montażu pomp ciepła w nowych budynkach jednorodzinnych. Program skierowany jest do właścicieli bądź współwłaścicieli nowych budynków jednorodzinnych..."

    Jestem ciekawy czy to przejdzie.
    A jak przejdzie to o ile zdrożeją pompy ciepła i ich montaż - pewnie o te 30%
    Ostatnio edytowane przez tomasziolkowski ; 20-09-2021 o 13:09

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    ^^
    Ta już widzę te tysiące chętnych do ogrzewania się prądem, zamiast piecykiem na śmieci....

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    W tej chwili jest chyba taka możliwość w ramach programu Czyste Powietrze

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    ^^
    Ta już widzę te tysiące chętnych do ogrzewania się prądem, zamiast piecykiem na śmieci....
    Nowobudujacy na śmieciucha nie dostaną pozwolenia. Ale może ktoś z biomasy lub gazu się przerzuci

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Widzę że nie kumasz jak jest. przecież teraz za wymianę starego KOPCIUCHA jest od 13,5--do 18k + 17% z PIT
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Widzę że nie kumasz jak jest. przecież teraz za wymianę starego KOPCIUCHA jest od 13,5--do 18k + 17% z PIT
    Widzę , że Ty wszystko kumasz
    Ja nie chcę wymienić kopciucha na PC tylko dwufunkcyjnego kondensacyjnego Junkersa za 12 tyś na PC za 30 tyś.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Apotem tylko prąd o 200 proc do góry i super tak jak robią to z gazem , odechciewa się powoli wszystkiego ,wdepliśmy w gówno jakieś z tą EU .

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.781

    Domyślnie

    Może u Ciebie Unia podnosi ceny prądu.
    U mnie ceny energii elektrycznej podnosi polska spółka ENEA a zgodę na podwyżkę wydaje organ polskiej administracji państwowej URE.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może u Ciebie Unia podnosi ceny prądu.
    U mnie ceny energii elektrycznej podnosi polska spółka ENEA a zgodę na podwyżkę wydaje organ polskiej administracji państwowej URE.
    Tia a opłata za tzw co2 to kto ? a Turów kto chce zamknąć Polska ? a te obrzydliwe i szkodzące fit for 55 tego bancwoła z EU to nasi wymyślają ?

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Widzę , że Ty wszystko kumasz
    Ja nie chcę wymienić kopciucha na PC tylko dwufunkcyjnego kondensacyjnego Junkersa za 12 tyś na PC za 30 tyś.
    A kto to napisał? Czyż nie TY?
    Cyt.Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Czy tu widać wpis o Junkersie? NO NIE. Sam nie wiesz co piszesz czy jak.

    Nigdzie nie piszę że wszystko kumam. Ale skoro Ty tak twierdzisz. Niech będze .
    Sam skorzystałem właśnie z takiego Dofinansowania . I tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 20-09-2021 o 21:07
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Apotem tylko prąd o 200 proc do góry i super tak jak robią to z gazem , odechciewa się powoli wszystkiego ,wdepliśmy w gówno jakieś z tą EU .
    Że to są chore przepisy z EU to tego nie przeskoczysz. Myślisz że jak prąd pójdzie w górę to węgiel będzie stał w miejscu?
    Już nie długo ceny poszybują w górę, lub co gorsze narzucą na tych co palą opłaty środowiskowe lub jakiegoś innego grzyba. To tylko kwestia 2 lub 3 lat.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    A kto to napisał? Czyż nie TY?
    Cyt.Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Czy tu widać wpis o Junkersie? NO NIE. Sam nie wiesz co piszesz czy jak.

    Nigdzie nie piszę że wszystko kumam. Ale skoro Ty tak twierdzisz. Niech będze .
    Sam skorzystałem właśnie z takiego Dofinansowania . I tyle w temacie.
    Dla mnie Junkers jest starym kotłem i
    byłaby to szansa na wymianę, a że Ty mierzysz każdego swoim poziomem to ja sobię nie życzę abyś porównywał coś starego u siebie do czegoś u mnie.
    I tak jak napisałem "nowy program" z którego nie wszyscy mogą skorzystać to błąd gdyż nikt nie daje szansy unowocześnienia już nowoczesnych, a tylko zrównania do nich starych technologi.
    To tak jak dofinansowanie elektryka na kartę dużej rodziny...gdzie ZOE jest 4 osobowy a DR to minimum 2+3 żałosne.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Dla mnie Junkers jest starym kotłem i
    byłaby to szansa na wymianę, a że Ty mierzysz każdego swoim poziomem to ja sobię nie życzę abyś porównywał coś starego u siebie do czegoś u mnie.
    I tak jak napisałem "nowy program" z którego nie wszyscy mogą skorzystać to błąd gdyż nikt nie daje szansy unowocześnienia już nowoczesnych, a tylko zrównania do nich starych technologi.
    To tak jak dofinansowanie elektryka na kartę dużej rodziny...gdzie ZOE jest 4 osobowy a DR to minimum 2+3 żałosne.
    Oki dla ciebie stary Junkers jest STARYM kotlem. A gdzie to wcześniej napisałeś? Za to napisałeś TAK
    Cyt.Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł. Na NOWE BUDYNKI jeszce nie ma ustawy. Jest ale dla istniejących ( starych domów ) Program CZYSTE POWIETRZE
    więc do kogo masz pretensję? Czy ja to JASNOWIDZ? i mam wiedziec co kto ma. Odniosłem sie do wpisu.
    Ja nikogo nie mierzę żadnym poziomem-- TY KOLEGO raczej to robisz Cyt. to ja sobię nie życzę abyś porównywał coś starego u siebie do czegoś u mnie
    Skoro nie masz NIC STAREGO, BO TAK NAPISAŁEŚ - to jesteś w XXIw. więc w czym masz problem? Masz piec i skoro według ciebie nie jest STARY to program nie dla ciebie. WSIO W TEMACIE.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 20-09-2021 o 23:13
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Że to są chore przepisy z EU to tego nie przeskoczysz. Myślisz że jak prąd pójdzie w górę to węgiel będzie stał w miejscu?
    Już nie długo ceny poszybują w górę, lub co gorsze narzucą na tych co palą opłaty środowiskowe lub jakiegoś innego grzyba. To tylko kwestia 2 lub 3 lat.
    Wiem wiem i chyba czas rozpocząć dyskusję jak wyjść z tego opentańczego kręgu idiotów .

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Wiem wiem i chyba czas rozpocząć dyskusję jak wyjść z tego opentańczego kręgu idiotów .
    Tak tak, i dalej się truć jak za średniowiecza, bo przecież wiadomo wszem i wobec że leczenie z chorób spowodowanych stanem powietrza jest tanie jak barszcz (nie wspomnę że wydłuża życie, oczywiście i wcale nie w męczarniach) i wcale nie pakuje się kasy koncernom farmaceutycznym co "jałowo" miliardy wydają na reklamy w TV.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Żaden program - obecnie funkcjonujący - nie obejmuje takiej modernizacji, aby z pieca gazowego(uznanego za ekologiczny) przejść na PC z dotacją!!!!
    A Ty uparcie chcesz mi wmówić, że skoro otrzymałeś kasę na wymianę pieca na paliwo stałe to każdy może coś takiego zrobić - piszę, że NIE!
    Warunki otrzymania dotacji z każdego programu są niezmienne piec na paliwo stałe na piec gazowy lub PC a w górę nic więcej.

    To Ty wskoczyłeś do mnie !!!

    "Widzę że nie kumasz jak jest. przecież teraz za wymianę starego KOPCIUCHA jest od 13,5--do 18k + 17% z PIT "

    i dlatego odpisałem jeśli nie "kumasz" o czym piszę to nie zabieraj głosu, jeśli nie wiesz co to "stary kocioł" - choć dla Ciebie to tylko jedna wersja kotła na paliwo stałe które posiadałeś.
    Dla mnie określenie "stare urządzenie" to takie które jest po gwarancji i dotyczy to nie tylko pieca ale i samochodu czy innych urządzeń począwszy od AGD a skończywszy na pokryciu dachu.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Jest od 5 lat program "czyste powietrze" na wymianę starych kotłów trujących niską emisją. Nie, nie dotyczy on "starych" kotłów gazowych, bo one nie trują niską emisją (znaczy trują, bo nie ma takich co wcale nie trują, ale smrodzą dramatycznie mniej).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Żaden program - obecnie funkcjonujący - nie obejmuje takiej modernizacji, aby z pieca gazowego(uznanego za ekologiczny) przejść na PC z dotacją!!!!
    .
    Coś tam można pokombinować podobno:
    https://globenergia.pl/czy-w-budynku...ste-powietrze/

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.663

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Tak tak, i dalej się truć jak za średniowiecza, bo przecież wiadomo wszem i wobec że leczenie z chorób spowodowanych stanem powietrza jest tanie jak barszcz (nie wspomnę że wydłuża życie, oczywiście i wcale nie w męczarniach) i wcale nie pakuje się kasy koncernom farmaceutycznym co "jałowo" miliardy wydają na reklamy w TV.
    A kto ci każe truć kopcić ? sądzisz że tylko pacany z EU chcą dla ciebie dobrze ? oni dla siebie chcą dobrze i na tym koniec .

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony