dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 114
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasziolkowski Zobacz post
    Coś tam można pokombinować podobno:
    https://globenergia.pl/czy-w-budynku...ste-powietrze/
    Dziękuję, tu masz w zupełności rację : jednak ja to mam : rekuperację, ocieplenie, nowiutką stolarkę okienną i drzwiową oraz przeprowadzony specjalistyczny audyt energetyczny - bo takie były wówczas wymagania do odbioru budynku. Warunku 30% również nie spełniłem i nie wiedzieć czemu? chociaż przedstawiłem szereg dokumentów, mogłem skorzystać z preferencyjnego kredytu którego koszty i tak przewyższyły inwestycję więc po co? jak chciałem kupić za gotówkę. Pomimo tego, że dom ma już 10 lat mogłem odpisać od podatku tylko fotowoltaikę i klimatyzację. Inne programy niestety nie są dla mnie dostępne.

    Ale...jest nadzieja buduję dom córka więc wykorzysta co może.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A kto ci każe truć kopcić ? sądzisz że tylko pacany z EU chcą dla ciebie dobrze ? oni dla siebie chcą dobrze i na tym koniec .
    Mnie nikt, dlatego mimo braku możliwości wzięcia dopłat zmieniłem na PC -- i nie jęczę. Ale takich co by G zeżarli spod siebie aby tylko było taniej tu i teraz to jest na pęczki w tym naszym grajdołku. Póki co, tak, tylko te "pacany" z EU chcą dobrze. Gdyby nie oni, to nadal byśmy mieli dymiące bez filtrów zakłady i elektrownie, pod strzechami najgorsze syfy i brak kontroli nad tym co jest palone w domowym zaciszu. Wystarczy spojrzeć na wschód, im dalej od zachodu tym gorzej.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    @goguś na takie coraz bardziej powszechne w Polsce przekonanie, że wszystkiemu winna jest EU.
    Dzięki temu żyję im się lepiej - znowu znalazł się winny
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Mnie nikt, dlatego mimo braku możliwości wzięcia dopłat zmieniłem na PC -- i nie jęczę. Ale takich co by G zeżarli spod siebie aby tylko było taniej tu i teraz to jest na pęczki w tym naszym grajdołku. Póki co, tak, tylko te "pacany" z EU chcą dobrze. Gdyby nie oni, to nadal byśmy mieli dymiące bez filtrów zakłady i elektrownie, pod strzechami najgorsze syfy i brak kontroli nad tym co jest palone w domowym zaciszu. Wystarczy spojrzeć na wschód, im dalej od zachodu tym gorzej.
    Dziś na marketplacu widziałem jak jakiś ciul wystawił płyty osb 22 milimetry grubości po 400 zł sztuka ,też nie oszczędzać bo ktoś sobie z palca wystukał idiotyzm ?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.723

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    @goguś na takie coraz bardziej powszechne w Polsce przekonanie, że wszystkiemu winna jest EU.
    Dzięki temu żyję im się lepiej - znowu znalazł się winny
    Unia była dobra zanim lgbtqiubcd nie wchodziła ze swoimi brudnymi łapami wtedy zajmowali się gospodarką i ewentualnie prostowaniem bananów lub zmiany ślimaka w rybę a teraz to już dno nawet pomijając cyrki z naszym krajem , chociażby to co robią w sprawie energi , gaz przejściowe paliwo ,benzyna ma zdrożeć 8 krotnie do 2030 roku w mieszkaniach temperatury nie wyższe niż 16 stopni ,to ma być ok ? to ja dziękuję a to zawarte jest w tzw fit for 55 warto luknąć i obym nie dożył tego gówna bo na starość do znienawidzonych rusków się nie mam zamiaru wynosić .

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Dziś na marketplacu widziałem jak jakiś ciul wystawił płyty osb 22 milimetry grubości po 400 zł sztuka ,też nie oszczędzać bo ktoś sobie z palca wystukał idiotyzm ?
    Coś konkretnego chciałeś przekazać w tym "zdaniu"? Jak dla mnie to zaczynasz coraz bardziej bełkotać, jeszcze chwila i do kibla polecisz bo mam dosyć czytania twojego jęczenia oderwanego od rzeczywistości.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Coś konkretnego chciałeś przekazać w tym "zdaniu"? Jak dla mnie to zaczynasz coraz bardziej bełkotać, jeszcze chwila i do kibla polecisz bo mam dosyć czytania twojego jęczenia oderwanego od rzeczywistości.
    To było do tego co napisałeś
    Ale takich co by G zeżarli spod siebie aby tylko było taniej

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Unia była dobra zanim lgbtqiubcd nie wchodziła ze swoimi brudnymi łapami wtedy zajmowali się gospodarką i ewentualnie prostowaniem bananów lub zmiany ślimaka w rybę.....
    Unia była dobra ale do czasu kiedy nie wpuściła do swojego grona Polski.
    Już na samym początki naszej przynależności pojawiły się głosy krytyczne.

    Stosunki Unia - Polska trochę podobne są do stosunku Rodzic - dziecko.
    Dziecko chce kasę na przyjemności, rower, komputer może coś więcej ale nie chce stosować się do zasad obowiązujący w rodzinnym domu.
    Uważa że te zasady są złe i jego nie obowiązują
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Unia była dobra zanim lgbtqiubcd nie wchodziła ze swoimi brudnymi łapami wtedy zajmowali się gospodarką i ewentualnie prostowaniem bananów lub zmiany ślimaka w rybę.....
    Unia była dobra ale do czasu kiedy nie wpuściła do swojego grona Polski.
    Już na samym początki naszej przynależności pojawiły się głosy krytyczne.

    Stosunki Unia - Polska trochę podobne są do stosunku Rodzic - dziecko.
    Dziecko chce kasę na przyjemności, rower, komputer może coś więcej ale nie chce stosować się do zasad obowiązujący w rodzinnym domu.
    Uważa że te zasady są złe i jego nie obowiązują

    Ale - Bez Polityki Proszę
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Żaden program - obecnie funkcjonujący - nie obejmuje takiej modernizacji, aby z pieca gazowego(uznanego za ekologiczny) przejść na PC z dotacją!!!!
    A Ty uparcie chcesz mi wmówić, że skoro otrzymałeś kasę na wymianę pieca na paliwo stałe to każdy może coś takiego zrobić - piszę, że NIE!
    Warunki otrzymania dotacji z każdego programu są niezmienne piec na paliwo stałe na piec gazowy lub PC a w górę nic więcej.

    To Ty wskoczyłeś do mnie !!!

    "Widzę że nie kumasz jak jest. przecież teraz za wymianę starego KOPCIUCHA jest od 13,5--do 18k + 17% z PIT "

    i dlatego odpisałem jeśli nie "kumasz" o czym piszę to nie zabieraj głosu, jeśli nie wiesz co to "stary kocioł" - choć dla Ciebie to tylko jedna wersja kotła na paliwo stałe które posiadałeś.
    Dla mnie określenie "stare urządzenie" to takie które jest po gwarancji i dotyczy to nie tylko pieca ale i samochodu czy innych urządzeń począwszy od AGD a skończywszy na pokryciu dachu.
    Nie mierz mnie swoją miarką.
    PYTAM ---co napisałeś w poście # 2 ????????????????????????
    Czy ja to wróżka i wiem co ty tam masz w domu i czym grzejesz????????????????/
    Cyt. Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    PYTAM po raz kolejny gdzie w tym cytacie co go zamieściłem wyżej jest MOWA o piecu JUNKERS??????????????????????????????
    Pokaż mi gdzie pisze JUNKERS

    Dla mnie na dzień dzisiejszy wymiana źródła ciepła to;;;;; wymiana starego kopciucha na: ----PC, sieć ciepłowniczą , sieć gazową, kocioł na gaz, kocioł elektryczny i TEGO NIE WIEM ( ewentualnie kocioł na pelett )
    Tak dla mnie jeżeli chodzi o DOFINANSOWANIE z WFOŚiGW to stary piec na Wągiel. Dlaczego???????????????????
    Bo innych dofinansowań NIE MA. W związku z powyższym TAK ------dla mnie jak i dla tysięcy Polaków zgodnie z panującymi przepisami i ustawami. DOPŁATA jest do śmieciuchów. KONIEC.
    Skoro dla ciebie określenie[B] "stare urządzenie" to takie które jest po gwarancji czyli takie co ma 2lata lub jak w przypadku PC 5 lat --to nie do mnie to pytanie.
    Czy dach też zmieniasz co 2 lata? No tak gwarancja może być na 10 czy tam 30lat
    I na zakończenie Tak samochód po gwarancji uważam za stary. Ale miesiąc temu odebralem nowy wóz tak że STARY będzie za 3 lata. W myśl tego co podałeś mam 3lata jazdy zanim nasty raz z rzędu będę zamawiał nowy. Właśnie po to abyś ty ---jak się po mnie nacieszy 2 i 3 właściciel mógł sobie go kupić jako twój nowy wóz mający 10 lat.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Szkoda , że dotyczy tylko nowobudowanych budynków w innym przypadku na pewno ktoś by się zdecydował zlikwidować taki np stary kocioł.
    Można skorzystać z programu czyste powietrze, kwota dofinansowania to 13500 zł, a resztę kosztów można odliczyć od podatku.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawko_ Zobacz post
    Można skorzystać z programu czyste powietrze, kwota dofinansowania to 13500 zł, a resztę kosztów można odliczyć od podatku.
    Tylko trzeba mieć kopciucha do utylizacji, do tego nie może być możliwości przyłącza do sieci miejskiej lub gazowej.
    Takie tam banalne warunki, nie?

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Tylko trzeba mieć kopciucha do utylizacji, do tego nie może być możliwości przyłącza do sieci miejskiej lub gazowej.
    Takie tam banalne warunki, nie?
    Czy to do gazu. czy do sieci ciepłowniczej jak i do PC --są dafinansowania.
    Czy stanowi problem oddać trochę złomu i [poprosić o papier za piec?
    Lub jak się nie da kupić starego złoma na All-gro za 1k? a zyskać 12,5k?
    Możliwości jest mnóstwo. Tylko trzeba ruszyć Cztery Litery z fotela.
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Można uzyskac dofinansowanie i ulgę w podatku przy montażu np. PC ale pozostawiając stare i dobrze działające źródło ciepła - piec gazowy?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W Czystym Powietrzu jak masz kopciucha na paliwo stałe i stary kocioł gazowy, który zużywa mniej niż 5 600 kWh/rok(średnia z 3 lat) to możesz otrzymać dofinansowanie. W uldze termo nie ma takich ograniczeń
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Np. 10 lat temu zamontowany to jest to "stary kocioł gazowy" ?
    Mniej niż 5.600 kWh / rok to jest ok. 500 m[SUP]3[SUP] czyli mało i prawie każdy zużywa znacznie więcej czyli nie dostanie dofinansowanie
    "Czyste Powietrze".
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy to do gazu. czy do sieci ciepłowniczej jak i do PC --są dafinansowania.
    Czy stanowi problem oddać trochę złomu i [poprosić o papier za piec?
    Lub jak się nie da kupić starego złoma na All-gro za 1k? a zyskać 12,5k?
    Możliwości jest mnóstwo. Tylko trzeba ruszyć Cztery Litery z fotela.
    Czytaj ze zrozumieniem. Nie może być możliwości przyłączenia do sieci miejskiej lub gazowej - w takim przypadku niestety nie ma opcji na dofinansowanie z czystego powietrza.
    Co do oszustwa z udawaniem demontażu kotła - wiem że przykład idzie z góry, ale niektórzy jeszcze mają trochę moralności.
    W razie kontroli, gdy nie posiada się np kotłowni czy komina, ciężko byłoby uwiarygodnić taką historię. To spore ryzyko dla osób bez kręgosłupa.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Czytaj ze zrozumieniem. Nie może być możliwości przyłączenia do sieci miejskiej lub gazowej - w takim przypadku niestety nie ma opcji na dofinansowanie z czystego powietrza.
    Co do oszustwa z udawaniem demontażu kotła - wiem że przykład idzie z góry, ale niektórzy jeszcze mają trochę moralności.
    W razie kontroli, gdy nie posiada się np kotłowni czy komina, ciężko byłoby uwiarygodnić taką historię. To spore ryzyko dla osób bez kręgosłupa.
    Kominy były i są . W tych z 21roku NIE WIEM Na nowe domy i tak nie ma zezwolenia na grzanie kopciuchem -- Teraz może i nie robią kominów.
    To chyba jest normalne ha ha hahahahah że jak nie ma sieci ciepłowniczej lub gazu to dofinansowania nie dadzą
    Jak w ogóle można tak myśleć.
    Oszust to od razu widzi podstęp. Tak sądzę po twym wpisie.
    Mi chodziło o to że znam przypadki że ludzie oddali stare piece na złom bez żadnego zaświadczenia A później chcieli starać sie o dopłaty. Czy to z programów gminnych czy z WFOŚ iGW
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 23-09-2021 o 20:24
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Kominy były i są .
    Mnóstwo domów z lat 80 czy 90 nie ma żadnych kominów dymnych. Niektórzy zaadaptowali w tym celu ciągi wentylacyjne, co jest sprzeczne z projektem i niebezpieczne.
    Piszesz bzdury.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    To chyba jest normalne ha ha hahahahah że jak nie ma sieci ciepłowniczej lub gazu to dofinansowania nie dadzą
    Jak w ogóle można tak myśleć.
    Nie wiem co ty tu wypisujesz.
    Jeżeli chodzi o to, że mając przy ulicy sieć miejską czy gazową wolę zamontować pompę ciepła, to jeśli się temu dziwisz, to jesteś ignorantem.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Mi chodziło o to że znam przypadki że ludzie oddali stare piece na złom bez żadnego zaświadczenia A później chcieli starać sie o dopłaty. Czy to z programów gminnych czy z WFOŚ iGW

    Kłamiesz. Napisałeś:
    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Czy stanowi problem oddać trochę złomu i [poprosić o papier za piec?
    Lub jak się nie da kupić starego złoma na All-gro za 1k? a zyskać 12,5k?Możliwości jest mnóstwo.
    Czyli wprost pokazałeś, jak można próbować oszukać wytyczne w programie Czyste Powietrze.

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    Oszust to od razu widzi podstęp. Tak sądzę po twym wpisie.
    Ja sądzę po twoich wypowiedziach, że jesteś mało rozumnym, kłamliwym i prymitywnym człowieczkiem.

  20. #40
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Mnóstwo domów z lat 80 czy 90 nie ma żadnych kominów dymnych. Niektórzy zaadaptowali w tym celu ciągi wentylacyjne, co jest sprzeczne z projektem i niebezpieczne.
    Te "mnóstwo domów" nie ma kominów dymnych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową?
    Jakie było przewidziane ogrzewanie tych domów?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony