dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 114
  1. #41

    Domyślnie

    Ej.....dziewczęta! Dajcie spokój.
    Nie ma co zaśmiecać wątku takim biciem piany.
    Każdy swój mały rozumek ma i jakieś decyzje podejmuje.
    Na dzień dzisiejszy w co piątym NOWOBUDOWANYM domu montowana jest pompa ciepła jako główne źródło ogrzewania. Mam nadzieję że jeśli ten nowy program dofinansowań przejdzie w takiej formie jak zapowiadają to będzie ich dużo więcej. (inwestycyjnie wyjdzie to taniej niż gaz, a ceny gazu szaleją).
    I bardzo dobrze. Ja wolałbym mieć sąsiadów ogrzewających PC niż ekogroszkiem,

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Mnóstwo domów z lat 80 czy 90 nie ma żadnych kominów dymnych. Niektórzy zaadaptowali w tym celu ciągi wentylacyjne, co jest sprzeczne z projektem i niebezpieczne.
    Piszesz bzdury.



    Nie wiem co ty tu wypisujesz.
    Jeżeli chodzi o to, że mając przy ulicy sieć miejską czy gazową wolę zamontować pompę ciepła, to jeśli się temu dziwisz, to jesteś ignorantem.




    Kłamiesz. Napisałeś:


    Czyli wprost pokazałeś, jak można próbować oszukać wytyczne w programie Czyste Powietrze.



    Ja sądzę po twoich wypowiedziach, że jesteś mało rozumnym, kłamliwym i prymitywnym człowieczkiem.
    Powodzenia życzę Z PC Jak na ulicy jest sieć lub Gaz.
    A co sobie myślisz to Lotto
    Ta w latach 80-tych kominów nie było!!!!!
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 24-09-2021 o 15:12
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Te "mnóstwo domów" nie ma kominów dymnych zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją projektową?
    Jakie było przewidziane ogrzewanie tych domów?
    Nie ma.
    Ogrzewanie miejskie.

  4. #44

    Domyślnie

    No tak super przykład. Nie wiem ale na myśli zapewne ma Familoki Budowane za PRL
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  5. #45

    Domyślnie

    Małe miasto z którego pochodzę, oraz niedalekie miasto powiatowe. Oprócz standardowych blokowisk są tu całe osiedla domów jednorodzinnych, po kilkadziesiąt domów, budowanych w latach 90-tych, nie mają wybudowanych żadnych kominów oprócz wentylacyjnych. Ogrzewane z sieci miejskiej do dziś, choć niektórzy wspomagają się różnego rodzaju kozami, kotłami podłączonymi pod owe wentylacje.
    To co dla mnie najzwyklejsze, tu wywołuje sensację.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Małe miasto z którego pochodzę, oraz niedalekie miasto powiatowe. Oprócz standardowych blokowisk są tu całe osiedla domów jednorodzinnych, po kilkadziesiąt domów, budowanych w latach 90-tych, nie mają wybudowanych żadnych kominów oprócz wentylacyjnych. Ogrzewane z sieci miejskiej do dziś, choć niektórzy wspomagają się różnego rodzaju kozami, kotłami podłączonymi pod owe wentylacje.
    To co dla mnie najzwyklejsze, tu wywołuje sensację.
    Bo ile jest takich miejsc?
    Ja też mam sieć lecz 3 km. od domu I od ponad 40 lat nie doszla do mnie jak i gaz.
    A każdy projekt z tamtych lat czy to 80-te czy 90-te w swym projekcie miał KOMIN i tu nie ma zmiłuj. A że ludzie robili jak robili to inna inszość. W projekcie BYŁ.
    A dlaczego się niektórzy wspomagali KOZAMI?
    Bo budując dom w latach 80-tych za komuny było tanio jak była sieć. a komina nie robił jak był w projekcie bo jeden mądry nie zrobił i tak szło. Druga sprawa to taka że wtedy ciężko bylo o materiały budowlane a sieć była. Tak lata te szybko sie skończyły i przyszedł rok 90 lub 92r. Komuna padła bezrobocie zaczęło rosnąć gwałtownie. Koszty za CO+CWU zaczęły rosnąc , byly 3 razy wyższe niż węgiel. I co dalej? kombinacja ---bo komina nie było a mógł być więc co bylo robić? Trzeba podłączyć się do wentylacji --bo koszty NAS ZJEDZĄ
    Cała prawda tamtych lat.
    Ostatnio edytowane przez -voymar- ; 25-09-2021 o 22:38
    PV-9,96kW Dach- kąt 35*, Kierunek 0 południe

    PV 5,72 kW - od 25.03.16r.
    SMA 5000 3F
    Panele REC

    PV 4,24 kW - od 23.09.20r.
    SOLAX Power 3F
    Panele Ulica Solar
    Max uzysk z 1kW/rok -1226kWh


    Ogrzewanie : PC T-Cap 9kW gen.H ( od 30.10 2020r) W rezerwie piec elektryczny własnej konstrukcji
    Sterowanie automatyczne bezobsługowe.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Małe miasto z którego pochodzę, oraz niedalekie miasto powiatowe. Oprócz standardowych blokowisk są tu całe osiedla domów jednorodzinnych, po kilkadziesiąt domów, budowanych w latach 90-tych, nie mają wybudowanych żadnych kominów oprócz wentylacyjnych. Ogrzewane z sieci miejskiej do dziś, choć niektórzy wspomagają się różnego rodzaju kozami, kotłami podłączonymi pod owe wentylacje.
    To co dla mnie najzwyklejsze, tu wywołuje sensację.
    Co prawda Bełchatów to miasto powiatowe ale tutaj z 90% domów budowanych w latach 90' jest podpięte do sieci miejskiej. Ponad to jeśli PEC ma tylko możliwość rozbudowy sieci to to robi bo mam od kilku lat ciagły kontakt z osobą, która zamawia u mnie miedzy innymi izoacje i rozmawiamy na ten temat. Bełchatów może być pod tym względem uprzywilejowany (wiadomo dlaczego) ale jak się chce to można.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał zendar Zobacz post
    Nie ma.
    Ogrzewanie miejskie.
    "Mnóstwo domów" ma miejskie ogrzewanie?
    W jakiej to miejscowości ??
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.552
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ciekawe czy te/to "moje ciepło" będzie też brało pod uwagę pompy powietrze-powietrze? Coś grubszego do grzania by się znalazło

  10. #50
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    A wiecie, że program Moje Ciepło już wystartował? Wnioski o dofinansowanie można składać od 29.04.2022 r. Na gruntowe pompy ciepła można otrzymać max. 21 tys. zł a na powietrze/woda i powietrze/powietrza max 7 tys. zł. Trzeba oczywiście spełnić warunki określone w programie, między innymi te dotyczące budynku o podwyższonym standardzie energetycznym, bo EP nie może przekraczać 63 kWh/(m2 × rok).

    Pompy ciepła muszą mieć minimalną klasę efektywności energetycznej A++ dla temperatury zasilania 55 st.C
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Już jutro o 10:00 zapraszam na webinar o programie Moje Ciepło z udziałem przedstawiciela naszej firmy - Wykładowcy Akademii Viessmann: https://bit.ly/3KZucpq
    Udział jest bezpłatny
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    Czy ktoś już składał wniosek? Jak się sprawą ma współczynnika EP? Jeśli np. ktoś ma projekt z 2016r i wprowadził samodzielnie zmiany dot. Ocieplenia i sposobu grzania z pieca na pc?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    Czy ktoś już składał wniosek? Jak się sprawą ma współczynnika EP? Jeśli np. ktoś ma projekt z 2016r i wprowadził samodzielnie zmiany dot. Ocieplenia i sposobu grzania z pieca na pc?
    Potwierdzeniem wsp. Ep jest tylko i wyłacznie swiadectwo energetyczne lub charakterystyka energetyczna oparte na rzeczywistym stanie budynku, z tym ze swiadectwo energetyczne wykonujemy po zakonczeniu budowy, a przed odbiorem budynku.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 10-05-2022 o 10:20

  14. #54
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Pauliq jak uda się ze współczynnikiem EP zejść do 63 kWh/(m² × rok) w 2022 i 55 w kolejnych latach to dofinansowanie dostaniesz.
    z samą PC to raczej nie realne więc musisz i tak kupić fotowoltaike, solary, wiatrak, biomasę , rekuperację aby potem kupić sobie pompę z dotacją

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Pauliq jak uda się ze współczynnikiem EP zejść do 63 kWh/(m² × rok) w 2022 i 55 w kolejnych latach to dofinansowanie dostaniesz.
    z samą PC to raczej nie realne więc musisz i tak kupić fotowoltaike, solary, wiatrak, biomasę , rekuperację aby potem kupić sobie pompę z dotacją
    Rekuperację do PC, ciekawy powód, jeszcze o takim nie słyszałem. Widocznie sa jeszcze tacy którzy mają w nowych projektach oszukaną charakterystykę energetyczną bo inaczej WG nie przejdzie. Wiem zaraz sie tu pojawią propagatorzy kominków dla uzasadnienia WG tylko po co?, zamiast pomyslec o faktycznym zmniejszeniu energochłonosci domu.

  16. #56
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Pauliq

    Zarejestrowany
    Dec 2019
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    189

    Domyślnie

    No dobra ok, rozumiem. Więc w jaki sposób polepszyć to? Fotowoltaika? Bez sensu są te ich programy. Do starych domów która są nie raz sitami dają kasę na pc a nowy domek który jest szczelny nie dają bo brakuje ep.. Za fotowolty dam minimum 30 000 żeby dostać te 7 000 na pompę.. fest opłacalny biznes..

  17. #57
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pauliq Zobacz post
    No dobra ok, rozumiem. Więc w jaki sposób polepszyć to? Fotowoltaika? Bez sensu są te ich programy. Do starych domów która są nie raz sitami dają kasę na pc a nowy domek który jest szczelny nie dają bo brakuje ep.. Za fotowolty dam minimum 30 000 żeby dostać te 7 000 na pompę.. fest opłacalny biznes..
    Nie wiem czego nie rozumiesz, dom ma być bardzo ciepły żeby dostać dotację, koniec i kropka. Jak ktoś chce budować durszlak, to niech płaci w całości za źródło. To jest zwyczajna motywacja do tego aby dom był maksymalnie energooszczędny. W starych domach dotację się dostaje za to by nie kopcić, a i tam można termomodernizację zrobić i zmniejszyć zapotrzebowanie.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #58
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.292
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Nie wiem czego nie rozumiesz, dom ma być bardzo ciepły żeby dostać dotację, koniec i kropka.
    Jak opierają dotację o EP to nic to nie mówi o tym, jak dom jest "ciepły". Wystarczy wywalić kolektory na dach i/lub grzać peletem - może być durszlak maksymalny z WG a bez problemu wykręcisz EP<55kWh/m2/r. Dużo trudniej przy PC - bez rekuperacji zupełnie bez szans.

  19. #59
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    .... Dużo trudniej przy PC - bez rekuperacji zupełnie bez szans.
    Nie doceniasz magików oszustów architektów, za kase wszystko podpiszą. Wiedzą ze i tak tego nikt nie zweryfikuje. A mam coraz wiecej zapytan od inwestorów którzy uparli sie aby nie miec rekupracji ale zeby dostac dotację na PC w tym programie. Nowe domy bez rekuperacji,.a bład jest nie tylko w braku nadzoru i weryfikacji tej radosnej twórczosci architektów, panstwo tez ma ty swój negatywny wcale duzy udział nie nakazujac instalacji rekuperacji w nowych budynkach.To jest pomijajac wszystkie inne aspekty sankcjonowanie oszukiwania charakterystyk i swiadectw przez architektów.

  20. #60

    Domyślnie

    Czy można składać wnioski jeszcze przed budową? czy to będzie dotyczyć domów już zbudowanych? EP w projekcie 61kWh/m2/r.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony