dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkostka3 Zobacz post
    Dzięki Panowie.
    1. Faktycznie poczytałem o tych A7 i A20 i już wiem o co chodzi ale Kaizen wytlumaczyłeś to lepiej
    2. Rabat na pompe z racji wieloletniej współpracy z hurtownia.
    3. To co byście zrobili ? Wymiana starej pompy gruntowej na nowa powietrzna ? Czy lepiej gruntowka ale uzywana ? Nowa gruntowka to dostałem kolejna oferte i poniżej 22 tyś netto nie ma nic.
    A popatrz np tu https://www.a-pic.pl/sklep/gruntowe-...la/glikol-woda
    możesz coś dostać w cenie 15kPLN + VAT

  2. #22
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkostka3

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Laryszów
    Kod pocztowy
    42-612
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dolne źródło to 900 metrów rurek zakopanych na glebokosci 1,2-1,5metra( wody gruntowe bardzo wysoko) w rurach srednicy 32. Zasilane 3 pompkami grundfoss.
    W domu podlogowka na parterze i pietrze, niestety maty kapilarne czyli te niebieskie o srednicy 4mm (duzo rurek i na bokach juz normalnie 16mm. Nietstey maty gdzieniegdzie moga byc poprzytykane, dodatkowo jedna pompka tylko to cisnie i na gore nie za bardzo dochodzi grzenie. Wyslalem zapytanie do tych producentow co mi polecieliscie ale narazie mam tylko 1 oferte na 22tys.zl.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał exetterenak Zobacz post
    A popatrz np tu https://www.a-pic.pl/sklep/gruntowe-...la/glikol-woda
    możesz coś dostać w cenie 15kPLN + VAT
    9kW (A0W35) APICa ze sprężarką Copelanda kupiłem za 15 brutto (z softstartem) po wyjątkowo wyczerpujących i żmudnych negocjacjach, czyli po jednym mailu.

    Cytat Napisał mkostka3 Zobacz post
    Dolne źródło to 900 metrów rurek zakopanych na glebokosci 1,2-1,5metra( wody gruntowe bardzo wysoko) w rurach srednicy 32
    Fajnie że grunt wodonośny, ale 1.2m to za mało...
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zacznij od płukania GZ oraz inspekcji kamerą termowizyjna. Bez odbioru na gz żadna pompa nie będzie dobrze działała. Jeśli Dz było ok dla starej pompy to nie powinno być problemu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  5. #25

    Domyślnie

    Z pewnością wymiana pompy na powietrzną w Twoim przypadku to bezsens biorąc pod uwagę drożejący prąd.
    Musisz zrobić jakąś solidną płukankę instalacji ogrzewania i kontrolę przepływów.
    Dolne źródło przy nowej pompie też pasuje opróżnić, przedmuchać i wymienić glikol.
    Nikt nie wspomniał o popularnej kiedyś firmie NIBE -czyżby jej urządzenia były za drogie?
    Celowałbym w przysłowiowe cokolwiek byle jednak gwarancji było jak najwięcej bo bez gwarancji to masz używkę, chyba że ktoś na używkę wraz z zainstalowaniem da kilka miesięcy gwarancji.

  6. #26
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mkostka3

    Zarejestrowany
    Sep 2021
    Skąd
    Laryszów
    Kod pocztowy
    42-612
    Posty
    7

    Domyślnie

    Dzięki za kolejne odpowiedzi.
    Faktycznie dostałem ofertę od firmy Apic na 10kw i jest ok.
    Odnośnie za nisko wkopanych rurek dla dolnego zrodla to juz wiem teraz ze powinno byc glebiej. Co do zapchania DZ to nie, bardziej mam pozapychane cienkie 4 mm rurki w podlogowce bo widze ze jak czasami pocisne ja recznie to odtykaja sie miejsca na podlodze gdzie bylo zimno i odwrotnie. Instalacje juz płukałem teraz i nawet wymiennik w pompie ale juz bylo zapozno dla pompy zeby ja odratowac.
    Znalazlem goscia pod Czestochowa co ma uzywki ale w miare nie stara i w miare dobry stan to koło 8.tys zl. za gruntowa np Viessmanna. To juz chyba lepiej dolozyc 4 tys i miec nowa gruntowke. Malo która firma tez chce sie podjac zamiany gruntowki na powietrzna.
    Podsumowujac chyba jednak nowa gruntowka mimo wszystko.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał mkostka3 Zobacz post
    Co do zapchania DZ to nie, bardziej mam pozapychane cienkie 4 mm rurki w podlogowce bo widze ze jak czasami pocisne ja recznie to odtykaja sie miejsca na podlodze gdzie bylo zimno i odwrotnie. Instalacje juz płukałem teraz i nawet wymiennik w pompie ale juz bylo zapozno dla pompy zeby ja odratowac.
    U mnie w glikolu DZ się glony zalęgły. Zatykają mi sitko pompy i przepływ mi spada z 1,7m3 do 0,6m3 (akurat mam pompę Grundfosa z pomiarem przepływu i dzięki temu zauważyłem). W ogóle jest z tym dziwna sprawa, bo rok działało, potem wymieniałem zbiornik CWU, musiałem dopełnić układ (glikolem od tego samego producenta) i raz że mi w mieszance pozostawionej w beczce po dolewce do układu wyrósł kożuch (to chyba właśnie glony), to i się okazało że wyrosły też prawdopodobnie układzie. Teraz kupiłem duży filtr siatkowy i powoli się ich pozbywam z układu, bo jakoś 1600L glikolu mi się nie uśmiecha wymieniać. Ja w szoku, producent glikolu też, szczególnie że ja mam mieszankę na ponad -20.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dobra chemia do GZ i wszystko wypluczesz. Plus oczywiście mocna pompka. Sekcja po sekcji. Potem zalać czysta wodą z uzdatniaczem, separator nieczystości i masz spokój.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.774

    Domyślnie

    Ja już chcecie płukać z kamienia czy osadów to zastosować kwas mrówkowy i płyn podgrzać do co najmniej 35-40 stopni a gwarantuję że będzie jak nowe wszystko , sprawdzone kiedyś tam w klimach przemysłowych tych duużych ba bardzo dużych o mocach 350 do 2 megawatów mocy chłodniczej .

  10. #30
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał -voymar- Zobacz post
    BRAWO WY -nie ma to jak dobry Marketing.
    Pytający ma 1 post
    drugi ma PC którą reklamuje.
    Brawo TY . Akurat znam problem mkostka3 , jego pytanie nie nic wspólnego z jakimś marketingiem ! Także takie wnioski co wyciągasz na podstawie dwóch postów włóż sobie w buty , będziesz wyższy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony