dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buber90

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    23

    Domyślnie obróbka okien po montazu

    Witam,

    Niestety na skutek nieporozumienia, firma montująca okna nie dokonała ich obróbki (a obecnie nie mają na to czasu......).
    Okna były wymieniane na nowe w istniejącym juz budynku. Postanowiłem że dokonam tej obróbki sam. Mam pytanie - kiedy ściągnąć folię zabezpieczajacą okna ? Czy zrobić to przed obróbką i zabezpieczyć taśmą malarską ? Czy po obróbce ? Czy jeśli dokonam zdjęcia folii po obróbce, nie zacznie to powodować kruszenia się nałożonego tynku ?
    Czy goldband to obróbki wewnętrznej będzie ok ?
    Z zewnątrz zalecono mi obrobić to akrylem (wąska szczelina)

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Folia jest naklejona przecież na ramie, ale na jej środku, tak że nie przysłania całej ramy okiennej. Po bokach i nad ramą masz zapewne piankę montażową. Jeżeli jest taka potrzeba, to odetnij jej nadmiar, a nastepnie nałóż MP75 albo MP75L, jak lekko podeschnie, to wilgotną gąbką zbierz nadmiar tynku, od razu przemywając ramę i na końcu odklej folię. Goldband za drogi na taką obróbkę, a i tak pewnie będziesz później wklejać regipsy aby wyrównać glify okienne.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nieporozumienie, czyli cena była ciekawa.. ;(
    Goldband jest ok. Mp75 lżej się kładzie.
    Folię się ściąga po obróbce, chyba że wchodzi pod, wtedy zrywamy wcześniej i oklejamy.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buber90

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Kod pocztowy
    95-040
    Posty
    23

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi, a na jaką głębokość powinien wchodzić tynk na ramę ? To jest 1-2 mm czy raczej 1-2 cm ?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie powinien wchodzić na ramę. On ma zakryć piankę montażową, aby nie była narażona na działanie promieni UV. Jak chcesz zlicować otwór okienny z ramą, to w kolejnym kroku możesz nakleić z boku regips albo innego multipora, w zależności co chcesz osiągnąć.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Jak już tak idziemy do poprawności, to na okno można przykleić listwę APU i do niej tynkować. Wtedy tynk zakryje ramę parę mm.
    Na styku tynku z ramą zawsze pojawią się pęknięcia - okno pracuje. Dlatego wskazane są wykończające warstwy elastyczne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie

    Ja u siebie wyrównywałem glify regipsem, później na to szła gładź, a na styku z ramą okienną dawałęm akryl. Mimo to po pewnym czasie pojawiały się w niektórych miejscach rysy. To chyba nieuniknione, chyba że skorzysta się listew, ale osobiście nigdy nie widziałem ich wewnątrz na żywo, jedynie od zewnątrz. Z drugiej strony od zewnątrz wiele osób daje taśmę rozprężną pomiędzy ramę a styropian, co jest elementem szczelnego montażu a następnie ją silikonuje albo akryluje.
    Ostatnio edytowane przez radziula ; 23-09-2021 o 06:53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony