dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie anteny DVB do komina

    Witam..

    Antenę satelitarna 100 cm mam zamontowana na stojaku balastowym na ziemi. NIestety antenkę do DVB-T muszę zamocowac do komina. Dostęp do komina ze strychu niezbyt fajny. Dlatego nie chce się bawic w opaski kominowe, czy nawiercanie komina. Wpadłem na pomysł przyklejenia uchwytu antenowego do boku komina. Czy ktos z was próbował przymocowac uchwyt na klej montażowy np Soudal T-Rex bądź Mamut? Uchwyt waży około 0.8 kg antena też tyle.
    Antena mała, opory wiatru raczej minimalne. JAkies doświadczenie z tymi klejami posiadacie? Każde uwagi mile widziane, choc nie ukrywam, ze i tak spróbuję

    Pozdrawiam

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jak chcesz mieć dach poharatany anteną, to przyklejaj. Spadnie komuś z domowników na głowę i co będzie? Teletubiś? Słaby pomysł, bardzo słaby. Po co ci DVB-T jeśli masz satelitarną?

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety musisz raczej pobawić się w opaskę.
    A do elewacji nie możesz?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Lepiej (bezpieczniej i łatwiej) będzie pobawić się z opaską.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Witam
    Antenę satelitarną mam z wykupionym abonamentem jednego z nadawców ale musiał bym dokupić multiroom do kolejnych 4 telewizorów . W tych 4 telewizorach wystarczą mi kanały dvb. Zresztą, te 4 telewizory musiały by mieć kartę z modułem a nie dekoder. Z tego co mi wiadomo to żaden operator nie dodaje do dekodera głownego multiroom z modułami. Telewizory wiszą na wieszakach bardzo blisko ściany, nie ma możliwości umieścić dekoder pomiędzy tv a ścianą. Pod telewizorami nie ma żadnych półek, komód itp

    Obecnie testuję WP Pilot na telewizorach, ale obsługa programu poprzez pilota( a szczególnie w TV LG) nie jest pozbawiona wad.
    Dodatkowo mam dość słaby internet, i czasem oglądanie WP Pilot to porażka ze słabym internetem

    Planuję najpierw przykleić sam uchwyt anteny do komina i po 24 godzinach sprawdzic jak to trzyma. Uchwyt nawet jak się odklei to spadnie na taras na dachu garażu. Tak jak wcześniej pisałem, waga uchwytu to 0.8 kg.

    Najlepsze jest to, że orientuję się, że to słaby pomysł z tym klejeniem, ale moja przekorność mówi mi abym spróbował.

    Ps na tym samym kominie mam zamocowany na wkręty dokładnie taki sam uchwyt do anteny internetu radiowego. Tylko tu było łatwiej, bo było to przy wyłazie dachowym. Antenę Dvb muszę przymocować z drugiej strony komina.

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Dobrze przygotuj podłoże, przyklej i daj znać jakie są efekty
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie ma szans, żeby się utrzymało. Waga to drobiazg w porównaniu z siłą wiatru. Pamiętaj, ze nawet lekki wiaterek przy dźwigni pół metra przełoży się na spore siły na spoinę a co dopiero jak przyjdzie burza.
    A warunki atmosferyczne też dobiorą się do kleju. Płytki na elewacji często odpadają na które działają minimalne siły.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Lekki wiaterek przełoży się na spore siły na spoinie w też zależności od geometrii mocowania punktowego.
    Siła zależy nie tylko od siły wiatru ale także od powierzchni tej anteny.
    Antena nie może być zmocowana w jednym punkcie do komina nawet jak by to miała być płytka np. 10cm x 10cm.
    Powinny być 4 punkty w oddaleniu od siebie tak aby moment zginający rozłożył się na większe ramię działania w miejscu przyklejenia do komina.

    Płytki na elewacji odpadają bo puszcza spoina z powodu zawilgocenia i działań termicznych.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9

    Domyślnie

    Witam..antena i mocowanie dzis nie dojechało...Przetestuje i dam znać

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Przetestuj i opisz za rok, po zimowych wiatrach i letnich huraganach & burzach.

  11. #11

    Domyślnie

    Opiszę juz teraz...Sorki, ze zawracałem wam głowę. Niech ten temat będzie pomoca dla innych. Po wdrapaniu się na dach zdałem sobie sprawę, że klej to głupi pomysł. Uchwyt zamocowany na kołki
    Pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Choć jeden Polak mądry przed szkodą.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Brawo !!
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony