dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Hydroizolacja - ile powinien wynosić zakład

    Cześć,
    wiem, że izolacja pzreciwilgociowa powinna wystawać po stronie wewnętrznej, aby umożliwić połączenie z folią w środku na zakład. Jednak różne źródła podają różne liczby - spotkałem już opinie, że należy zostawić min. 5 cm, 10 cm, 15 cm, a nawet 20 cm. U mnie w domu też jest różnie. W niektórych miejscach zakład wynosi 10 cm, ale w innych już tylko 1-1,5 cm. Pod jedną ze ścian działowych folia jest położona krzywo i spod połowy ściany folia nie wystaje w ogóle.

    Czy ktoś jest w stanie powiedzieć skąd tak duże rozbieżności w zależności od źródła? Jaka jest minimalna szerokość zakładu w przypadku folii?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak folia, to już pozamiatane...
    Papa na pół wychodzi z 10cm jak masz mur 24cm+15XPS a pomiędzy klej pod zewnętrzne.
    Pod działowe 100/3=33cm z czego 12 zajmie mur a nieco ponad 10 będzie wystawało po obydwu stronach.

    I te 10cm to tak akurat, żeby zgrzać do tego papę na chudziaku.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, pod ścianami na chudziaku jest folia. Rozumiem, że te miejsca gdzie wystaje 1-1,5cm to zdecydowanie za mało?

  4. #4

    Domyślnie

    Folia to nie hydroizolacja.
    Tak jak napisał Kaizen - co byś nie zrobił, hydroizolacji nie masz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony