dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Do tej pory przy wentylacji grawitacyjnej przeżyłeś ? Chyba tak!

    Jesteś na etapie teoretyzowania, dotyczącego wentylacji mechanicznej, ja na etapie budowy drugiego domu z klimatyzacja kanałową i wentylacja mechaniczną, z kilkuletnim doświadczenie w używaniu wentylacji mechanicznej.
    Tak jak piszesz dzieli nas bardzo wiele

    Za kilka lat przyznasz mi rację, albo i nie bo "duma" Ci nie pozwoli

    Rób sobie te klapy ze spienionego PCV, ja Ci nie zabronię

    PS Mam nadzieję, że dach płaski, żebyś się nie spier... podczas zamykania. Szkoda człowieka
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 01-10-2021 o 18:26

  2. #22

    Domyślnie

    Drogi kolego pisałem posty wyżej ze odpuszczam zasuwy...
    Przyznaję sie ze jestem świeży, dla tego pytam doświadczonych użytkowników na forum technicznym .
    Czytam i czytam i widzę że popełniłem wielki błąd, a mianowicie chce podpiąć wyciąg kuchenny do reku a to okazuje sie wielkim problemem

  3. #23

    Domyślnie

    Jak już bardzo masz obawy, to zostaw sobie część grawitacyjną i po prostu zakręcisz na grawitacyjnej anemostat (możesz dodatkowo czymś uszczelnić), wyciągu z kuchni nie daje się pod reku.

  4. #24

    Domyślnie

    No więc czytam ,,, nie jest to jednoznaczne, w innym temacie użytkownik adam_mk pisze że można i nawet warto ale potrzeba stosować filtr tłuszczowy, nie wiem jak będzie z czystością kanału i samego reku z tym filtrem , teraz mam fabryczny filtr i silnik nie wygląda zachęcająco, jest stłuszczony, kolejna sprawa to moc takiego wyciągu, wydaje mi sie ze rekuperator o wydatku 300m3h nie da rady sprawnie wentylować kuchni prze ten filtr/filtry nawet gdyby zamontować "zasuwę" na drugim wywiewie by zwiększyć ilość powietrza zasysaną przez kanał kuchenny w momencie gotowania.

  5. #25

    Domyślnie

    No i masz racje, przepływ powietrza będzie za mały jak na okap.

  6. #26

    Domyślnie

    A gdyby zostawić wentylator okapowy, podłączyć go do rekuperatora, na drugim wyciągu łazienkowym zamontować automatyczną zasuwę zamykającą kanał wywiewny przy włączeniu okapu, oczywiście okap zabezpieczyć filtrami przeciw tłuszczowymi,,,

  7. #27

    Domyślnie

    Ja bym raczej szedł w kierunku okapu niezależnego, a doprowadzenie powietrza do okapu zrobić z zewnątrz. Okap włączony zasuwa doprowadzająca powietrze się otwiera. Okap wyłączony, zamyka się. Powietrze doprowadzasz w okolice kuchenki (o ile się da)

  8. #28

    Domyślnie

    Rekuperator zakupiłem używkę, VASCO D400 EP II, okap zostanie zlikwidowany na rzecz pochłaniacza, a nad okapem zostanie zamontowany anemostat zasysający. Na ten moment dumam nad skrzynkami rozprężnymi, reku jest umiejscowiony w takim miejscu że za bardzo niczego gotowego nie znajduję, zastanawiam sie czy można by zrobić skrzynki w trójników 200 z odejściem 110pcv / pp i dalej redukować do 90, takie "kominy" weszły bi mi pasowanie w wnęki nad reku , ktoś z was spotkał się z takimi "skrzynkami"?
    Kolejne pytanie to o ten rekuperator, jako że jest używany chciałbym "wyczyścić " wymiennik po poprzednich właścicielach , jest tam polistyrenowy czy przy takim wymienniku jest dopuszczalne przepłukanie go wodą ? lub jakiś inny sposób ?
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Nikt nic nie podpowie ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemekmurator Zobacz post
    okap zostanie zlikwidowany na rzecz pochłaniacza
    Osobiście (od razu mówię że to tylko moje zdanie i specjalistą nie jestem) nie rezygnowałbym z okapu, o ile przy zwykłym gotowaniu wentylacja daję radę na wyższym biegu, o tyle przy smażeniu czy jak się coś przypali okap ma o wiele większą wydajność niż wentylacja i szybciej pozbędzie się zapachów (dla przykładu ten co mam ma przepustowość maksymalną w okolicach 600m3/h, gdzie anemostat w kuchni to raptem 70-80m3/h i to już na wyższym biegu).
    Co do instalacji na trójnikach zamiast skrzynek, to słyszałem że jest bardziej problematyczna (zwłaszcza przy zróżnicowaniu mocy nawiewu), stąd częściej stosowana w instalacjach przemysłowych, ale działać też będzie, kwestia tylko jak będzie działać w momencie jak będą zmieniać się opory, np. w momencie zamykania/otwierania drzwi. Osobiście wolałbym zlecić wykonanie blaszanych skrzynek na zamówienie w kształcie pasującym w miejsce montażu.
    Ostatnio edytowane przez Endrju111 ; 08-11-2021 o 19:44

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    potwierdzam. nad kuchenkę normalny okap a nie ten z filtrem pochłaniającym.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony