dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wentylacja mechaniczna o drzwi od wiatrołapu

    Mam taki plan pareteru:


    Projekt wentylacji mechanicznej zakłada:
    * 2 anemostaty nawiewne w salonie
    * anomostat wywiewny w kuchni
    * anemostat wywiweny w łazience
    * anemostat wywiewny w kotłowi (tam będzie piec gazowy z zamkniętą komorą spalania)

    Do garażu będą drzwi szczelne. Zastnawiam się jednak nad wiatrołapem - a dokładnie nad drzwiami do nich. Jeśli był montował no to trzeba dać w sumie w wycięciami takimi jak do łazienki no i się zastanawiam czy jest sens w ogóle je dawać. Drzwi od wiatrołapu jak rozumiem mają sens właśnie żeby to "zimno" z zewnątrz nie wpadało i pozostawalo w wiatrołapie, ale czy przy takich drzwiach to możliwe.
    Dodam że w kotłownie będę również miał pralkę więć to będzie pomieszczenie używane na co dzień.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Bez obaw, zimno z wiatrołapu nie dostanie się ot tak do domu. U siebie mam wywie, drzwi gerda szału nie robią i jest tam zawsze zimniej, a mimo wszystko nie ma problemu.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli masz drzwi w wiatrołapie z odpowiednimi podcięciami/otworami tak jak w pomieszczeniu brudnym tak ?

  4. #4
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    U siebie we wiatrołapie mam wywiew i nawiew, działa.
    Wentylacja bedzie działała w każdej opcji.
    Fakt faktem, wiatrołap to niejako bufor między zimnem a ciepłem, tam zawsze jest chłodniej niż wewnątrz domu, pomimo tego, że mam podcięcie w drzwiach.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Czyli masz drzwi w wiatrołapie z odpowiednimi podcięciami/otworami tak jak w pomieszczeniu brudnym tak ?
    Dokładnie tak.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #6

    Domyślnie

    Ok dzięki. To sprawa dla mnie jasna - montuje drzwi z odpowiednimi podcięciami . Nie wiem czemu ostatnio jest tendencja że w projektach nie rysują drzwi od wiatrołapu .

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał miodas007 Zobacz post
    Ok dzięki. To sprawa dla mnie jasna - montuje drzwi z odpowiednimi podcięciami . Nie wiem czemu ostatnio jest tendencja że w projektach nie rysują drzwi od wiatrołapu .
    Pewnie dla tego że współczesne drzwi wejściowe są tak szczelne i ciepłe jak okna.

    W moim projekcie był narysowany wiatrołap, ale zrezygnowałem, z drzwi i ze ścianki. Teraz cieszę się dużym holem.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Pewnie dla tego że współczesne drzwi wejściowe są tak szczelne i ciepłe jak okna.
    Niestety, nie są. A przynajmniej nie są standardem takie rozwiązania, jak w oknach czy drzwiach tarasowych - dociąganie z każdej strony i trzy uszczelki.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przez moje gerdy za prawie 7k wieje jak przez drzwi od stodoły - a to są już drzwi po wymianie gwarancyjnej.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony