dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Tynkowanie sufitu pod stropem drewnianym

    Witam. Stałem się szczęśliwym nabywcą mieszkania w starej willi w Katowicach. Podczas wyburzenia starych tynków ekipa porządkowa ściągnęła też tynk na trzcinie w jednym pomieszczeniu. Na szczęście zostawili deski. Tynkarze od ścian (tynki maszynowe cem wap) nie chcą tego tynkować, więc znalazłem tynkarza ręcznego. Niestety, on nie tynkował nigdy na siatce Rabitza i muszę sam dobrać materiały. I tu moje pytania:
    1. Czy siatkę przytwierdzić bezpośrednio do desek czy np. do drutu fi 3?
    2. Jaką obrzutkę dobrać do takiego podłoża? Cementową czy może trasową lub jeszcze inną?
    3. Czy na obrzutkę lepiej dać tynk wapienny czy cem wap lekki?

    Od razu powiem, że płyty gipsowo-kartonowe nie wchodzą w grę bo sufit jest lekko przechylony (prawdopodobnie na skutek szkód górniczych) i nie chcę go prostować.

  2. #2
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał eldonato Zobacz post
    Od razu powiem, że płyty gipsowo-kartonowe nie wchodzą w grę bo sufit jest lekko przechylony (prawdopodobnie na skutek szkód górniczych) i nie chcę go prostować.
    A płyty gipsowe mogłyby go wypoziomować.
    Ale jak chcesz dalej mieć sufit skośny to szukaj

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Musi mieć skośny sufit aby był równolegle do nadproża. To nie tylko śląska przypadłość. Widziałem w bloku na X p. roletę zwijaną, zamontowaną według równej odległości od sufitu. Krzywo się zwijała, dopiero poziomica rozstrzygnęła problem. Sufit nie był w poziomie.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro w reszcie pomieszczeń są lekkie nierówności i ta sama wysokość to trochę dziwnie będzie wyglądać, gdy w jednym pomieszczeniu będzie inaczej. Poza tym tych skosów nawet nie widać gołym okiem, dopiero gdy się zmierzy wysokość. Czy ktoś z was tynkował sufit na siatce Rabitza?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony