dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie Beton, fundament nie związał

    Witam. Wylałem fundament 30x30 bezpośrednio w ziemi, zazbrojony pod altankę na działce (w sumie dobudówkę, dwie scianki) Beton sam zrobiłem w betoniarce w proporcjach 3:1 w temp. 15 stopni. Po 7 dniach zacząłem murować na nim 1 warstwę z bloczka betonowego. Beton z góry jest twardy, można po nim chodzić dlatego postanowiłem murować. Ale zauważyłem z boku, że beton jakby nie związał, jest kruchy, można go skrobać a nawet wbić szpadel, jakby mokry. Kolor ma grafitowy. Moje pytanie. Czy ten beton jeszcze zwiąże? Może to być spowodowane złym cementem? Czy mogę na nim stawiać 1 warstwę bloczka betonowego a na to suporex 12?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    jaki cement, jakie proporcje i mieszane z czym? Na cemencie zwykle są dane do konkretnej mieszanki

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    scina10

    Zarejestrowany
    Jun 2021
    Skąd
    piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cement z marketu https://m.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/materialy-budowlane-stan-surowy/cementy-i-wapna/cement-professional-line-32-5-r-25-kg-artcem,p435924,l352.html

    Właśnie widzę, że nie ma dobrych opinii.
    Proporcje 1 wiadro cementu, 3 wiadra żwiru z piaskiem, woda mieszane w betoniarce.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.296

    Domyślnie

    Cement najtańszy to jedno, 7 dni to jednak trochę za krótko ale do stawiania pierwszej warstwy powinno wystarczyć.
    Po trzecie to jeśli betoniarką fundament lany w gruncie to część mleczka mogła wsiąknąć w ziemię dlatego też z boku może być trochę kruchy.
    Po czwarte to przy rozrabianiu w betoniarce oprócz proporcji ważna jest także kolejność dodawania składników.
    Po piąte to nie sugeruj się niczym bo beton z betoniarki nigdy nie dorówna mieszance towarowej
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też używam tego cementu i nie mam z nim najmniejszych problemów. Wykonuje z niego zaprawę ale i robiłem też beton do belek żelbetowych. Podstawa to nie pozwolić uciec mleczku cementowemu po wówczas pozostanie sam piach i żwir po prostu cały cement ucieknie razem z wodą. Moje belki były podlewane przez deszcz cały zeszły tydzień. Są twarde jak skała i dziś już po nich chodziłem. Generalnie beton dojrzewa prawie miesiąc i w tym czasie trzeba go odpowiednio pielęgnować wodą. Jeżeli cement uciekł z wodą to nic z tego nie będzie.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie lałeś go wodą po wylaniu fundamentu?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony