dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Ocena montażu - spór

    Witam.
    Proszę o ocenę montażu. Okno po prawej to smart slide, po lewej stałe za winklem jest podobna konfiguracja.
    Przy pomiarze było ustalone 22cm wylewki. Wg wykonawcy jest ok. Ja uważam, że okno stałe powinno być niżej, aby zostało zalane betonem. Na zdjęciu Laser wskazuję wylewkę. Mozliwe że będzie panel, płytka, lub mikrocement, albo winyl. W przypadku tych 2 ostatnich nie zasłonię styropianu pod oknem.

    https://zapodaj.net/a31b52035491a.jpg.html
    Ostatnio edytowane przez Tisi ; 23-09-2021 o 21:13

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tisi Zobacz post
    Witam.
    Proszę o ocenę montażu. Okno po prawej to smart slide, po lewej stałe za winklem jest podobna konfiguracja.
    Przy pomiarze było ustalone 22cm wylewki. Wg wykonawcy jest ok. Ja uważam, że okno stałe powinno być niżej, aby zostało zalane betonem. Na zdjęciu Laser wskazuję wylewkę. Mozliwe że będzie panel, płytka, lub mikrocement, albo winyl. W przypadku tych 2 ostatnich nie zasłonię styropianu pod oknem.

    https://zapodaj.net/a31b52035491a.jpg.html
    1. Nalezy brać pod uwage to co jest zapisane w umowie, bowiem mówi sie o wielu rzeczach, przymiarkach, symulacjach, etc. a finalnie może byc inaczej i to powinno być przelane na papier.
    2. Próg smarta można "wpuścić" w podłogę do 4 cm, czyli do połączenia ościeznicy z listwą aluminiową i wówczas krawędź skrzydła jest 5 mm nad podłogą.
    Prosze ustawic laser w to miejsce i będzie wszystko jasne.
    Oceniąjąc zdjęcie "na oko" to jest wykonane tak jak się najczęściej montuje, czyli podłoga do dolnej krawędzi fixa. To, ile on ewentualnie będzie niżej, w podłodze to kwestia osobnych ustaleń.

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety brak umowy, jedynie fv.

    https://zapodaj.net/07c9771870484.jpg.html

    Wydawało mi się, że dół okien fixow powinien być minimalnie zalany betonem. Problem tworzy się w przypadku, gdy zastosuje 22cm wylewki i zdecyduje się nie na panele, tylko coś cieńszego. W tym momencie muszę dać listwę przy oknie. A nie koniecznie mi to odpowiada.
    Wg instrukcji Adams - jeśli dobrze rozumiem to okna powinny zaczynać się przy surowej wylewce, a nie gotowej podłodze. Mozliwe, że to skutkuje odrzuceniem gwarancji producenta.

  4. #4

    Domyślnie

    Na zdrowy rozum , w jednym pomieszczeniu powinien być jeden poziom okien . Tu nie ma

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tisi Zobacz post
    Niestety brak umowy, jedynie fv.

    https://zapodaj.net/07c9771870484.jpg.html

    Wydawało mi się, że dół okien fixow powinien być minimalnie zalany betonem. Problem tworzy się w przypadku, gdy zastosuje 22cm wylewki i zdecyduje się nie na panele, tylko coś cieńszego. W tym momencie muszę dać listwę przy oknie. A nie koniecznie mi to odpowiada.
    Wg instrukcji Adams - jeśli dobrze rozumiem to okna powinny zaczynać się przy surowej wylewce, a nie gotowej podłodze. Mozliwe, że to skutkuje odrzuceniem gwarancji producenta.
    Nie ma wymogów (anie zaleceń) by zalewać okno betonem, jest to jedna z praktyk stosowana przy oknach wyjściowych na taras (by obniżyć próg).

    Takie rzeczy omawia się przy pomiarach, przed zamówieniem... Teraz to wygląda - niestety - jako szukanie dziury w całym.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tisi Zobacz post
    Niestety brak umowy, jedynie fv.

    https://zapodaj.net/07c9771870484.jpg.html
    Jest tak jak podejrzewałem, czyli trudno się do tego ustawienia przyczepić.
    Brak umowy... czyli teraz każdy ma rację.
    Wydawało mi się, że dół okien fixow powinien być minimalnie zalany betonem. Problem tworzy się w przypadku, gdy zastosuje 22cm wylewki i zdecyduje się nie na panele, tylko coś cieńszego. W tym momencie muszę dać listwę przy oknie. A nie koniecznie mi to odpowiada.
    Problem polega na tym, że często projekt swoje a inwestor swoje...
    Podzas pomiaru powinno się ZAWSZE ustalać docelowy poziom podłogi a nie wylewki i to powinno być święte, bowiem podłoga może miec różną grubość i wynikają sytuacje takie jak tu.! Teraz już za późno na gdybanie co będzie jak zmienimy grubość wylewki.
    Wg instrukcji Adams - jeśli dobrze rozumiem to okna powinny zaczynać się przy surowej wylewce, a nie gotowej podłodze. Mozliwe, że to skutkuje odrzuceniem gwarancji producenta.
    W którym miejscu tej instrukcji jest taki nakaz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony