dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie czy wy też macie taką brudną wodę z wodociągów?

    Jedno wiem na pewno i nikt mnie nie przekona że się mylę. Mieszkam w tym domu od 32 lat (ma on około 37 lat) i doskonale wiem jaka przez te lata była woda z kranu, a przynajmniej od początku tego wieku na pewno. Czystsza niż obecnie, z kamieniem, ale bez tego żółtego czegoś co teraz płynie w rurach. Jeśli naleję wodę z kranu do szklanki to owszem, jest czysta, przejrzysta, ktoś może powiedzieć "krystaliczna", ale zdjęcia poniżej nie kłamią. Na jednym z nich jest sitko spod regulatora ciśnienia na przyłączu wody do domu które znajduje się w garażu. Nowy czajnik w mniej jak pół roku zrobił się od środka żółty. Teraz widzę powoli podobne przebarwienie w szufladce na detergenty pralki która jeszcze nawet nie ma 2 lat. W łazience obok prysznica mam wiaderko od mopa do którego codziennie spuszczam wodę z prysznica - taka oszczędność zanim nie napłynie mi ciepła z przepływowego podgrzewacza który znajduje się piętro niżej (wykorzystuje potem do podlewania kwiatów, mycia podłogi, itp.). Czysta woda, przynajmniej w teorii. Po tygodniu wlewania tej wody do tego wiadra i wylewania jej z niego - podkreślam, że jest ono cały czas czyste, to znaczy nie moczę w nim mopa, nie płuczę i nie myję w nim nic bo mam do tego inne wiadro - zbiera się na dnie podobny, brązowy osad jak ten w czajniku i filtrze na wlocie wody do domu. Myślałem że to wina instalacji domowej która cała jest metalowa. W tamtych czasach instalacje plastikowe nie istniały jeszcze. Ale jak ostatnio zobaczyłem jak wygląda ten filtr wlotowy do domu to już wiem że się myliłem. Czy wy też tak macie? Poniżej też żółte wiaderko w którym jest to co wypłukałem z filtra wlotowego przy regulatorze ciśnienia. Uprzedzając sugestie, gotowanie octu w czajniku usuwa tylko kamień z dna i ścianek, ale nie żółto-brązowy nalot. Na moje oko - a nie jestem specjalistą - to co widać na filtrze wygląda jak drobinki rdzy. Znalazłem tam też piasek, ale potrafię go odróżnić od całej tej reszty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210923_143603.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	48,5 KB
ID:	457888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210923_144305.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	457890Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210923_154256.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	457891Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210923_154403.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	42,6 KB
ID:	457892Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210923_154419.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	33,1 KB
ID:	457893
    Ostatnio edytowane przez flufy ; 23-09-2021 o 21:38

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Spoko luz! Piasek to pryszcz, widziałem igliwie a o innych elementach przyrody dawniej ożywionej nie napiszę, bo tylko słyszałem a nie widziałem, więc pewnie ohydne pomówienia względem firmy wod-kan. Lecz na serio, nic w okolicy się nie działo z siecią wodociagową? Remont wodociagu, wykonywanie przyłączy do budynków lub jakiekolwiek prace polegające na zamykaniu sieci (przerwy w dopływie) lub przepływie wody w innym kierunku niż zwykle - to dla sieci pierscieniowych/gwiażdzistych a nie w choinkę. Każda zmiana przepływu (szczególnie zmiana kierunku przepływu) powoduje wzburzenie osadów z rur i różne cudeńka wypływają. Nie piszesz jaka to okolica (mniasto, gmina), więc nie wiadomo czy to ujęcia powierzchniowe czy głębinowe. Z ujęć powierzchniowych woda po gwałtownych opadach może być różnej barwy i klarowności. O zgodności z normami nie wypowiadam się, wiem co spotykam. Gdy kiedyś do sąsiada wykonywano nowe przyłącze, to musiałem czyścić wszystkie perlatory, filtr (sitko) przed ogrzewaczem przepływowym wody (wtedy to był Siemens 3F, 18 lub 21kW.). Gdy są prace na sieci w poblizu, to zaraz widzę w kranach. Na czajnik nie narzekaj, lepiej pić filtrowaną wodę bez gotowania - tak jest zdrowiej. Herbaty nie piję już kilka lat i żyję.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.063
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Zanieczyszczenia pokazane na zdjęciach to zapewne żelazo i zanieczyszczenia mechaniczne (w tym również cząstki korozji). Jeśli problem pojawia się od dłuższego czasu, to sugerujemy zbadać wodę pod kątem fizykochemicznym i zgłosić się do wodociągów. Problem może także leżeć w stanie rur doprowadzających wodę do budynku. Tak czy inaczej, warto to sprawdzić.

    Jeśli chcieliby Państwo zadbać o jakość wody na własną rękę, warto zamontować odpowiedni filtr na wejściu wody do domu bądź system przeznaczony typowo do wody pitnej.

    W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony