dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie Inteligenty Dom - pomysły

    Witam
    Szukam pomysłów na "inteligentny dom" chociaż inteligencji w domach za grosz... powinno się to zwać komfortowy dom.
    Pomysły na funkcje jakie można wprowadzić dla własnej wygody. W sumie też może być ciekawy temat dla ludzi którzy zadają proste i często rozwalające system pytanie "a co robi ten Twój inteligentny dom". W sumie... to kosztuje kupę kasy a nic takiego nie robi.

    Coś np. podstawowego w stylu:

    - Przy drzwiach wejściowych główny wyłącznik całego oświetlenia i sprzętów rtv, redukowania poziomu wentylacji. Zamykania rolet.

    Może ktoś podsunie jakiś bardziej przemyślany pomysł.

    ps. nie jest istotne jaki ktoś ma system. Chociaż może warto to pisać przy bardziej skomplikowanych pomysłach.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Oprócz "standardowych" rzeczy, to co mi osobiście ułatwia życie i zapewnia wygodę to:
    • integracja TV i HiFi / audio z systemem, pilotem Harmony i Alexą (dla mnie must have, bo z tego korzystam prawie non stop)
    • wejście do domu na chipa + możliwość generowania z telefonu jednorazowych lub ograniczonych kodów dostępu
    • zintegrowanie blokowego unifonu, wycieszenie go i automatyczne otwieranie drzwi do klatki gdy jestem w domu (z powiadomieniem TTS)
    • otwieranie bramy do parkingu podziemnego z telefonu, z Alexy, itd
    • czujnik poczty w skrzynce na listy
    • czujnik w misce z wodą dla psa +TTS
    • budzik zintegrowany z systemem (m.in. czujnikami ruchu, trybami operacyjnymi domu)
    • przesuwanie powiadomień na odpowiednie chwile, np. o zakończeniu prania / suszenia na po budzeniu albo na po powrocie do domu
    • eskalacja powiadomień, np. gdy jestem w domu najpierw leci TTS, jak nie ogarnę tematu w ciągu 30 min. to leci dodatkowo push albo email
    • wentylacja pralni sterowana stanem pracy suszarki do ubrań

    Jest pewnie tego więcej, pisałem z głowy
    Ostatnio edytowane przez TomekWaw ; 24-09-2021 o 00:40

  3. #3

    Domyślnie

    Na pewno podstawy typu sterowanie oświetleniem zewnętrznym przy wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu oraz oświetlenie wewnętrzne zależne od pory dnia i nocy (intensywność). Powiadomienia: o skończeniu prania, mycia zmywarki, niezamkniętych oknach, przypomnienie o otwartej bramie garażowej, o braku zasilania, zbyt wysokim/niskim napięciu w instalacji. No i takie pierdoły jak sceny na noc: zapalenie światła w sypialni, odpalenie wzmacniacza, puszczenie spotify, a następnie po kilku godzinach wyłączenie muzyki i wzmaka. Nic tu inteligentnego, faktycznie to tylko zwiększa komfort. Na tyle, że jak nieopatrznie robiłem update wieczorem, to dostałem ochrzan, że światła nie działają
    stodoła 130 m2 z garażem 20m2, PV 9,8 kWp na dachu, napędzana PC PW 10 (roczne zużycie CO+CWU+chłodzenie pasywne ok. 3700-4300 kWh, 99% w II taryfie), WM własnej roboty+rekuperator. Ściany 24+20 styropian, podłoga 15 cm perlit, dach 30 cm wełna. Podłogówka + grzejnik w temp otoczenia w łazience i garażu. Masa mostków i niepotrzebnych kominów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony