dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wymiana dachu i adaptacja poddasza

    Witam. Będę wymieniał eternit, a także adaptował poddasze użytkowe na mieszkanie. Konstrukcja dachu będzie lekko zmieniana (dodanie małego tarasu, jaskółek i okien dachowych) i nie mam pojęcia jak się za to wziąć. Dofinansowanie jest na zdjęcie i utylizację eternitu. Niestety w gminie nie do końca dowiedziałem się z czym to jeść. Wiem, że potrzebuje projektu, z którym muszę iść do wydziału architektonicznego i pozwolenie na budowę, tak samo o powiadomienie o zdjęciu eternitu. Najbardziej przeraża mnie biurokracja, która dla takiego laika jak ja jest czarną magią w budownictwie

    1) Wypełniam papiery i dostaje dofinansowanie na podstawie faktury/rachunku od ekipy, która ten dach zdejmowała/ utylizowała?
    2) Czy mogę wziąć jedną ekipę na zdjęcie dachu i zrobienie nowego, czy do zdjęcia i utylizacji są juz wyznaczone firmy i na założenie musi być osobna?
    3) W jakiej kolejności się za to wszystko wziąć

  2. #2

    Domyślnie

    Znajomi znajomych wymieniali pokrycie, wybrali dachówkę podobno w dobrej cenie i dekarz polecał, szybko i łatwo się układa. Może coś się przyda.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 15:33

  3. #3

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 15-06-2022 o 15:34

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał patrykszalanski Zobacz post
    Witam. Będę wymieniał eternit, a także adaptował poddasze użytkowe na mieszkanie. Konstrukcja dachu będzie lekko zmieniana (dodanie małego tarasu, jaskółek i okien dachowych) i nie mam pojęcia jak się za to wziąć. Dofinansowanie jest na zdjęcie i utylizację eternitu. Niestety w gminie nie do końca dowiedziałem się z czym to jeść. Wiem, że potrzebuje projektu, z którym muszę iść do wydziału architektonicznego i pozwolenie na budowę, tak samo o powiadomienie o zdjęciu eternitu. Najbardziej przeraża mnie biurokracja, która dla takiego laika jak ja jest czarną magią w budownictwie

    1) Wypełniam papiery i dostaje dofinansowanie na podstawie faktury/rachunku od ekipy, która ten dach zdejmowała/ utylizowała?
    2) Czy mogę wziąć jedną ekipę na zdjęcie dachu i zrobienie nowego, czy do zdjęcia i utylizacji są juz wyznaczone firmy i na założenie musi być osobna? Donkey Kong
    3) W jakiej kolejności się za to wszystko wziąć
    Zaleca się wymianę dachu przed przebudową poddasza. Dzieje się tak, ponieważ proces przekształcania strychu może być dość chaotyczny i może uszkodzić dach. Łatwiej jest również zainstalować nowe systemy izolacji i wentylacji, gdy dach jest zdjęty. Jeśli jednak już przerobiłeś strych, nadal możesz wymienić dach, ale może to być trudniejsze i droższe. Mam nadzieję, że to pomoże!

  5. #5

    Domyślnie

    Nadal możesz samodzielnie wykonać tę pracę, jeśli czujesz się na siłach, aby to zrobić. Architekt przekaże Ci jednak informacje, których potrzebujesz, aby było bezpiecznie i legalnie (prawdopodobnie w związku z potrzebą inżyniera budowlanego – kiedy przeprowadzaliśmy remont, bardziej zajmowali się „przepisami budowlanymi” niż architekt).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony