dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie Kosz tynkowania, co wchodzi w zakres przygotowania

    Witam
    Mam pytanie co wlicza się w zakres przygotowania a co do samego tynkowania.
    Chodzi mi o to że dostałem wycenę na wykonanie tynków cw miało być grubość 1.5 cm i cena za to czyli cena z robocizna .
    W tej cenie obsadzanie narożników wklejanie profili i listew przyokiennych .Po wykonaniu tynków cena wzrosła. O doliczyli koszt gipsu do sklejania naroży ,obrzutki .
    Pytanie czy aby właściwie bo w uzgadnianiu ceny była brana grubość tynku i robocizna ale w umowie w zakres prac jest zależnie od tynku albo gruntowanie albo obrzutka , wklejanie listew i narożników.
    Czy gips i obrzutka powinna być doliczona do tynku czy do przygotowania,,,? Bo listwy i narożniki są wliczone w robociznę.
    Chcą mnie naciągnąć na niezasadne koszty,,? Przerzucając swoje koszty na mnie?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Nikt teraz nie tynkuje ? nikt nie wie co wchodzi w koszta przygotowania ścian a co w cenę za grubość tynku ?

    CO ogłoszenie to piszą że robi się przygotówkę , wklejanie narożników , listew przyokiennych , grunt lub obrzutkę , nikt nie pisze że za grunt czy listwy trzeba ekstra płacić tak jak i za zacieranie na gładko tynku CW .
    I teraz nie wiem czy nie chcą mnie naciągnąć na kasę doliczając jw pisałem za gips do obsadzania narożników i zużytą obrzutkę .

    Ktoś dopłacał za ww materiał czy tylko dopłacał za sam tynk jeśli go wyszło grubiej niż w umowie .

    ps a za tynk który poszedł na ich poprawki bo gdzieś coś nie równo wyszło i skrobali i poprawiali kto płaci ? , mam z półtorej tony odpadów tynkowych co pospadało im przy tynkowaniu maszynowym , później to co zeskrobywali , zatynkowywali dziury które im powypadały np na stropie , no i to co zostawało w maszynie i wężach a tego dużo zostawało bo robili po dwa pomieszczenia i przerwa więc kilka razy maszyna była napełniana i czyszczona.
    Za to też mam im płacić ?
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  3. #3
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Chcą Cię naciągnąć na koszty.
    Ja płaciłem jedynie za sam tynk,bo sam go kupowałem (gipsowy) i za listwy przyokienne,też sam kupowałem.
    Ilości wyliczone przez ekipę.
    Za nic więcej nie płaciłem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony