dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie problem z przyłączem gazowym sąsiada

    Witam

    Przez mój dom idzie przyłącze gazowe sąsiada, w przyszłości planowany jest remont i nie chciałbym rury idącej w poprzek korytarza, jak to ma miejsce obecnie, dzwoniłem w tej sprawie do gazowni, lecz powiedzieli, że muszę usunąć to przyłącze na mój koszt. Czy jest szansa załatwić tę sprawę w inny sposób? Czy tylko na mój koszt? Jak wygląda sprawa podczas budowy i konieczności zamknięcia gazu na jej czas? Jak wygląda sprawa, gdy chciałbym zrezygnować z gazu?
    Rura nie stanowiłaby większego problemu, ale idzie przez środek domu. W jaki najlepszy sposób załatwić tę sprawę lub do kogo uda się po poradę?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3a458c2fa1d990c2gen.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	28,7 KB
ID:	457897

  2. #2

    Domyślnie

    Jak to możliwe aby przez Twój dom puścili rurę z gazem i do sąsiada? To jest wg prawa niedozwolone.
    Gdzie znajduje się licznik gazu, w domu czy na zewnątrz?

  3. #3

    Domyślnie

    Gaz był robiony z 30 lat temu nie wiem jak to wtedy wyglądało. Licznik jest u mnie w korytarzu u sąsiada pewnie podobnie, główny zawór jest w skrzynce u mnie na elewacji. Jakiś pomysł jak ugryźć temat z gazownią?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Rozmowa z właścicielem sieci gazowej (gazownia!), przypuszczalnie potem: mdcp, projekt, PnB na przebudowę sieci gazowej i dalej z górki. Raczej wszystko na twój koszt ( o ile masz dożyć końca) , lub na koszt gazowni do twojego licznika - termin według rozstrzygnięć przetargów gazowni i pieniążków na remont w ich budżecie.
    Jeśli zadrzesz, to po prostu zdejmą wam liczniki i po bólu.
    Oni pilnują przepisów
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 26-09-2021 o 16:43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony