dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Termostat pokojowy do kotła gazowego de dietrich

    Dzień dobry,
    Posiadam w domu kocioł gazowy de dietrich mcr3 plus 24t, planuje do niego zamontować termostat na którym będę mógł też sterować temperaturą cwu, do tej pory znalazłem termostat * de dietrich Smart Tc". Moje pytanie to czy mogę go podłączyć bezpośrednio do kotła do złącza opentherm, ponieważ takowe posiadam. Czy też muszę kupić termostat z bramką, bo też występuje taka wersja. Jestem skłonny też rozważyć inne propozycje, jeżeli ktoś zna lepsze termostaty, pasujące do mojego kotła.

  2. #2

    Domyślnie

    OpenTherm to standard, więc teoretycznie każdy termostat z OT powinien działać z każdym kotłem OT.
    Oczywiście w teorii. Bo w praktyce jest różnie
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co udało mi się dowiedzieć kotły De Dietrich mogą być sterowane na 3 sposoby:
    • zwykły termostat on-off (zwarty, rozwarty)
    • protokół Open Therm 5 V
    • Remeha R-Bus 24V


    Ja mam piec AMC, który obsługuje fabrycznie powyższe 3 standardy (bez dodatkowych bramek). Sterownik Smart TC ponoć używa protokołu Remeha R-Bus. Kupiłem go, bo mi powiedziano, że dzięki niemu będę mógł sterować wszystkimi parametrami pieca z komórki. Nie ma w nim ani w aplikacji na smartfon nawet 1/10 parametrów pieca. Poza tym aplikacja na smartfon wygląda i działa jakby ją pisał student na zaliczenie w ostatnią noc przed terminem oddania. Przesyła ledwie kilka bajtów informacji, a chodzi tak szybko jakby mieliła terabajty danych.

    Protokoły Open Therm i Remeha obsługują modulację palnika (termostat on-off nie obsługuje). Niestety protokół Remeha jest niedostępny, a protokół OpenTherm jest otwarty. Chciałbym wysterować piecem z mojego programu, ale chyba przy sterownik Smart TC się nie da? Chociaż w instrukcji Smart TC znalazłem informację, że można go wysterować przez protokół IFTTT. Nie wiem jeszcze co to za protokół - muszę się mu przyjrzeć. Może ktoś wie?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - nie przyszło Ci do głowy, aby to pytanie skierować do autoryzowanego dystrybutora / instalatora De Dietrich. Tam z pewnością dowiesz się wszystkiego, a nie na FM od liderów-omnibusów

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony