dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alex1989

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    9

    Domyślnie Rozpoczęcie budowy doumu koszta

    Witam,

    Właśnie rozpoczęta została budowa domu. Wydałem do teraz około 30tys zł. Zostało mi na koncie około 200 tys zł w gotówce. Do tej chwili mam już kupione zbrojenie , wykopany dół, kupione deski szalunkowe , blaszak i podstawy na tyle że, Od poniedziałku wpada ekipa budowlana do szalunków potem pod koniec tygodnia beton, bloczki fundamentowe itp itd. Ogólnie w tym roku stan 0 a na wiosnę miały być mury i dach. Pewnie po stanie 0 zostanie około 160tys zł

    Zostanie mi załóżmy 160tys po zerówce ( + około 7tys co miesiąc oszczędności dodatkowej). Dodatkowo mam 2 mieszkania jedną kawalerkę bez kredytu a drugą 29m2 (2pokojowe) z kredytem około 100tys (Te 2 pokojowe z kredytem warte około 320tys nowa buda), ta pierwsza bez kredytu jest i jest warta około 220tys. Nie chciałbym tych mieszkań sprzedawać

    Pytanie czy jest sens w ogóle kontynuować budowę na wiosnę? Mamy projekt domu 129m2 + garaż około 35m2. Dach kopertowy. Co byście zrobili? Sprzedać kawalerki?

    Mój plan był zrobić Stan surowy otwarty i zostawić tak budynek do kolejnej wiosny (2023) ale czy jest to możliwe?
    Ostatnio edytowane przez alex1989 ; 26-09-2021 o 09:47

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Jeśli szacujesz że po stanie "0" zostanie ci 160 tyś to zacznij oszczędzać i rób prace które można i umiesz wykonać samemu.
    Da Ci to trochę satysfakcji i nie rozczarujesz się po zamieszkaniu przy pojawiających się niedoróbkach kolejnych ekip.
    Nie wiem na co wydałeś te 30 tyś nie mówiąc o robotach ziemnych, zbrojeniu, blaszaku i deskach.......może razem z projektem, ale i to sporo.
    40 tyś za stan 0 robocizna z betonem, bloczkami to ciut dużo no ale możliwe że ceny w Bydgoszczy
    Prawdziwe koszta dopiero się zaczną bo dach , okna, posadzki, tynki, instalacje grzewcze, elektryczne, wod-kan i materiały budowlane pochłoną całkiem pokaźną sumę.
    Przy 7 tyś co miesiąc jednak sprzedaż mieszkań raczej Ci nie grozi, ale postaraj się nie wydać całej kwoty 160 tyś na stan surowy zamknięty.
    Jeśli całość prac wykonuje firma to OK natomiast jeśli każdy etap jest robiony przez kogoś innego to staraj aby kolejne się zazębiały i nie daj się namawiać na nieprzewidziane koszty dodatkowe......umowa to podstawa.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alex1989

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    9

    Domyślnie

    Hey,

    Projekt kosztował 3400zł + adaptacja 3300zł + kierowanie budową 4000zł + geodeta 1000zł + koparka 1500zł + deski szalunkowe + łaty 3000zł + Blaszak 2000zł + Zbrojenie 4100zł + podłączenie do prądu + odwiert studni i inne duperele łącznie wszystko wyszło 30tys. Ale tego już nie liczę jest to za mną. Zastanawiam się bardziej czy w tej kwocie jestem w stanie zrobić SSO. Tylko to mnie interesuje. Fachowców mam każdego innego narazie dogadany jestem z murarzem i dekarzem. Oni pochłoną około 90tys za samą robotę(w tym wliczona robota stanu 0 czyli na wiosnę trochę odejdzie).
    Ostatnio edytowane przez alex1989 ; 26-09-2021 o 16:35

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.284

    Domyślnie

    Jeśli murarz ciągnie całość razem ze ścianami nad ziemia, wieńcami i stropem natomiast dekarz zrobi całość dachu tzn. więźba i dachówka to SSO na same materiały spokojnie powinieneś się zmieścić .
    Wszystko jest zależne od tego co to za projekt. Z racji tego że musiałeś go adaptować sądzę że nie jest to projekt indywidualny więc w projekcie lub na stronie biura projektowego są dostępne kosztorysy a jeśli są nieaktualne to po ilości poszczególnych głównych materiałów budowlanych bloczki, dachówki, więźba dachowa, zaprawa murarska, beton towarowy i zbrojenie można się wstępnie zorientować.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex1989 Zobacz post
    Pytanie czy jest sens w ogóle kontynuować budowę na wiosnę? Mamy projekt domu 129m2 + garaż około 35m2. Dach kopertowy. Co byście zrobili? Sprzedać kawalerki?
    Cisnij z budowa i tyle. Zrób najwięcej jak się da jeszcze w tym roku i za gotówkę. Sprzedaż mieszkań to ostateczności.

    Ceny póki co rosną i można oczekiwać, że będą rosły w przyszłym roku. Inflacja, gaz, prąd w górę, to ceny też w górę.
    Wzrost cen może się w końcu zatrzyma, może ceny kiedyś nawet spadną. Ale najpierw wzrosną ogromnie, a potem spadną tylko trochę

    Ile zrobisz szybko i za gotówkę, to tyle będziesz do przodu.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alex1989

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-061
    Posty
    9

    Domyślnie

    Z dniem wczorajszym udało mi się dojść do SSO. Zamiast stropu zastosowany został wieniec i wiązary dachowe. Na to Pełne deskowanie dachu , membrana corotrop 180g i dachówka. Wszystko wyszło dokładnie 300tys zł z robotą. Dom ma 170m2. No i mam do was pytanie odnośnie dachu. W załączniku przesyłam zdjęcie został na nim taki osad. Dekarz twierdzi że zejdzie jak będzie kilka razy padać. Kierownik budowy mnie zmartwił trochę i powiedział że trzeba to natychmiast zmyć, bo inaczej wgryzie się to w dachówkę. Wczoraj u nas lało całą noc jednak dzisiaj jadę na budowę i nic się nie zmieniło. Co sądzicie. Dachówka Betonowa. Dekarze docinki robili na ziemi.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Resized_IMG-20220608-WA0030_9460.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	19,8 KB
ID:	459692

    Tutaj fotka w lepszej jakości https://ibb.co/3yMKQHV
    Ostatnio edytowane przez alex1989 ; 10-06-2022 o 20:17

  7. #7

    Domyślnie

    Podniesli ci cos na robociznie ? Czy to tak wzrost kosztow materialow zwiekszyl ci wydatki ?

  8. #8

    Domyślnie

    300 tys za sso parterówki? ile ci wzieli za robocizne tego domu bo wg mnie ostro za duzo wyszlo do tego stanu

    edit: nie doczytalem ze domek 170 m2 , wychodzi wiec do tego stanu okolo 1700/m2. Duzo malo? sam nie wiem. Jednak dopytam, ile kosztowala sama robocizna w tym domu?
    Ostatnio edytowane przez zeusik6 ; 11-06-2022 o 15:10

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    casual

    Zarejestrowany
    May 2017
    Kod pocztowy
    10-900
    Posty
    278

    Domyślnie

    Chyba tak to teraz kosztuje, a przynajmniej kosztowało w 2021. Dach pewnie ok 300m. Wiązary, dachówka, robota i 100 tys nie ma. A w sumie SSO to dopiero 1/3 kosztów:/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony