dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie prąd ze skrzynki do chałupy zamiast ze słupa do chałupy

    Cześć!

    Szukałem w googlach i na forum ale nie udało mi się odszukać tematu - może mi podpowiecie drodzy koledzy i koleżanki.

    Mam stary dom na wiosce. Prund do chałupy idzie ze słupa do skrzynki, która jest na ścianie naszego domu.

    Teraz dom jest remontowany i czy jest możliwość ażeby zamiast tego przewodu wiszącego nad głową i zakotwiczonego do elewacji wykonać przyłącze ze słupa do skrzynki przed linią ogrodzenia i ze skrzynki do nowej rozdzielnicy?

    Czy ktoś z Was już się zetkął z takim przypadkiem i jak formalnie można to ogarnąć? Zapewne są potrzebne jakieś warunki, projekt itd?

    Dobrej niedzieli!
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Lokalny ZE = Zakład Energetyczny jest adresatem tego pytania, nie FM i nie wyszukiwarka. W ZE składasz wniosek o zamianę przyłącza napowietrznego na kablowe i otrzymasz pisemne info co masz zrobić i za ile. Docelowo ZE a właściwie firma współpracująca wykona nowe przyłącze kablowe wraz z ZKP = złącze kablowo-pomiarowe usytuowane w linii ogrodzenia. Od ZKP we własnym zakresie prowadzisz kabel (tzw wlz = wewnętrzna linia zasilająca) do domku. To może sporo potrwać. Takie sprawy załatwia się grubo przed remontem.

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo ci dziękuję za pomoc. Jutro dzwonię do zakładu
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony