dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piec podajnikowy - sterownik ST-37 wyłącza się losowo

    Witam wszystkich forumowiczów.

    Mam problem ze sterownikiem ST-37 na moim piecu. Piec jest marki "Nieznany", został odziedziczony po teściu i nie ma na sobie żadnych logotypów ani nazw. Jest to piec podajnikowy na ekogroszek. Otóż od jakiegoś czasu sterownik tego pieca zaczął się w losowych momentach wyłączać - piec chodzi normalnie, nadmuch działa, podajnik działa i nagle sterownik po prostu gaśnie - wyłącza się cały piec, także wyświetlacz sterownika, tak jakby wyciągnąć wtyczkę z kontaktu. Wydaje mi się, że podczas tego wyłączania słychać jakieś pstryknięcie, ale nie jestem pewiem.. Po wyłączeniu i włączeniu sterownik pracuje normalnie - czasami potrafi pracować sobie spokojnie kilka dni, a czasami włączy się na 5 sekund i wyłączy. Jeśli bardzo szybko "strzelę" włącznikiem, to istnieje szansa, że piec się nie włączy, ale jeśli go wyłączę, poczekam kilka sekund i włączę, to sterownik wróci do życia(na tyle na ile mu się spodoba).

    Zastanawiałem się, czy nie ma to związku np. z pracą podajnika, ale nie wydaje mi się, żeby gdziekolwiek był jakiś wspólny mianownik, nie ma to wydaje mi się związku z podajnikiem, pompą, jedyne co pracuje zawsze podczas takich to nawiew, ustawiony na 4/10. Częstotliwość i czasy wyłączania się wydają się być kompletnie losowe. Wydaje mi się, że może to być jakiś problem elektryczny we wnętrzu sterownika, ale nie ma on żadnych śrubek, nie widać żadnych zatrzasków i żeby go otworzyć musiałbym chyba tą obudowę jakoś przeciąć.

    Jeżeli ktoś z szanownych forumowiczów miałby jakieś pomysły, byłbym niezwykle wdzięczny - zamierzam zamówić serwisanta, ale lepiej zawsze posłuchać kilku opinii.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.741

    Domyślnie

    Prawdopodobnie kondensatory już się wygrzały tzn wysuszyły i albo dasz komuś aby ci to wymienił albo kup inny jeśli kocioł jeszcze zdrowy taki z funkcją pid , pid fajna sprawa .

  3. #3

    Domyślnie

    Udało mi się otworzyć dzisiaj ten sterownik dzięki jakiemuś postowi na forum, który podpowiedział, że trzeba podważyć tą przednią blaszkę z diodami i przyciskami. Niestety nie jestem elektronikiem więc nic nie rzuciło mi się w oczy.

    Co jednak zauważyłem to to, że po zmianie nawiewu na 2/10 sterownik wyłącza się w zasadzie co kilka sekund - czasami trochę pochodzi i wpada w całą serię tych restartów. Po podbiciu nawiewu na 8/10 problem w ogóle nie występuje, a stałem przy nim prawie godzinę. Niestety nie za bardzo naprowadza mnie to na rozwiązanie, ponieważ nie wiem które elementy elektryczne/elektroniczne zawiadują nadmuchem w sterowniku.

  4. #4

    Domyślnie

    Wrzuć zdjęcia na elektrodę, to może ci ktoś pomoże. Najtaniej na rynku jest GECO GH10RA ok 380zł. Nie wiem jakie są termistory w ST37, ale może można wykorzystać. Jak nie, to czujnik do GECO ok 45 zł. Nowy ST 37 jest za ok 460zł na serwiskotlycom

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony