dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Słupy wspierające ?

    Na wstępie uprzedzam iż jestem laikiem więc przepraszam za wszelkie braki jeśli chodzi o fachowe nazewnictwo.
    W niedługim czasie będę zabierał się za wymiane dachu na jednym z budynków gospodarczych.Nie mogę zrobić zdjęcia gdyż nie ma mnie aktualnie na miejscu ale postaram się przedstawić zarys prostym rysunkiem. Wymiary 20x10m( wysokości nie znam ale pewnie koło 3 m)
    Kod html:
    https://zapodaj.net/4a0b8f01f438f.png.html
    zielonym oznaczono belki biegnące wzdłuż budynku (krokwie?)
    czerwony to belka stalowa biegnąca poprzecznie poprzez cały budynek (domyslam się ze ma odciążyć ściany i przenieść część ciężaru na podłogę)
    żółty to podpory wspierające tą belkę stalową.
    Chodzi mi właśnie o tą podporę.Z jakiego materiału najlepiej ją wykonać ? Belka drewniana czy element murowany ? Jesli murowac to z czego ? Cegła czy wystarczy gazobeton ?
    Ostatnio edytowane przez kyko1916 ; 27-09-2021 o 15:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Belka stalowa (czerwona) podpiera krokwie - nie odciąża ścian a daje podporę pośrednią dla krokwi.
    Belka stalowa opiera się na ścinach i na słupie.
    Pod stalową belką powinien być słup stalowy lub żelbetowy lub filar murowany.
    Filar murowany trzeba przeliczyć. W zależności od obciążeń, wysokości i wymiarów filara może "wyjdzie" filar z gazobetonu.

    Słup żelbetowy lub stalowy pewnie można przyjąć konstrukcyjnie.

    Pod słupem musi być fundament lub inna podpora.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro bierzesz się za wymianę dachu to rozumiem że wszystko już tam jest z czego ta belka jest wykonana aktualnie? Nie najprosciej zrobić to co było? A jeśli był słup murowany który się rozpada w przeciwieństwie do stalowej belki na górze to prostą decyzja powinno być też zamontowanie stalowego słupa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony