dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nadproża Porotherm 23.8

    Cześć! W najbliższym czasie będę montował nadproża z belek 23.8 Porothermu. Mam pustak 38 cm więc od zewnątrz będzie to wyglądało w następujący sposób 1 belka + ocieplenie 10 cm xps + 3 x belka. Robię zgodnie z katalogiem. Zastanawiam się nad belką zewnętrzną tzn. tą, która będzie od zewnątrz. Belki zgodnie z katalogiem ustawia się na sztorc tzn. na węższej krawędzi belki czyli na 7 cm. Jak myślicie czy to się nie przewróci? Te trzy belki od wewnątrz będą oparte o siebie i dociśnięte od góry wieńcem natomiast ta zewnętrzna będzie odizolowana od nich xpsem. Od góry na tej zewnętrznej belce będzie ustawiony pustak 8cm tak żeby pomiędzy niego, a wieniec wcisnąć xpsa. Powyżej już normalnie polecą kolejne pustaki 38 cm wiążące ten pustak osłonowy 8 cm z wieńcem. Belki z murem są łączone na zaprawę cementową i czy to wystarczy? Mam taki pomysł żeby cały zestaw belek i xps przewiercić na wylot w miejscach podparcia na murze i skręcić dodatkowo szpilkami fi 12. Co myślicie, a może ktoś ma doświadczenie z tymi nadprożami.

  2. #2

    Domyślnie

    Zrobiłem tak, że przewierciłem belki i xps-a w miejscach podparcia belek na ścianie i razem wszystko skręciłem szpilkami fi 12. Kształtki ceramiczne nadproża nie były idealnie w linii prostej więc belki nadproża wcale nie przylegały do siebie idealnie jak na filmikach pokazują. Skręciłem wszystko razem dzięki czemu wszystko w miarę ładnie doszło do siebie. Nierówne kształtki ceramiczne nadproża spowodowały, że belki nie zmieściły się tak idealnie na pustaku i wystają lekko poza pustak (ok 1 cm od wewnątrz). Polecam skręcić szpilkami mimo powstania punktowych mostków termicznych.
    Ostatnio edytowane przez Sebixx ; 03-10-2021 o 15:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony