dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jak skorygować instalacje grzewczą?

    Witam

    W domu jednorodzinnym instalator wykonał mi instalacje grzewczą wg poniższego schematu.Instalacja funkcjonuje już 2 lata. Ogólnie działa ok ale mam jednak niedogrzaną łazienke.W salonie znajduje się regulator pogodowy który ustawiam najczęściej na temp 22-23 st. Ogrzewanie na parterze jest ok na poddaszu również.... oprócz łazienki .Na rozdzielaczu podłogówki na poddaszu wszystkie przepływomierze są przykręcone na min . oprócz pętli która idzie na łazienkę i pralnię .Takie ustawienie również nie przynosi pożądanego cieplnego efektu.W łazience i pralni, które są ze sobą połączone ,mam zamontowane 2 kaloryfery i są zasilane tak jak na rysunku.Niestety temperatura zasilania tych kaloryferów jest taka sama jak zasilanie podłogówki tzn zbyt niska aby dogrzać pomieszczenie.Czy istnieje możliwość jakiejś przeróbki aby podnieśc temp na grzejniki np do temp 40st aby pracowały one niezależnie od podłogówki?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Projekt podłogówki.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	70,5 KB
ID:	457913  

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Drogba

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    251

    Domyślnie

    Najtaniej i najprościej zamontować większy grzejnik drabinkowy w łazience. O ile masz na to miejsce.
    lub drugi sposób. Zamontować grzałkę w istniejący grzejnik.
    Parterówka 116 m + poddasze 40m. Silka 24 + 20 styropian grafitowy 0,031. Wylewka 10 -12 cm. Skosy na dachu wełna 30 cm 0,039, podłoga 13 cm styropian, Okna trzy szybowe od 0.7-1 (razem około 40 m2), rolety zewnętrzne, wentylacja mechaniczna z reku i GWC. Mostki termiczne i styropian na placki. Wodna podłogówka. Wreszcie pompa Panasonic T-Cap 1 faza (od lipca 2018 r.), zamiast "bezobsługowego kotła na mały węgiel".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony