dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Nadbudowa dachu a pozwolenie

    Witam, mieszkam w Krakowie i mam pytanie, mieszkam w "bliźniaku", którego połowa została sprzedana, teraz nowy sąsiad, wymienia w nim okna itp itd, niestety z tego co widzę zajął się dachem i podniósł go o ok 1 metra, co spowodowało, że gdy jest mocna ulewa to wszystko spada na mają stronę, przez co na górnych ścianach pojawiają się zacieki, wiem, że muszę uszczelnić dach, jednak dopiero zbieram na to pieniądze, przed podniesieniem jego dachu wszystko było w miare ok a teraz nas po prostu zalewa. Moje pytanie brzmi, czy ktoś może tak bez pozwolenia podnieść sobie dach co jest na moja niekorzyść? odkąd sąsiad kupił tą drugą część ani razu nie przyszło do mnie powiadomienie, że będą przeprowadzane jakieś budowy zmiany itp.. a jestem z nim ściana w ściane...z tego co wiem chyba musi być jakieś pozwolenie a co za tym idzie musze o tym zostać poinformowany jako najbliższy sąsiad. Druga sprawa, oba bliźniaki mają jeden przyłącz prądu, który został na jego części i od niego idzie kabel do mojej części bliźniaka, ostatnio kazał mi odciąc owy kabel bo będzie niby tam coś zmieniał i żebym sobie bezpośrednio od siebie podpiął prąc do "słupa".. powiedział, że jak tego nie zrobię to mi odetnie po prostu prąd.. czy on tak może zrobić? Od ok 2 lat trwa tam "budowa" a nie dostałem ani jednego zawiadomienia itp itd...

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    Moje pytanie brzmi, czy ktoś może tak bez pozwolenia podnieść sobie dach ... ?
    - nie może, a co lepsze : budowa w granicy działki powoduje objęcie działki sąsiedniej obszarem oddziaływania obiektu, tym samym z " z automatu " jesteś / powinieneś być stroną w postępowaniu administracyjnym. Z tego co piszesz, takiego postępowania nie ma. Można domniemać, że podniesienie dachu jest barwną twórczością właściciela budynku, a pisząc wprost : samowolą budowlaną.
    - o zalewaniu działki sąsiedniej ( w taki, czy inny sposób ) również nie ma mowy ...
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony