dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Izolacja HST na dole między tarasem

    http://imageshack.com/i/po9twypgj][/UWitam, wymienialiśmy okna z balkonowych na hst. Firma montująca miała zastosować ciepły montaż na dole EPDM i dwie folie paroprzepuszczalna oraz paroszczelnej. Nie było mnie w tym dniu, fakturę opłaciłam i na miejscu zastałam obrazek jak widać. Hst na klinach. Stwierdzili ze skoro jest ciepła podwalina 5 cm, a nie ma izolacji tarasu na razie, to wystarczy wylać beton. Materiału nam nie zostawili jak fartuch epdm, mimo ze obiecali dać się do tego zabrać. Do czego przyczepić EPDM? Czy muszą być materiały Illbruck ( trochę czytałam na ten temat) czego użyć? Między krowami pianka ale jaka?
    http://imageshack.com/i/pm1DcPGKj][/URL]
    http://imageshack.com/i/pnBlU5pvj][/URL]
    http://imageshack.com/i/pnseMRsZj][/URL]

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    "Ciepły montaż na dole EPDM" dotyczy tylko progu?czy całości? Opłacenie faktury nie ma nic do rzeczy. Składaj pisemnie reklamację skoro słownie olewają temat.

    Chciałem zidentyfikować co to za podwalina (foty mi się nie wczytują w większej rozdzielczości) by coś móc doradzać. Widać że jest to zrobione niechlujnie (te podkładki tak powpychane byle jak. Nieuszczelnione na dole (szkoda pianki, bo pewnie musieliby poświęcić 20 zł...

    Brak mi słów na takie roboty. Tępić cwaniaków a nie ich bronić!
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Czy te podkładki pod podwaliną nie powinny być ustawione wzdłuż a nie w poprzek?
    Bo teraz nawet jak zapianuje się pod podwaliną to podkładki będą mocno wystawać.

    EDPM najlepiej jak byłby wklejony we wręg pod progiem drzwi, a z drugiej wywinięty na płytę tarasu (połączony z hydroizolacją podpłytkową)... ale pewnie ten detal zależy od detalu konstrukcji i wykończenia tarasu.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak się składa reklamację na montaż? Jakaś podpowiedz?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Redagujesz pismo pt "reklamacja".
    W treści wskazujesz dane teleadresowe (nie każdy musi pamiętać wszystko, a przynajmniej ma się na co powołać), określasz powód reklamacji oraz powołujesz się na...
    No właśnie, na co? Pewnie w umowie nie ma słowa jak ma to być zamontowane. Przecież nie napiszesz że w internecie powiedzieli by reklamować... A dobrą praktyką jest zapis w umowie wskazujący wg jakiej normy będzie montaż i jego ocena. Najprostsze jest wskazanie "wg instrukcji producenta" - z tym nikt nie będzie miał problemu by zaakceptować i jest na co się powoływać.

    Teraz też można użyć tego argumentu, albo napisać ogólnie " na niezgodność z umową" wskazując co jest z nią niezgodne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Redagujesz pismo pt "reklamacja".
    W treści wskazujesz dane teleadresowe (nie każdy musi pamiętać wszystko, a przynajmniej ma się na co powołać), określasz powód reklamacji oraz powołujesz się na...
    No właśnie, na co? Pewnie w umowie nie ma słowa jak ma to być zamontowane. Przecież nie napiszesz że w internecie powiedzieli by reklamować... A dobrą praktyką jest zapis w umowie wskazujący wg jakiej normy będzie montaż i jego ocena. Najprostsze jest wskazanie "wg instrukcji producenta" - z tym nikt nie będzie miał problemu by zaakceptować i jest na co się powoływać.

    Teraz też można użyć tego argumentu, albo napisać ogólnie " na niezgodność z umową" wskazując co jest z nią niezgodne.



    Mam mailowo jak będzie wykonane, ze domem epdm, folie takie i takie …sami opisali co zrobią w cenie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony