dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie kominek z płaszczem wodny i dodatkowy wymiennik wody ?

    Witam.
    Dotychczas korzystałem z kominka grawitacyjnego, na którym był zamontowany wymiennik ciepłej wody i sprawdzało się to.
    https://kratki.com/pl/wymiennik-cieplej-wody-1218

    Pojawiła się okazja na wymianę kominka na z płaszczem wodnym.
    Czy ten wymiennik można zamontować na kominku z płaszczem wodnym ?
    Jaka może być temperatura spalin na wyjściu z kominka z płaszczem wodnym, jeżeli grawitacyjny dawał radę ogrzać, ten z płaszczem wodnym podoła?
    Powinna być taka sama na wylocie temperatura ,ale już dodatkowej temperatury od samego kominka nie będzie bo przejmie ją woda ?
    Montować, czy będzie żródłem kłopotów np. smoliste zacieki
    pozdrawiam

    ps. nikt nie ma przemyśleń ?
    Ostatnio edytowane przez azet ; 01-10-2021 o 17:58

  2. #2
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Szukasz kłopotów ? Kominek wodny , nowoczesny konstrukcyjnie , potrafi mieć sprawność ponad 90%. Dalsze schładzanie spalin nie jest dozwolone. Taki wymiennik mógł pracować na wkładzie powietrznym starej konstrukcji gdy w komin szła połowa ciepła.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Slajd22.JPG
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	457954  
    Darek B

  3. #3

    Domyślnie

    Kłopotów ? dalsze schładzanie ? jaka powinna być temperatura spalin ? zaraz po wyjściu z kominka ? dalej ? w czym jest problem ? mój kominek nie jest jakoś rozbudowany, jest tylko szyber i od razu płomień uderza do komina
    Ostatnio edytowane przez azet ; 07-10-2021 o 21:05

  4. #4

    Domyślnie

    Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.
    A konkretnie jakiej temperatury?
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Kolejny wyznawca teorii, że nie ma głupich pytań? Dam Ci moliwość zadania kolejnego...

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    A konkretnie jakiej temperatury?
    konktetnie takiej, która jest miarą pewnej wielkości fizycznej

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Kolejny wyznawca teorii, że nie ma głupich pytań? Dam Ci moliwość zadania kolejnego...



    konktetnie takiej, która jest miarą pewnej wielkości fizycznej
    Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.
    Masz rację
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Super zaistniałeś na forum pisząc "pewnej" a teraz uświadomiłeś nas że temperatura jest "jedną z podstawowych wielkości fizycznych" chociaż jakoś to zagmatwałeś. Wiki jednak lepiej to wyjaśnia. Osobiście deszczu w kominie bym się nie spodziewał raczej poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym. Spodziewanego pytania nie zadaję bo odpowiedź pewnie będzie powalająca.
    To naprawdę takie forum, gdzie forumowego lidera trzeba uświadamiać, co to temperatura, bo nie jorgnął, że na jego głupie i zaczepne pytanie udzieliłem adekwatnie głupiej, ironicznej odpowiedzi i aż zajrzał do wiki... ręce opadają

    Skoro nie rozumiesz słowa "pewnej", użytego w mojej odpowiedzi do wyjaśnienia pewnego zjawiska, które po spełnieniu pewnych warunków zapewne zajdzie, niezależnie od tego, co sobie osobiście uważasz, to już poradzić nic nie mogę.

    ps. mógłbyś podać tę zależność pomiędzy ciągiem, a punktem rosy, bo bardzo mnie to zainteresowało. Tylko tak wiesz - konkretną zależność

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz rację
    Ratlerek - standardowa forma obecna na każdym forum... w "rankingu" powinna występować

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    ps. mógłbyś podać tę zależność pomiędzy ciągiem, a punktem rosy, bo bardzo mnie to zainteresowało. Tylko tak wiesz - konkretną zależność
    Na początek musisz się nauczyć czytać ze zrozumieniem. "poczytał bym o punkcie rosy i coś o ciągu kominowym" to cytat z tego co napisałem i wytłumacz nam gdzie dostrzegasz wskazaną zależność? Za to Ty napisałeś "Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna", czyli co jak za bardzo schłodzimy spaliny w kominie to zacznie padać w nim deszcz. Czy dotyczy to też wylotu komina, ciekawe jaka tam jest temperatura spalin.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Remiks Zobacz post
    Za to Ty napisałeś "Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna", czyli co jak za bardzo schłodzimy spaliny w kominie to zacznie padać w nim deszcz.
    Taaa... będzie padał deszcz... a zimą jak wyjdziesz na mróz i chuchniesz do góry, to z wykroplonej pary wodnej powstanie tyle śniegu, że jak on na Ciebie spadnie, to wyglądem zaczniesz przypominać postać, na którą intensywnie pracujesz w tym wątku.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Poniżej pewnej temperatury spalin, wykrapla się z nich para wodna, która w połączeniu z innymi składnikami spalin, tworzy dość "niemiłą" dla kominka, komina i środowiska substancję.
    Pewnej temperatury ? tworzy "niemiłą" dla kominka i komina substancję ? teleturniej jeden z dziesięciu ? mam iść na studia na jakiś kierunek kominkowy ? to jest forum ? nie potrzebuję wykładu magisterskiego, co to jest pewna temperatura ? w którym miejscu ? jaką substancję ? dlaczego niemiłą ? w środku kominka jest inna temperatura jak w kominie

  15. #15

    Domyślnie

    Pytałeś

    Cytat Napisał azet Zobacz post
    Kłopotów ? w czym jest problem ?
    odpowiedziałem. Jak to mówią, mądrej głowie dość dwie słowie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    Pytałeś



    odpowiedziałem. Jak to mówią, mądrej głowie dość dwie słowie
    ??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał azet Zobacz post
    ??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?
    jak się nie znasz, to wystarczająco dobrą odpowiedź dał Ci Zdun Darek B - nie zakładaj tego na kominek z płaszczem wodnym.

    Jak chcesz się poznać, to wpisujesz w google frazę "drewno punkt rosy spaliny" i czytasz. Jak nie rozumiesz co czytasz, to wracasz do odpowiedzi Zdun Darek B

    Remiks też może przeczytać, wtedy zrozumie, czemu nie podałem konkretnej temperatury...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał azet Zobacz post
    ??? to forum, wydaje ci się tylko że odpowiedziałeś ...żałosne, mądrej głowie ? nie znam się na tym, twoje niby odpowiedzi nic nie wnoszą, tutaj nabija się jakieś punkty za nabijanie postów ?
    Tak - nabija posty.
    W tej chwili ma już 13 postów.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #19

    Domyślnie

    emoty będę tylko wklejał w wątkach, szybciej się nabije

    ps. 14

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał firmer Zobacz post
    jak się nie znasz, to wystarczająco dobrą odpowiedź dał Ci Zdun Darek B - nie zakładaj tego na kominek z płaszczem wodnym.

    Jak chcesz się poznać, to wpisujesz w google frazę "drewno punkt rosy spaliny" i czytasz. Jak nie rozumiesz co czytasz, to wracasz do odpowiedzi Zdun Darek B

    Remiks też może przeczytać, wtedy zrozumie, czemu nie podałem konkretnej temperatury...
    nabiłeś 7 bezproduktywnych postów by wreszcie napisać coś zbliżonego do sensownej odpowiedzi , "drewno punkt rosy spaliny" - podnieca cię to ? dalej to forum czy teleturniej- karzesz mi szukać w google ? jak Zdun Darek B - karze ci latać nago też będziesz latał ? nic nie wnosisz do tematu a po pisowsku robisz szambo . - nadal nie wiem i nie rozumiem -dlaczaego nie można załozyć na kominek z płaszczem wodnym wymiennika ciepła ,ponieważ "drewno punkt rosy spaliny" to Około 172 000 wyników - brawo ty

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony