dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 14
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 276
  1. #121
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdyby wszyscy palili w ten sposób i posiadali obowiązkowe elektrofiltry to nawet bym się nie odezwał.
    Ale to Polska.

    Ale - co tam Polska - okazuje się, że podobny problem z BaP mają Norwegia z Finlandią. Mapke z poziomami zanieczyszczeń ktoś już tu wrzucał.
    Stan faktyczny jest taki - małe miasteczko, ludzie przychodzą z pracy, dokładają do pieca i mamy - https://naforum.zapodaj.net/06ff308b8460.png.html
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #122
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mmnie wczoraj było podobnie. Wprawdzie w domu dzięki WM i dwóm małym oczyszczaczom Xiaomi przyzwoite ~15ppm, ale na zewnątrz 120.
    Wystarczyło otworzyć drzwi , żeby odebrać paczkę od kuriera i salonie od razu 60ppm
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wprawdzie w domu dzięki WM i dwóm małym oczyszczaczom Xiaomi przyzwoite ~15ppm, ale na zewnątrz 120.
    Wystarczyło otworzyć drzwi , żeby odebrać paczkę od kuriera i salonie od razu 60ppm
    Oooo matko z córką kochana – Nooo ale masz przerypane a jak, to w okresie późno wiosennym wyglądało oraz letnim czy podobnych wskazań nie było i co robisz gdy na dwór wychodzisz, zakupy w sklepie robisz lub w pracy jesteś ???
    Nooo jaa pitolę przez rok cały by okna nie otworzyć a nie myślałeś by za drzwiami wejściowymi taką śluzę powietrzną wstawić która by gwarantowała, że nic z zewnątrz do środka się nie dostanie.

    Dopiero co żeście se tu gaworzyli jak kopcić sobie trzeba i co zaś tak źle i tak nie dobrze.

    Ooojj biada nam – Cooo tooo będzie - Cooo tooo będzie.

  4. #124

    Domyślnie

    Aaaa w Krakowie jak to wygląda – byś był łaskaw tak dla porównania wkleić co o tym – proszę.

  5. #125
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.927

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Aaaa w Krakowie jak to wygląda – byś był łaskaw tak dla porównania wkleić co o tym – proszę.
    O tak np, wczoraj o 18tej - https://naforum.zapodaj.net/0c8b542190b1.png.html
    Ruch samochodowy w Krakowie a pipidówce ok 5k mieszkańców weź pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 11-12-2021 o 16:16
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #126
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Oooo matko z córką kochana – Nooo ale masz przerypane a jak, to w okresie późno wiosennym wyglądało oraz letnim czy podobnych wskazań nie było i co robisz gdy na dwór wychodzisz, zakupy w sklepie robisz lub w pracy jesteś ???

    .
    Latem za zewnątrz 120ppm PM10 ?
    Dobrze się czujesz ?

    Latem jest tak:


    to jest średnie miesięczne stężenie PM10 w ujęciu rocznym (2015) w Rybniku
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 11-12-2021 o 17:45
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Stan faktyczny jest taki - małe miasteczko, ludzie przychodzą z pracy, dokładają do pieca i mamy - https://naforum.zapodaj.net/06ff308b8460.png.html
    To polecam małą wieś. I nie dane z Airly bo są niższe. Tu oficjalna strona, Polna Przyszowice. dobija do 2000% normy w takie dni jak obecnie i przyszły ponoć cały tydzien, bez wiatru.
    http://infomet.nazwa.pl/app/gieraltowice-map/#/

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    (...)
    Dzięki serdeczne.

    Nooo ja nie wiem – czy aby jest faktycznie powód do paniki – http://powietrze.gios.gov.pl/pjp/current - tak patrząc na mapę i porównując miasta nasze między sobą a w odniesieniu do Krakowa, to jakoś szału nie ma jeśli o Kraków chodzi a jak wiadomo u nich jest zakaz spalania paliw stałych, więc tam już od dawna nikt nie kopci
    Ciekawe – ciekawe jak to w okresie późnowiosennym i letnim oraz wczesnojesiennym wyglądało ale tak patrząc obecnie na Kraków, to jak by nie było jeśli o nas chodzi, to nie ma co pośladków zaciskać – wszak z duchem postępu idziemy i rozwijamy się błyskawicznie i jak nic już jest lepiej, więc tylko jeszcze lepiej będzie i być może – zwłaszcza, że : https://www.youtube.com/watch?v=D_cZ3GkAIJA&t=803s
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...to jest średnie miesięczne stężenie PM10 w ujęciu rocznym (2015) w Rybniku
    Aaaa dzięki serdeczne, że o zdrowie pytasz – u mnie ze zdrowiem w porządku – nie kaszlę, nie charczę i nie pluję – kataru też nie mam.
    Tym samym by nie było, że jakimś sobkiem jestem – jak ze zdrowiem jest u Ciebie skoro z 2015 r. dane wklejasz.

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    To polecam małą wieś.
    Nooo widzisz – na FM-ie o czystym spalaniu nie czytają, więc skąd wiedzieć mają jak jarać ale spoko-maroko jak poczytają i kotły powymieniają, to Kraków zaś na szarym końcu będzie.

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    jak ze zdrowiem jest u Ciebie skoro z 2015 r. dane wklejasz.
    A jakie masz zastrzeżenia do danych ? Akurat taki wykres mam, jak chcesz, możesz pogrzebać i znaleźć za rok 2020
    Uważasz, że w Rybniku nie pali się już węglem ?
    Pewnie trochę średnia zimowa spadłą, bo zabronili już świństwa typu miał palić, a sporo domów przeszło na gaz, ale nadal dysproporcja w jakości powietrza zimą i latem jest porażająca.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #131

    Domyślnie

    Aaaa wiesz, że z „powietrze.gios.gov.pl” ściągnąłem sobie ale jakoś rozpakować tego nie mogę – Oooo matuchno kochana - Aaaa jak jaką nowa odmianę wirusa zaciągnąłem.

    Serio rzecz ujmując – na Twym słowie polegam – zwłaszcza w sytuacji takiej : jeśli o spalanie miału chodzi : https://www.youtube.com/watch?v=ke8oWebdgI4&t=17s – teraz już wiesz dlaczego spalania miału zabronili.
    Jeszcze jest na YT film jak flot pięknie się spala i jak nic – z tego powodu spalania jego też zabronili.
    Uważasz, że w Rybniku nie pali się już węglem ?
    Spala się węgiel czy kopci się u Ciebie węglem, bo między innymi #81 a jak doskonale o tym wiesz różnica jest ogromna po między jednym a drugim – wszak gaworzyliście sobie już o tym wcześniej.
    Pewnie trochę średnia zimowa spadła, ale nadal dysproporcja w jakości powietrza zimą i latem jest porażająca.
    Tego to pojąć jakoś nie mogę – fakt, że w sytuacji takiej gdy
    a sporo domów przeszło na gaz
    to dzięki temu
    Pewnie trochę średnia zimowa spadła
    ale skąd to jest
    ale nadal dysproporcja w jakości powietrza zimą i latem jest porażająca.
    #123
    ale na zewnątrz 120.
    zwłaszcza że : #127
    Latem za zewnątrz 120ppm PM10 ?
    Nooo coś się tu nie zgadza czy możesz to jakoś doprecyzować, bo to tak wygląda jak w #124 a rzeczywistość jak w : powietrze.gios.gov.pl.

  12. #132
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale jaka rzeczywistość ?
    Podważasz fakt, że zimą stężenie PM jest kilkukrotnie większe, niż latem ?
    A może nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #133
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jaka rzeczywistość ?
    Podważasz fakt, że zimą stężenie PM jest kilkukrotnie większe, niż latem ?
    A może nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje ?
    Prawdopodobnie konwersja-konwekcja powietrza ,zimą ona prawie wcale nie występuje więc snuje się po ziemi jak smród po gaciach .

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Aha, a te dziesiątki kominów, które latem są nieczynne, a zimą dymią jak oczadziałe to nic nie znaczy ?
    I dlaczego to zjawisko występuje tylko w Polsce, a w miastach zachodniej Europy nie ? Tam konwekcja występuje nawet zimą ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-12-2021 o 11:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #135

    Domyślnie

    Ale ciemnota w Polsce żyje.

    @ fotohobby – obacz.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wprawdzie w domu dzięki WM i dwóm małym oczyszczaczom Xiaomi przyzwoite ~15ppm, ale na zewnątrz 120.Wystarczyło otworzyć drzwi , żeby odebrać paczkę od kuriera i salonie od razu 60ppm
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Latem za zewnątrz 120ppm PM10 ?
    Dobrze się czujesz ? Latem jest tak: ... to jest średnie miesięczne stężenie PM10 w ujęciu rocznym (2015) w Rybniku
    Co za ciemnotę mi i innym tu na FM-ie wciskasz – przytaczasz dane i to są fakty.
    Fakty jak widzę też słowo ci obce i dalej brniesz w głupotę swoją.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale jaka rzeczywistość ?
    Byś zaś się nie drapał po tym po czym drapać się nie należy – jeszcze raz tłumacze choć co dopiero my o tym gadali – podałeś, że latem miałeś 120ppm i podajesz, że teraz zimą też masz 120 ppm, więc kto tu co podważa i po co ??? Opierasz się na swoim przez siebie przytoczonym a ja na powietrze.gios.gov.pl czyli naszym i co – słowa rzeczywistość też nie kumasz.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Podważasz fakt, że zimą stężenie PM jest kilkukrotnie większe, niż latem ?
    Przecież napisałeś, że u ciebie jest tak samo czy zima czy latem – może napisz w końcu co miałeś i masz na myśli tak by nikt się nie musiał domyślać tego.
    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    A może nie rozumiesz, dlaczego tak się dzieje ?
    Nie nie rozumiem dlaczego głupoty wypisujesz takie i dlaczego oraz do tego pieklić się zaczynasz, że nie wiadomo o co ci chodzi.

    O zakazie palenia flotem pisałem – znalazłem – obacz dlaczego i spalania flotu zabronili : https://www.youtube.com/watch?v=wDzxHJ0Zwjs - https://www.youtube.com/watch?v=eOuKVwheviI.

  16. #136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post

    Byś zaś się nie drapał po tym po czym drapać się nie należy – jeszcze raz tłumacze choć co dopiero my o tym gadali – podałeś, że latem miałeś 120ppm.
    Możesz pokazać gdzie ???

    czy chodzi ci o to zdanie :

    Latem za zewnątrz 120ppm PM10 ?
    Czy Ty człowieku nie widzisz, że tam na końcu zdania jest ZNAK ZAPYTANIA ?
    To jest pytanie.
    Mało tego - pytanie retoryczne.

    Trzeba mieć słaby dzień, żeby sądzić, że latem stężenie PM10 w Polsce sięga 120ppm
    Brak słów...
    Albo inaczej:
    Ale ciemnota w Polsce żyje.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-12-2021 o 17:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Czy Ty człowieku nie widzisz, że ten temat się cieszy dużym zainteresowaniem i co – jak uważasz, że mamy tu do czynienia z odczytaniem carskiego ukazu. Nie wiem jak Ciebie ale mnie na to nie stać, by jaja sobie robić z tak poważnej sprawy.

    Problem zgłosiłeś, więc próbuję Ci pomóc tylko najpierw zrozumieć muszę o co Ci chodzi!!!.

    Aaaa latem jak kwity, drzewa i trawy kwitnąć zaczną – to jak ta sprawa wygląda z tymi ppm-ami - o filtrach na kominy pisałeś - Aaaa jak ta sprawa z ppm-ami wygląda gdy deszcz pada lub jest mżawka czy mgła gęsta, bo widzisz, tą rzecz z kopceniem węglem u Ciebie w Rybniku już sobie wyjaśniliśmy – kopcą na potęgę tak jak już o tym pisałem i nic w tym dziwnego też przecież – węgiel na Śląsku tani i ogólnie dostępny jest oraz z bieda szybów ufedrować można jak i z torów kolejowych pozbierać tego co z wagonów się usypał.

    Kominków między innymi z OBI się czepiłeś – a jak dobrze o tym wiesz zgodnie z normami UE wszystkie obecnie są i mogą być sprzedawane tylko jeśli posiadają V klasę oraz UE normę ecodesing – no i o miastach zachodniej Europy pisałeś, więc co – oni tam w kominkach palą drewnem i nie kopcą a w Rybniku kopcą – może w Rybniku drewnem w kominkach nie palą tylko węglem w kominkach kopcą.

    Trzeba mieć słaby dzień, żeby sądzić, że latem stężenie PM10 w Polsce sięga 120ppm
    W Polsce tak ale kto wie jak z tym jest w Rybniku!!!
    Brak słów... Albo inaczej: Ale ciemnota w Polsce żyje.
    Aaaa w Rybniku ??? - wszak ciągle i ciągle piszesz o tym jak Ci tam zasadniczo wszyscy kopcą!!! i może jeszcze do tego dochodzi chlorek którymi drogi i chodniki sypią w ten obecny czas zimowy czy w Rybniku jeszcze przymrozków, śniegu, chlapy i ślizgawicy nie było???

  18. #138
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Tak jak w Rybniku jest w we wszystkich miastach, gdzie palą węglem, to jasne.
    Ale patrzę na https://airly.org/map/pl/ i widzę, że fatalnie jest też w Kłodzku, Wrocławiu, Opolu, Myszkowie, itp, itd....
    Miałeś wczoraj informacje od mieszkańców innych miejscowości jak jest "cudownie"

    Aaaa latem jak kwity, drzewa i trawy kwitnąć zaczną – to jak ta sprawa wygląda z tymi ppm-ami
    No chyba masz to pokazane na wykresie słupkowym - czy Ty potrafisz go zinterpretować ?
    Poza tym - przetaczałem już tu badanie, jak "normowe" kotły wyglądają podczas normalnej eksploatacji.
    Te normy spełnieją tylko w laboratorium.

    Co do norm kominkowych - to najpierw sprawdź nazewnictwo, bo trochę się kompromitujesz
    Byłem parę lat temu w dwóch miastach dawnego Zagłębia Ruhry - Dortmund i Essen - i powiem Ci, kominka u nikogo nie widziałem
    Oczywiście nawet nie wspominam o węglu...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-12-2021 o 19:58
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Poza tym - przetaczałem już tu badanie, jak "normowe" kotły wyglądają podczas normalnej eksploatacji.
    Te normy spełnieją tylko w laboratorium.
    A co się Dziwisz przecież to Polska więc norma obowiązuje tylko u urzedasów :lo2:
    Więc na badania ściągamy diamentowy węgiel ,4 doktorów do sterowania odpowiednia opłata i cyk 5 klasa.
    To samo kiedyś było z tym
    https://fokus-kotly.pl/pl_pl/?attachment_id=4479

  20. #140

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    (...)
    Sorki – no dobrze - widzę, że faktycznie masz z tym problem a nie, że coś głosisz na swoje potrzeby o czym wszyscy od dawna wiedzą i zasadniczo głęboko w 3D to mają i nie chodzi mi tu o te ustawy czy programy prosmogowe ale o podejście ludzi do zagadnień z tym związanych np. tak jak o badaniach kotłów wspomniałeś i normalnej eksploatacji – normalna eksploatacja – a cóż to znaczy w świetle tego co przedstawiłeś – bo że co - facio zrobił wszystko co w jego mocy by wszystko się odbyło w taki sposób jak na badaniach to było – otóż nie. Olał ustawienia i skupił się na temperaturze kotła, że sterownik sam sobie z resztą powinien poradzić a jak wiadomo coś takiego w normalnej eksploatacji niedopuszczalne jest – to prawie tak jak by ktoś do grochu dowalił granulatu z opon.
    Jeśli o kominki chodzi : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8004682 acz zagłębić się jeszcze bardziej można w to tylko po co jak w innych antysmogowych może być inaczej.

    Jak dobrze pamiętam – nigdzie w tym temacie nie pisałem, że z Czystym Spalaniem jest i będzie idealnie – tak czy siak – wszystko od ludzi zależy a Czyste Spalanie ma między innymi za zadanie by problemy z tym związane ograniczyć a nie je jeszcze rozwijać – no - np. ja Ci węgla z siarką tak nie spalę by z tej siarki nic do atmosfery się nie dostało ale jeśli o pozostałe chodzi, to już z tym powalczyć można i nie przesadzaj z tym BaP, bo dobrze wiesz ile z tego może być jak się kopci a ile jak się jara i przecież w tym wszystkim idzie o to by się jarało – zgodnie z zasadą, że czego nie spalisz, to przez komin to wywalisz a to wywalanie to są złotówki przecież więc jaki ma sen ładowanie kasy w sprzęt i opał by część z tego prze komin wywalać – no dla mnie absurd jakiś co wcale nie znaczy, że tak nie ma.
    Ciemnota w Polsce żyje i przez propagowanie oraz edukację zmienić to trzeba a jeśli się tego nie da tak zmienić, to trzeba sięgać dalej i szukać skuteczniejszych środków – gadaniem się nic nie zmieni i z gadania nikomu niczego nie przybędzie co też się tyczy narzekania.

Strona 7 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony