dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    goldfinch

    Zarejestrowany
    Feb 2020
    Skąd
    Środa Śląska
    Kod pocztowy
    59-140
    Posty
    21

    Domyślnie Problem z kierownikiem na zakonczenie budowy

    Witam. Mam wszelkie dokumenty i wypełniony dziennik budowy z wszelkimi zmianami który wysłałem do nadzoru budowlanego celem odbioru budynku jednorodzinnego. Niestety mam problem z kierownikiem elektrycznym który nie wykonał mi pomiarów elektrycznych czego nadzór wymaga. Umówiłem się z nim na daną kwotę którą zapłąciłem. Napisał mi jakieś oświadczenie w którym potwierdza, że wykonał w moim budynku pomiary elektryczne i powpisywał się w dzienniku ( to tyle, samych pomiarów w postaci lczb nie otrzymałem bo stwierdził , że nie trzeba a jednak trzeba) Teraz jak do niego dzwonię to chce spore kwoty za dodatkowe pomiary które miał wcześniej zróbić.Nie mogę tego człowieka w żaden sposób zmusić żeby wziął na siebie obowiązek tego co rozpoczą i wziął ZA TĄ ROBOTE PIENIADZE. Finalnie nadzór wymaga pomiarów wpisy i pieczątki jego są łącznie z zaświadczeniem, że pomiary zostały wykonane a nie zostały wobec tego jakie kroki mogę podjąć by zmusić tego człowieka do dokończenia swoich obowiązków?

  2. #2

    Domyślnie

    Zazwyczaj nadzór nie wymaga.
    Kim dokładnie jest "kierownik elektryczny"? szefem firmy, która kładła instalację elektryczną? czy osobny kier.bud. z uprawnieniami elektrycznymi? czy inny elektryk, który sprawdzał instalację?
    Rozumiem, że nie macie umowy? bez umowy trudna sprawa. Prościej chyba zatrudnić "pieczątkarza" co zrobi takie pomiary ostatecznie?

    A co do zmuszenia do wykonania pomiarów, to co Ci dał jest opisane jako protokół z pomiarów?

  3. #3

    Domyślnie

    Bo tak jest jak urzędnik jest niedouczony i żąda nie wie czego bo nie umie odpowiednio prawidłowo zinterpretować przepisów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony